Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На гости на ЗМЕЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: На гости на ЗМЕЯ

    На вниманието на Др. Жоро Хаджиев....

    Ето изобретен от ендуристи нов повод, да не се снима булкоопасно .

    Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
    ...................
    Е, в кръчмата не снимах щото много се запоти апарата и нищо не ставаше. .........................
    Изтощените батерии, вече не вървят като оправдание !!!
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • До: На гости на ЗМЕЯ

      Много се задържахме в тая кръчма, много ... трябваше повече да покараме и по - малко да чревоугодничим, ама при тоя порой навън нямахме друг избор

      Доста тренировки ми трябват, за да престана с тия суплеси на моторетката. Голямо мятане го мятам тоя DR-Z, даже на оня баир, дето в средата се мисли, изпълни такъв троен тулуп с двоен аксел, че му се понакривиха кормилцето и ауспухчето, накъса му се задното калниче и му се усука спирачното лостче. Пак ще го водя на доктор

      Ма ноу мий убаво с тоя скакалец - все на хубави места с хубави хора ме води, как да не го обичам

      П.П. Накичих се и аз с раничка, щото си викам "Истинските ендуристи имат таквиз атрибути, я и аз да са напрая на такъв", даже като се събрахме само аз и Чочо бяхме с раници, викам си "Уцелих - и аз съм вече като батковците". Тъкмо да се възгордея съвсем и Емо ме попари - "Ей, ти след Узана почна да се подготвяш като истински турист - с раница".

      Е, след баирчето му предложих раницата, ама той не я пожела, та му я носих - нали е приятел

      Коментар


      • До: На гости на ЗМЕЯ

        Мите, давай снимките

        Коментар


        • До: На гости на ЗМЕЯ

          Тъй като професионалистите или не четат тук, или не искат да споделят, ще се намеся аз.
          Змей, вземи Бойко, Емо и когото още решите и елате на трасето в Яхиново.
          Само след един двудневен курс, такива баири ще ви се струват шега и това го заявявам съвсем ОТГОВОРНО и СЕРИОЗНО.
          Никой няма да ви кара да се пребивате, ще започнем от малките и след много повторения ще преминаваме на по стръмни и по стръмни изкачвания.
          Един такъв двудневен курс ще ви е от голяма полза, при вас е повече фактора страх, отколкото неможенето.
          Сигурен съм, че по средата някъде или връщате газта или не се засилвате достатъчно, или пък не седите/стойте правилно на моторите за да се обръщат.

          Знам, че сте я виждали, но все пак да повторя специално за Змея. Дали ще се обърне мотора А..????

          Коментар


          • До: На гости на ЗМЕЯ

            Ще си помислим за поканата. По-скоро на онуй с езерцата ще се пуснем, че нали разказва за едни красоти, едно чудо. Ама ако дойдем трябва и на кръчма да ходим и то стана страшно. При нас тия неща вървят ръка за ръка . Както каза Емо онзи ден - На ендурото най-обичам пиенето на бира Пък на Яхиново много публика има и ще се изложим

            Коментар


            • До: На гости на ЗМЕЯ

              Чинел, аз идвам - хич не ми пука дали ще се изложа или че някой може да си помисли нещо си Бойко и Емо също ще дойдат - няма да ме оставят сам да се тръшкам по хендеците - нали са приятели.

              Всъщност, аз толкова полегати баири като на снимката ги качвам на закуска А ако успея да го правя и върху мотора ... направо ще се самообявя за "ендурист по душа"

              Бойче, фотоапарата още пътува към мен - като дойде ще ги метна.

              П.П. Чинел, мотора ми се обръща точно поради една от трите причини, които си изброил. Твърде често - заради повече от една. Последният път - недостатъчна засилка и връщане на газта.
              Последно редактирано от ЗМЕЙ; 12-04-10, 19:57.

              Коментар


              • Ето го и споменатото клипче от Врачанскя балкан

                Последно редактирано от Chinela; 13-04-10, 13:41.

                Коментар


                • До: На гости на ЗМЕЯ

                  Ето и снимките на ЗМЕЯ от последното каране в Шумен.
                  Ей тоя с малкото гръбче съм аз



                  Хубавците



                  Тук въобще не съм уморен



                  Майсторите



                  Опаа и аз идвам







                  Ей, ама като се гледам на снимките, май няма по-голям, в буквален смисъл, ендурист от мен.





                  Ферибота



                  Айде да се поснимаме



                  И да се изкъпем







                  Ама тука си пропуснал една кал.



                  Ето и всички снимки за по-любопитните

                  https://htftp.offroad-bulgaria.com/b...f%d0%ba%d0%b0/

                  Коментар


                  • До: На гости на ЗМЕЯ

                    Голям мерак му беше на Емо да ме измие, но подозирам, че тая отзивчивост не беше породена от чистите му помисли - май искаше да ми направи клизма с тая водоструйка

                    Коментар


                    • До: На гости на ЗМЕЯ

                      Миналият уикенд отваряше ендуро - шампионата за тази година, а и казанлъчани не ми дадоха въобще възможност за чудене с тая тяхна подготовка - взех единодушно решението, че ще посетя Шейново и околностите, за да видя как карат батковците и каките, да уважа с присъствие домакините и евентуално да покарам из околностите.

