Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WR domination - синята мания

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WR domination - синята мания

    Jasen85 добре дошъл в клуба на сините.
    Стартера най-вероятно, има износени четки или заден лагер. Ако като пали, чегърта и не зацепва от всеки път, т.е. върти напразно, е заминал бендикса.

    Сваляш и проверяваш какво е развалено, иначе няма как да се разбере, кое от всичко е развалено.

    За гасненето, дай малко повече инфо, кога гасне. На празен ход, при подаване на газ, на максимални, или като падне на екстрима

    Коментар


    • Re: WR domination - синята мания

      Здрашейте,
      И аз имам проблем със стартера на Ямаха вр450ф 04г.,като дам на контакт и не иска да зацепва и нещо почва да цъка. Може ли някой да ми каже как се сваля стартера или някакво видео ще бъда мн благодарен.Или ако има някой колега от София да помогне

      Коментар


      • От: WR domination - синята мания

        Колега,
        Стартера се сваля лесно но трудоемко.
        Според мануала на Ямаха, който е хубаво да си изтеглиш, стъпките са следните:

        1. Точиш маслото
        2. Сваляш, корите и резервоара.
        3. Сваляш лоста на скоростите.
        4. Развива се и сваля малкия, кръгъл капак, на капака на генератора. Вадиш зъбното колело.
        5. Развиваш болтовете на капака на генератора, и ги подреждаш, защото са с различни дължини.
        6. Сваляш капака на генератора, и внимаваш за гарнитурата.
        7. Развиваш + кабел на стартера от релето.
        8. Развиваш 2-та болта на стартера
        9. Махаш стартера.

        По принцип може да се извади и без тези действия, със сваляне на карбуратора, но аз не съм го правил, и не мога да съпоставя кое е по лесният начин.

        Разглобяваш стартера, като преди това маркираш положението на капаците, понеже е важно да се запази при сглобяването.

        Като го разглобиш, ще видиш в кое е проблема. Или са четки или е задния лагер втулка. Може и да е по дебела работата но надяваме се да не е станала белята.
        С лагера мога да помогна ако е за смяна.

        По принцип мога да помогна и с разглобяването, но чак другата събота, ще имам свободно време.

        Коментар


        • От: WR domination - синята мания

          Провери си първо акумулатора дали е зареден добре и връзките към стартера.
          Диян Димитров

          Коментар


          • Re: От: WR domination - синята мания

            Благодаря ти мн за изчерпателния отговор hafte
            Не съм майстор, но мисля, че ако се свали карбуратора ще е по-лесно.
            Нещата клонят към стартера, защото преди това всичо си работеще добре.
            Абе като цяло и аз вече не знам какво става.Акумулатора ми е някъде на 7месеца
            Имах проблем с реле регулатор преди време,фара ми гореше и ми казаха, че е от релето.Тогава измерих как зарежда мотора и презареждаше.С новото реле мотора зарежда на 14.70v с повечко газ прави 14.80 при изгасен мотор ми показва 12.40v.Днеска го мерих ми показа 10.90v и вече не знам какво става,може и акумулатора също да е заминал.Пробвах с акумулатор от кола и пак не искаше да запали, но тогава го нямаше това цъкане,стартера се мъчеше да преварти.
            Последно редактирано от morosport; 16-03-12, 20:03.

            Коментар


            • От: Re: От: WR domination - синята мания

              Според мен е стартера, и най-добре го отвори и провери. Една профилактика няма да му дойде в повече, а ако се окаже в ред, което ме съмнява, ще продължиш по веригата. Като свалях моя стартер, болта на кабела, беше изгнил и го разпробивах, т.е не е свалян от 2003, от както е мотор. С това нон-стоп палене и гасене, не се знае колко хиляди цикъла е направил. Беше толкова разбит, че ротора е ударил магнита и го е отлепил.

              Моя акумулатор със стария стартер, падаше само от 2 опита за завъртания. Утечката беше невероятна. И аз мислех, че е от акумулатора, но след ремонта, акумулатора си работи нормално. Досега не е падал а е само 4А, от 7А, които препоръчва от Ямаха. Все още карам с него.

              Ако можеш направи едно клипче да видим и чуем какво прави точно.

              Коментар


              • Re: WR domination - синята мания

                Още веднъж мерси за отговорите колега .
                Днеска ще направя клипче.

                Коментар


                • От: Re: WR domination - синята мания

                  Някой да знае повече информация за този модел.
                  http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...37743390_n.jpg

                  Коментар


                  • От: WR domination - синята мания

                    Това е 2011 модела, 2012 е с бели пластмаси.И двата са с окачване и рама на YZ 250F, но 2011 е карбуратор, а 2012 е инжекцион. Теглото е 121кг с всичко, а цената е солена
                    Yamaha WR 200

                    Коментар


                    • От: WR domination - синята мания

                      Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
                      Това е 2011 модела, 2012 е с бели пластмаси.И двата са с окачване и рама на YZ 250F, но 2011 е карбуратор, а 2012 е инжекцион.
                      Този мотор на клипа не е като този който съм пуснал,интересното е че двигателя е като на кросовия вариант,с обърнат цилиндър,а мотора на клипа не е.

                      Коментар


                      • От: WR domination - синята мания

                        Според мен това е yz450f със глезотиите на wr450f или може да се погледне обратното . Въпреки всичко ми се струва, че тази снимка е колаж. Моето скромно мнение. Поздрави!
                        09 YZ290F Athena BB

                        Коментар


                        • От: WR domination - синята мания

                          Може да е някаква преработка на някое регионално представителство на Ямаха в Европа.
                          В Италия и Англия има такива регионални доработки, които си се продават официално от името на Ямаха, но публично не се водят като нови модели.
                          Или просто може да е модела за 2013 ....
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • От: WR domination - синята мания

                            Трябва ми болта + гайката за долния амортесиор. Става от всякаква ямаха след 2001ва(може би и по-стари) yzf и wrf. Представлява от едната страна отрязан кръг, а от другата гайка с стоперки. Ако случайно на някой му се намира излишен ще е супер. За нов не ми се чака доставката иначе сумата е символична. Поздрави!
                            09 YZ290F Athena BB

                            Коментар


                            • От: WR domination - синята мания

                              Искам да споделя с колегите с Ямаха, които си махат шнорхелите за по голям достъп на въздух ! Хрумна ми идея и я осъществих. Състои се в това, че двата фабрични шнорхела остават и прекарвам трети с диаметър 30 мм. Другото ще разберете от снимките, ако някой се интересува от някои тънкости по монтажа, нека пита.













                              Едно е да искаш , друго да можеш , трето - да го направиш !

                              Коментар


                              • От: WR domination - синята мания

                                Обещаното видео на стартера.
                                19032012007.rar

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X