Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Имам предвид от 200 кубика да стане 250 кво точно се сменя и дали е много скъпо " кит " дефакто .... Просто ми е любим за тва съм си го харесал

    Хаха просто щото немога да си намеря такъв модел ....... :X тва е целата работа
    Последно редактирано от Chinela; 26-04-13, 06:12.

    Коментар


    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

      От 200, не може да го направиш 250 по никакъв начин - има де, със смяна на мотора.
      Силата е нищо без контрол.

      Коментар


      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

        Първоначално публикуван от Antonio.KTM Преглед на мнение
        Имам предвид от 200 кубика да стане 250 кво точно се сменя и дали е много скъпо " кит " дефакто .... Просто ми е любим за тва съм си го харесал

        Хаха просто щото немога да си намеря такъв модел ....... :X тва е целата работа
        Кой модел не можеш да намериш бе колега. На пазара има 125, 200, 250, 300 (говоря в БГ). Хората си купуват дадена кубатура , карат я 2-3 години и тогава евентуално се мисли за "биг боре". Ти не си си купил мотора тръгна да го ъпгрейдваш. Хората ти го казаха : 125 и 200 са на една база (картери, скорости), 250 и 300 на друга.
        Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

        Коментар


        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

          Първоначално публикуван от Antonio.KTM Преглед на мнение
          Имам предвид от 200 кубика да стане 250 кво точно се сменя и дали е много скъпо " кит " дефакто .... Просто ми е любим за тва съм си го харесал

          Хаха просто щото немога да си намеря такъв модел ....... :X тва е целата работа
          200 вече е надграден от 125, няма как да го направиш 250,
          300 пък е от 250.

          двигателите са 2 модела , 125 и 250
          125 може да стане на 200
          250 може да стане на 300
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

            Първоначално публикуван от Antonio.KTM Преглед на мнение
            Имам предвид от 200 кубика да стане 250 кво точно се сменя и дали е много скъпо " кит " дефакто .... Просто ми е любим за тва съм си го харесал

            Хаха просто щото немога да си намеря такъв модел ....... :X тва е целата работа
            От 200 на 250-, както ти писа Маки, само смяна на целия мотор. А сериозно, има китове за 200, но до 208, 212-220куб.с. Не повече. В щатски форуми съм чел, че дори и преждеспоменатите крият краш-рискове. Пример- http://rpmmfg.com/KTMBigBore.aspx .Поздрави!
            Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

            Коментар


            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

              Човека като ви казва че може значи може няма да се обаждате като не знаете.
              Приятел купи си първо мотора пък аз ще ти кажа как да го направиш на 270 защото на 100% съм сигурен че ти не можеш да усетиш разликата на тези мотори.Те не са като скутерите .
              МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

              Коментар


              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                след по обстоен преглед се оказа ,че имам радиален луфт и в биелата . Така, че ще цепя двигателя и всичко наред.
                Въпрос към Краси и Митков, колко горе долу ви е изкарвала една биела (брой бутала или моточасове). Като четох темата , останах с впечатление, че едно бутало (ктм-ско) си кара спокойно 130-150 часа, вярно ли е ? Една биела според мен спокойно ще си изкара поне 2-3 бутала , че и повече( поне 400-500 моточаса) ?
                Никога не съм сменял биела 200 то го карах до към 350 ли 400 часа ли не помня вече
                на про -х мога да ти намеря на добра цена,,би трябвало да са по добри от хот рода съдейки по произхода и събрани мнения до сега иначе на хот род има цели колянови валове комплект за около 500лв

                Коментар


                • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                  Мерси Митак, по принцип биелата я хванахме в много начален стадии и мисля че ще се размина само с горен и долен лагер (пак на pro-x). Ще видим като го разцепя, че все не остава време.
                  Иначе те послушах и съм вързал копчето за мигачите към map switch-a. Като го взех моторчето си имаше вързано копче за мап-а,, обаче беше счупено и беше блокирало в едната позиция. Аз си мислех, че го карам на hard, обаче се оказа че е било на soft (след като го замерих). Има ли голяма разлика между двата режима ? Бутало мисля да поръчвам ктм-ско, останах с впечатление , че издържат най-много.
                  Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                  Коментар


                  • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                    Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
                    Мерси Митак, по принцип биелата я хванахме в много начален стадии и мисля че ще се размина само с горен и долен лагер (пак на pro-x). Ще видим като го разцепя, че все не остава време.
                    Иначе те послушах и съм вързал копчето за мигачите към map switch-a. Като го взех моторчето си имаше вързано копче за мап-а,, обаче беше счупено и беше блокирало в едната позиция. Аз си мислех, че го карам на hard, обаче се оказа че е било на soft (след като го замерих). Има ли голяма разлика между двата режима ? Бутало мисля да поръчвам ктм-ско, останах с впечатление , че издържат най-много.
                    Аз, нарочно, бях счупил копчето на мап суича на софт. Като не мога на хард, та затова. А, сериозно, биелата я сменях преди два сезона. Радвам се, че не е заминала. По-интересно ми е състоянието на буталото. Няма ли да минеш само със сегменти? Поздрави!
                    Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                    Коментар