                      По различни причини само Емо от Шумен ми уйдиса на акъла и на 01.05.2010 год. около 09,30 часа двамата се срещнахме на стадиона в Шейново. Изчакахме старта на ендурата, като междувременно пожелахме "Успех" на всички познати и непознати състезатели, стиснахме палци за № 214 - Дидо Закса от Шумен, след което се направихме на дебели ендуристи и се метнахме на моторите.

                      Явно петте хиляди километра асфалт, изминати върху 400-килограмов мотор, които разделиха това от предишното ми качване на скакалеца, си казаха своето, щото първите няколко километра имах чувството, че съм объркал екипировката, стойката и начина на управление на мотора, но след това нещата си дойдоха на мястото. При Емо явно имаше същият проблем, защото първото нещо, което направи беше да си напомпи гумите - нещо не му бил наред мотора. Тук компресор, там компресор - намерихме чак в Шипка.





                      След като Емо напомпи хууууубаво гумите си решихме, че ще поемем към Бузлуджа, след това ще навестим Узана и от там ще се върнем при колите. Още с тръгването обаче попаднахме на групичка от три мотора, които ни забраха с тях и след кратко яздене попаднахме ето тук:



                      Сякаш изпод земята изскачаха тия ми ти мотори, но верни помощници самоотвержено вадеха закъсали състезатели.









                      След тези свирепи кадри Емо тихо промълви "Майна, тук не е за нас", с което аз тутакси се съгласих. Ето на този кадър обаче ми се мярна позната снажна фигура, която вземаше особено дейно участие в съпорта



                      Оказа се, че зрението не ми е изневерило и последва първата ни среща "лице в лице" с една уважавана от мен персона, която среща не можеше да остане недокументирана



                      След набавянето на снимков материал за идните поколения и вдишването на около килограм прах запитах чичко Фър кой е най - удачния начин да стигнем до билото, при което той ни посочи верния път. Благодарихме, турихме каските, метнахме се на моторите и поехме съгласно указанията.

                      Всичко беше добре до момента, до който пътя не стана част от трасето на състезателите и понеже беше недопустимо да им се пречкаме из спиците, започнахме да търсим алтернативни начини за изкачване. В процеса на търсене попаднахме на симпатичен добродушен старец, който веднага ни попита откъде сме - в последствие си дадох сметка, че явно рядко се мяркат в този район ендуристи и затова си е проличало, че не сме местни.

                      Аха да кажа "От Шумен" и Емо ме изпревари "От Русе сме" - явно не искаше да свързват името на града му с двете заблудени овце, каквито бяхме ние в очите на добрия старец.

                      В този момент видях две пътеки, влизащи в шубрака и след наставленията на добрия старец "Не по лявата - по дясната ще тръгнете - тя в първите 200-300 метра е малко стръмничка, ама след това гората става по - рядка и вие наляво - надясно - ще намерите откъде да излезете на билото" Емо се втурна напред, а аз - след него ...

                      Да, стръмничка беше пътеката в началото, но пък за сметка на това - осеяна със свободни камъни. След това постепенно се превърна в горски улей, като върху камъните се появи дебела покривка от шума - някак по - интересно е да не виждаш какво точно има отдолу.



                      Копахме нагоре из гората известно време и WR-а на Емо хвърли водата. В знак на солидарност и той реши да източи



                      Продължихме нагоре по улеите и дойде време за следващата почивка







                      След като се напочивахме отново поехме нагоре, надявайки се гората да стане по - рядка и изведнъж изскочихме на това плешиво място



                      Тук, докато снимах, Емо възкликна "Майна, умрял съм" - явно само така се е чувствал, щото мърдаше доста интензиво за мъртвец



                      От плешивината се откриваха ето такива гледки,



                      но трябваше да продължим към билото. Предвид скоростта, с която се движихме, у мен възникнаха опасения, че можем да подминем превала, но Емо ме успокои, че сякаш няма такава опасност

                      Пак се шмугнахме в шубрака, но пустата гора не оредяваше. Продължихме по улеите, прескачайки дървета и камъни, лавирахме между дърветата, блъскахме се в клоните и накрая стигнахме до тук







                      Махнахме каските, разхвърляхме оборудването и започнахме да връщаме душите в телата си, а някъде около нас в посоката, указана ни от чичко Фър, пращяха ендура, та се късаха



                      В този момент единственият логичен път беше да поемем обратно - колкото и безславен да се очертаваше завършека на похода ни. За да повдигна бойният дух на групата помолих Емо да ми направи снимка в героична поза



