Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На гости на ЗМЕЯ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На гости на ЗМЕЯ

    За да не плескаме темата за "стругарите" пускам тази нова. Тя е нещо като аналог на темите "Да покараме около София", "на гости на Чинела" и т.н. На гости на ЗМЕЯ, щото и двата "нови" мотора ще домуват известно време там. Естествено, като се напредне малко ще има "На гости на Мони", "Да покараме около София с Тануцо" и после ще се пробвам "На гости на Жоро в Пасарел и около него".
    Ето ги моторите









    Знам, че с четене не става, но съм благодарен на Тануцо, който ми спести ровенето и ми прати тези два хубави линка

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=56065
    и
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=28741

    Това е като за начало. Надявам се да има доста добри съвети в темата, както и много снимки от места, които ще обиколим с малко падания.

    И нещо интересно и съвсем не по темата /ма нали аз си я пускам/.
    I, II, III и IV ниво на California Superbike School у нас през 2010 г. Още не е ясно кога, но училището е невероятно за научаване техниките на каране на шосе. Аз ще се записвам с БМВ-то, щото си оставам "стругар". Ето за какво иде реч http://www.superbikeschool.co.uk/

  • #2
    До: На гости на ЗМЕЯ

    Бойко, ма много хубав мотор имаш ... ся остава да прибера и мойта моторетка в гаража и всичко ще е наред.

    Утре или вдругиден сменям маслата, проверявам антифризите и в събота те чакам да врътнем 180-200 км. черно.

    Коментар


    • #3
      До: На гости на ЗМЕЯ

      Честито!!!
      Много са готини и двата,ама да вземете да им размените пурите и гардовете , че се разваля визията-или както казва класика-"Няма да се излагаме по горите я!".

      Апропо,става и с четене.Винаги при учене,принципа е от простото към сложното,от лесното към трудното.Къща се строи от основите-покрива е накрая.От форума съм научил много ценни неща които са ми спестили откриването на топлата вода.Няма по-хубаво от това някой да ти покаже,но има някои тънкости които могат да се научат и с четене(още повече , че като започнат да ти показват на главата ти се събират прекалено много неща на куп и накрая не помниш нищо и затова е добре основните неща да се смелят и осмислят преди да се опитат).

      Успех!!! Чакаме снимки.

      ПП.Два бързи съвета-синия е с отворен ауспух(слаган е допълнително)-проверете дали е направен като хората(би трябвало да са подменени жигльорите с по-големи-бедната смес скапва двигателя)-при рязко връщане на газта в движение не трябва да гърми през кюнеца и освен това (на снимката не си личи добре) , ми се струва че е с пластмасова тава под двигателя-мой съвет-ако е възможно заменете я с алуминиева(като на жълтия)-някой ден ще ви спести големи главоболия.
      Последно редактирано от ЕМО; 05-10-09, 21:59. Причина: допълване
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • #4
        До: На гости на ЗМЕЯ

        Еййй, ама Бойко, твоя много джиджан бе, то не са цветове, то не е чудо

        И двата мотора изглеждат много добре

        Честито и на двамата....лятото предлагам да направим среща в Централна България и да направим едно яко каране 2-3 дни.
        Per aspera ad astra.

        Коментар


        • #5
          До: На гости на ЗМЕЯ

          Eeee, рекохте и я свършихте. Браво на вас. Чакам да се организирате за каране около Сф. и се включвам. То и за тези моторетки пак си трЕбва с ЖороXR да се организира някакво мероприятие. Сега остава и Кро да я свирши тая работа, та да се заформи групата от Стругари, начинаещи в лекото ендуро.
          Честито, да ги спукате от каране!
          Последно редактирано от damian64; 06-10-09, 00:01.

          Коментар


          • #6
            До: На гости на ЗМЕЯ

            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
            Честито!!!
            Много са готини и двата,ама да вземете да им размените пурите и гардовете , че се разваля визията-или както казва класика-"Няма да се излагаме по горите я!".
            ...
            Успех!!! Чакаме снимки.

            ПП.Два бързи съвета-синия е с отворен ауспух(слаган е допълнително)-проверете дали е направен като хората(би трябвало да са подменени жигльорите с по-големи-бедната смес скапва двигателя)-при рязко връщане на газта в движение не трябва да гърми през кюнеца и освен това (на снимката не си личи добре) , ми се струва че е с пластмасова тава под двигателя-мой съвет-ако е възможно заменете я с алуминиева(като на жълтия)-някой ден ще ви спести големи главоболия.
            Мерси за съветите, Емо - признавам, че за размяната на чарколята не се бях сетил, ама аз съм си естетически инвалид ... но пък за нова алуминиева тава вече има създадена организация.