                    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                      Първоначално публикуван от offar Преглед на мнение
                      Аз, нарочно, бях счупил копчето на мап суича на софт. Като не мога на хард, та затова. А, сериозно, биелата я сменях преди два сезона. Радвам се, че не е заминала. По-интересно ми е състоянието на буталото. Няма ли да минеш само със сегменти? Поздрави!
                      разбрахме конспирацията Ами биелата има едва доловим луфт, най-вероятно от долния лагер за това ще отворим да видим как са нещата. Много хора предполагам биха игнорирали подобен миниатюрен луфт. А за буталото какво да ти кажа, някой пак би казал че е наред. Сегментите имат големичък ключ и полите на буталото са си поизносени. Аз обаче съм влюбен в машинката и искам да си е 6. Предницата съм я ревизирал тотално: лагери, семеринги , прахообирачи, масло, коловете съм боядисал прахово (ботушите), нови чорапи. Отгоре ще лепя прозрачно дебело фолио да не се дерът коловете в гората. Сложил съм обръщаши се ръчки на спирачката и съединителя, алуминиева капачка на резервоара, подсилени вътрешни държачи на гардовете на кормилото, чорап за долния лагер на задния шок. Обмислям какви гардове на радиаторите да сложа : правени или "купешки"
                      Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                      Коментар


                      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                        Много се радвам, че машината попадна точно в теб, Стефчо. Ако смениш бутало, съм убеден че ще държи много повече от 150 часа работа. Наличното, с което ти дадох мотора, е на много повече. Според мен, над 200 мото-часа. Радвам се, че си обслужил предницата. Нея не съм я пипал, както ти бях споделил, през цялото време докато го притежавах. Поздрави!
                        Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                        Коментар


                        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                          Мерси Митак, по принцип биелата я хванахме в много начален стадии и мисля че ще се размина само с горен и долен лагер (пак на pro-x). Ще видим като го разцепя, че все не остава време.
                          Иначе те послушах и съм вързал копчето за мигачите към map switch-a. Като го взех моторчето си имаше вързано копче за мап-а,, обаче беше счупено и беше блокирало в едната позиция. Аз си мислех, че го карам на hard, обаче се оказа че е било на soft (след като го замерих). Има ли голяма разлика между двата режима ? Бутало мисля да поръчвам ктм-ско, останах с впечатление , че издържат най-много.
                          няма някаква мноого голяма разлика между двата режима..най много се усеща че на някакъв много много екстремен и техничен баир примерно на хард кривата няма да го превземеш защото ще те обърне подскочи задълбае или нещо такова а на меката ще излезе ама това е на тип вече като за триал мотор препятствие..буталата най добре висеко си вземи оригиналното между другото е със ключ който кара сегмента да минава през задния продухвателен отвор /мисля че съм качвал снимки по назад по темата/ и още като го сглобиш мотора така трака ичатка докато се окара че си мислиш че нещо си объркал а на висекото си е изместен ключа по леко е а и мисля малко по дебело като с или д размер абе висеко си вземи не са и по скъпи

                          ,,а за протектори на радиаторите..как ли не съм го подпирал тоз мотор радиатор не съм изкривил никак ,,доста са си прибрани спрямо по новите модели ,,може би един "правен" от лявата страна, от дясно не мисля че ти трябва по скоро ще смачка ауспуха той предпазва там радиатора
                          Последно редактирано от mitkov; 07-05-13, 11:57.

                          Коментар


                          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                            Ще се огледам за висеко значи. А за радиаторите си много прав, това е и едно от първите ми впечатления за моторчето, колко са прибрани радиаторите. На 525-цата стърчат с поне 4-5 см повече от всяка страна. 200-тата и да го хвърля някъде ще си подпре първо на кормилото.
                            Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                            Коментар


                            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                              Един от малкото мотори на които страничните кори на радиаторите гледат напред и са почти успоредни на оста на мотора, за разлика от повечето които са като отворени джобове.
                              И аз при 3годишната ми употреба на мотора, не съм имал проблем с радиаторите, както виждаш (или почти минимални следи)
                              Буталата наистина са много издържливи, карал съм по 1 сезон (всяка седмица каране) и пада от размер само с 1 стотна което е нищо. Слагаш едни нови сегменти за 60 лв и си 6. Но ако не си сигурен колко е използвано буталото по-добре го смени, че все пак си има умора на материала.
                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                                Да Краси прав си, наистина много прибрано моторче. Радиаторите до ден днешен са си с отлична геометрия, тук там някоя нагъната ламелка Може да измисля само някакви решетки за отпред да не се гънат ламелите от клони.
                                Буталото ще го сменя, че има доста деруги по полите. Да си знам, че е сменено. Живот и здраве след 100-150 часа ще отворя да видя и тогава може само сегменти.
                                Определено не съжелявам за избора си на точно това моторче. Ти и Мариян сте го гледали добре. Сега дет се вика му правя профилактика, а не да се чудя от кой край да го хващам
                                Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X