                      обърнахме моторите наобратно и се спуснахме в долината с изнурени тела и разбити души. Последва бързо сваляне на доспехите и стремително навлизане в зоната за кетъринг с цел възстановяване на водния баланс



                      В последвалият разговор Емо се оплака, че и двете му предмишници са се схванали, като същевременно изрази неодобрение към поведението на мотора си - много твърда и стегната била предницата му и го блъскала в ръцете, а бил напомпил гумите си съвсем нормално - на 2,5 атм. Май наистина тия асфалтови 5000 км., за които споменах по - горе, си казаха своето

                      Приключихме с разбора, след като вкарахме по литър - два течности, а аз обещах на себе си повече да не карам в гората без очила

                      Коментар


                      • До: На гости на ЗМЕЯ

                        Още един, освен Чинела, дето ме напикава от смях!!
                        Mitsubishi L200 DobbleCab

                        KTM XC 450 RW 2009
                        KTM 350 SX 2011

                        Коментар


                        • До: На гости на ЗМЕЯ

                          Много хубаво. Да бяхте карали до беседката на Чичко Фър, че там много хубаво било. Де сте се юрнали у шубрака така и не мога да ви разбера. Другата седмица да взема да дойда, че да починете малко.

                          Коментар


                          • До: На гости на ЗМЕЯ

                            Честит първи истински пост, явно цял ден си тренирал как да качваш снимки, но си е заслужавало.
                            Видях репортажа в офиса и веднага излязох от темата, рекох си това без бира и пуканки няма да го чета.

                            Та прибрах се преди малко и само заради ЕМО си купих двулитрова бутилка Шуменско.
                            Естествено и за русенско варено попитах в магазина, но ако знаеш само как ме погледнаха....

                            Та да си дойдем на думата седнах, сипах си и се зачетох, после пак си сипах, и пак и репортажа свърши...
                            Сега имам дилема да решавам, да си допия ли бирата за ВАШЕ ЗДРАВЕ или да я оставя за следващият репортаж.

                            Край, трезво решение взех, допивам бирата с пожелания за още много такива репортажи и най-вече и аз да имам снимка със ЗМЕЙ...
                            Няма само чичко Фър сега да се води ЮНАКА дето се е снимал със ЗМЕЯ....РЕСПЕКТ за репортажа КЕФИ.

                            Коментар


                            • До: На гости на ЗМЕЯ

                              Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                              ... Да бяхте карали до беседката на Чичко Фър, че там много хубаво било. Де сте се юрнали у шубрака така и не мога да ви разбера. Другата седмица да взема да дойда, че да починете малко.
                              Е да бяхме, ама не би. Пък и Чичко Фър толкоз беше зает със състезанието, че с тирбушон нямаше да можем да го извадим от тоя екстрем, а и нали трябва от време на време да покарваме

                              И хич не ми се изсулвай за другата седмица - още тази, в петък, ще ти се наложи да караш - от днес новия ти мотор е с ново масло, нова подкартерна тава и нови грайфери на задната гума



                              Първоначално публикуван от Chinela
                              Честит първи истински пост, явно цял ден си тренирал как да качваш снимки, но си е заслужавало...

                              Та да си дойдем на думата седнах, сипах си и се зачетох, после пак си сипах, и пак и репортажа свърши...
                              Сега имам дилема да решавам, да си допия ли бирата за ВАШЕ ЗДРАВЕ или да я оставя за следващият репортаж.

                              Край, трезво решение взех, допивам бирата с пожелания за още много такива репортажи и най-вече и аз да имам снимка със ЗМЕЙ...
                              Няма само чичко Фър сега да се води ЮНАКА дето се е снимал със ЗМЕЯ....РЕСПЕКТ за репортажа КЕФИ.




                              Чинел, благодаря за добрите думи - нямаш представа сигурно колко много значат те за мен

                              Надявам се лека - полека да възпитам в себе си фотографското чувство - много ми е тегаво да го вадя постоянно Това, гарнирано с естетическата ми инвалидност поставя доста тежки изисквания пред мен, но явно ще ми се наложи да замествам поне малко Бойко, докато го няма ... в снимането, де

                              "НАЗДРАВЕ" и на теб, и дано скоро да мога да се похваля на дъщеря ми със снимка с теб

                              Коментар


                              • До: На гости на ЗМЕЯ

                                Хей Митаче,
                                ти или каската ще си забравиш, или очилата, или ... главата бе приятелю.
                                Направо Ви се чудя на акъла с Емо, да се забиете в тия шубраци, след като четох, колко е хубаво и гостоприемно при беседката на Чичко Фър.

                                ПС.
                                А не е ли крайно време да напишеш пътеписа за тези 5000 км. за които спомена тук. Засрами се вече де. То чакахме, ... чакахме, ама вече ще те мъмрим, ... момченцеее
                                По-добре мъртъв, но пич,... отколкото жив скапаняк!...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X