            Ауспуха на синия е КУХ - отвратително дрънчи и припуква леко. Ще видим как ще го лекуваме. Може би със смяна.

            Усилени тренировки предстоят, да се стягат Кокера и Пацо Само дето с тия стари кокали и дебели меса така ще се овъртим в протекции, че не знам дали ще можем да се качваме по моторите - да не се окаже, че дребни технически проблеми ще снижат шампионския ни полет

            Коментар


            • #7
              До: На гости на ЗМЕЯ

              Е айде честито
              Тоя жълтичкия за кого е /Тануцо, не знам ти как разбра кой на кого е/
              Сега какво, фрезисти ли ще ви викаме ?
              Аз си продължавам борбата със струга. Имам още няколко маршрута да покрия ... Иначе се ослушвам за нещо оранжево
              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • #8
                До: На гости на ЗМЕЯ

                Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
                Е айде честито
                Тоя жълтичкия за кого е /Тануцо, не знам ти как разбра кой на кого е/
                Сега какво, фрезисти ли ще ви викаме ?
                Аз си продължавам борбата със струга. Имам още няколко маршрута да покрия ... Иначе се ослушвам за нещо оранжево

                Е как Бойко ми каза
                Синия е негов
                Per aspera ad astra.

                Коментар


                • #9
                  До: На гости на ЗМЕЯ

                  Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                  Усилени тренировки предстоят, да се стягат Кокера и Пацо
                  Висока ви е летвата,стягайте се вие!
                  Успех!
                  Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                  "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                  Джон Кенеди

                  Коментар


                  • #10
                    До: На гости на ЗМЕЯ

                    Честито бе момци!

                    Добро начало.
                    Машините са добри, а вие сте надъхани.
                    По хубав старт няма как.

                    Със здраве да си ги ползвате и да им се радвате из планините.
                    Това е най-важното

                    Коментар


                    • #11
                      До: На гости на ЗМЕЯ

                      Мерси за пожеланията.

                      Днес и жълтия пристигна в Русе. Всичко върви по план.

                      Коментар


                      • #12
                        До: На гости на ЗМЕЯ

                        Снощи смених маслото в двигателите на двата мотора, като при тази манипулация установих, че синия има плътна алуминиева тава на картера, а отстрани пластмасовите капаци са само за фасон.

                        Смених спирачната течност, изпрах въздушните филтри, РАЗМЕНИХ ГАРДОВЕТЕ И ПУРИТЕ /мерси за идеята, Емо /, скъсих и регулирах лостовете на спирачката и съединителя.

                        Контраста между двата мотора е доста изразен - синия е чистичък, спретнат, личи си, че не е каран много, май офф-роуд - никак, докато жълтия е експлоатиран усилено извън пътя и целия е набит с мизерия, но пък сервизната му история показва стриктно поддържане.

                        Забелязах, че леглото на една спица в задния обръч е разбито - някой да има идея дали подлежи на лечение или трябва да се търси нов обръч ?

                        Коментар


                        • #13
                          До: На гости на ЗМЕЯ

                          Честито и от мен.
                          И бъдете внимателни, особено на скоците , че много лошо се пада с тея килца, като ви гледам на някои снимки от пътеписите...шегичка. Смело напред и...абе намааите им гаЗта, както се изразява един земляк(Гаргата) в пътеписита на Chinela.
                          Последно редактирано от Жоро Донечки; 09-10-09, 12:37. Причина: З

                          Коментар


                          • #14
                            До: На гости на ЗМЕЯ

                            Днес с Бойко реализирахме първия офф-излет с новите мотори. До тази сутрин харесвах DRZ-а си, сега вече съм влюбен в него.

                            Благодарение на Дънди от Русе в днешния 160 километров маршрут имаше всичко - екстремни изкачвания и спускания, технични пътеки, гъсти храсталаци, камъни, кал и барбекю, а благодарение на мен - скоростни рали-рейдове и мотокрос писта

                            Бойко за пореден път доказа, че е луда глава - след целия екшън се качи на БМВ-то си и тръгна за София. На мен ми се иска да се размажа ...

                            Коментар


                            • #15
                              До: На гости на ЗМЕЯ

                              Снимки, снимки, снимки.......

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X