Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

    Първоначално публикуван от tsonev11 Преглед на мнение
    Благодаря за отговорите на всички,сега карам EXC 530 а той си грее доста лесно ако перката не е пусната или ако няма допълнителен тунинг на водна помпа,раширителен съд и т.н.Та по темата много ми се иска да мина към 2т по-енергични ми се виждат и по-леки в сравнение с моя,който е 113кг. без гориво,за това мисля,че 2т. ще ми е по-добре.
    Давай смело, аз от 525-ца минах на 200 и съм суупер доволен. Вярно на правите малко издъхва, ама в дерето няма база за сравнение. Особнно щом те влече по-хард ендурото, това е правилния тип мотори.
    Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

    Коментар


    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

      Мерси колега,ще го имам предвид .Аз така или иначе не съм много по скоростните отсечки,и съм хвърлил око основно на 250-300 но може би и 200 не е лош вариант.

      Коментар


      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

        Първоначално публикуван от tsonev11 Преглед на мнение
        Мерси колега,ще го имам предвид .Аз така или иначе не съм много по скоростните отсечки,и съм хвърлил око основно на 250-300 но може би и 200 не е лош вариант.
        200 кубиковите са с доста големи възможности, силен почти като 250 и лек като 125. Не са за подценяване.
        Успех с търсенето и непременно да се похвалиш.
        Yamaha WR 200

        Коментар


        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

          Нещо като размер обаче малеят. На две 200 съм сядал и двете са някак малки такива. Това на 4ef4o хем гледах и кормилото е на предните дупки и пак като седнеш на него е мънинко. Аз не съм от най-високите хем, 183см съм горе долу, но може и да си въобразявам.
          Иван Маринов
          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
          ЕНДУРО ВАРНА

          Коментар


          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

            Че малеят малко малеят, ама тя и траялката не е много голяма
            Иначе 200 е супер мотор, с едно изключение. Като не ти е чистен карба, не ти е пран филтъра не е сменена ватата на заглушителя, и бензина е от някъде си, става почти като 125-ца
            то не че на 250-300 не важат всички тия неща, но там по може да ги преглътнеш

            Между другото имам чисто нови стоманени дискове за съединител за 125 и 200 крос или ендуро, ако на някого му трябват да звънка, да се разбираме
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

              на който му е малко 200 то да взима 250-300 малко по голямо е и на размери
              Между другото имам чисто нови стоманени дискове за съединител за 125 и 200 крос или ендуро, ако на някого му трябват да звънка, да се разбираме
              ..и аз имам много от тия и феродо и метални и онзи ден с радост установих че стават и на срф250 2012 ..едни и същи са

              Коментар


              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                Ходовата част дава ли дефекти -откъм луфтове?
                ..долния лагер на амортисьора издържа около 120 моточаса..яко друсане
                ..основните лагери на вилката на 200то до към 300 и няколко часа бяха здрави а на 125 на 140тия някъде час се разбиха,но то бе карано почти само състезания,,на 250 до към 280часа бяха здрави като ги сменяте сменете и оста ,около 70лв е комплекта лагерите и втулки и семеринги и 50 тина лв е оста,,тази която ви дават ремонтната от ктм е доста по добра от оригиналната,,или поне така ми се струва
                ,,втулки на предницата не съм сменял никога ,,тоест издържат много над 300 часа семерингите също
                лагерите на каплите карат по 100тина часа задните и бая повече предните но зависи и колко се гази вода,,като цяло задните на 1 сезон предните 2 изкарват

                Коментар


                • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                  Ами дайте една ценичка за комплект феродови и стоманени на лично. Също и да ви се намира някое излишно копче за смяна на кривите на двигателя.

                  Тия дни ще пусна снимки от обслужването на моето 200. Лагери, семеринги и прахообирачи на предницата, бутало и други.
                  След няколко направени карания съм влюбен в моторчето. Супер леко, катери уникално. Много приятно за каране , абе разкош.
                  Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                  Коментар


                  • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                    копчето не ти трябва ..вържи кабела към копчето на единия мигач примерно-десен като цъкнеш десен мигач включено тоест силната крива на изключен или ляв мигач изключено тоест меката ,,сложи една точка с поялника на копчето на десния ..да ти напомня кое къде е

                    Коментар


                    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                      Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                      копчето не ти трябва ..вържи кабела към копчето на единия мигач примерно-десен като цъкнеш десен мигач включено тоест силната крива на изключен или ляв мигач изключено тоест меката ,,сложи една точка с поялника на копчето на десния ..да ти напомня кое къде е
                      Ти тогава ще ме накара да си купувам копче? Не че не го счупих и изхвърлих вече де
                      Иво Георгиев
                      Gworkshop

                      Коментар


                      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                        Копчето ще покача, след по обстоен преглед се оказа ,че имам радиален луфт и в биелата . Така, че ще цепя двигателя и всичко наред.
                        Въпрос към Краси и Митков, колко горе долу ви е изкарвала една биела (брой бутала или моточасове). Като четох темата , останах с впечатление, че едно бутало (ктм-ско) си кара спокойно 130-150 часа, вярно ли е ? Една биела според мен спокойно ще си изкара поне 2-3 бутала , че и повече( поне 400-500 моточаса) ?
                        Марка за биела ? ProX ?
                        Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                        Коментар


                        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                          Здравейте момчета ! Харесал съм си един КТМ 200ехц 2007-ма и мисля да го карам предимно в града, но и в гората ще го карам като имам време Въпроса ми е може ли да му се сложи ново бутало демек да го направя 250 и горе долу каква ще е цента ?

                          Коментар


                          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                            Първоначално публикуван от Antonio.KTM Преглед на мнение
                            Здравейте момчета ! Харесал съм си един КТМ 200ехц 2007-ма и мисля да го карам предимно в града, но и в гората ще го карам като имам време Въпроса ми е може ли да му се сложи ново бутало демек да го направя 250 и горе долу каква ще е цента ?
                            Ако с Хари Потър сте били съученици и те е научил на някои магии, може и да стане!
                            П.П. Къде е цялата далавера... ? Защо не си намериш 250?
                            Yamaha WR 200

                            Коментар


                            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                              Въх ... с 200 да му сложим ново бутало и да стане 250 ... Първо само с бутало няма да стане, второ и с цилиндър пак няма да стане. 125 става на 200, 200 на 250 не. 250 става на 300.

                              Отделно това е от тея типове мотори който са крайно НЕподходящи за градски мотор. Не че ако го имаш и си караш събота и неделя в гората, не може да си джиткаш с него из града през седмицата от време на време, но да си го купиш с ясната идея да го караш из града и когато евентуално имаш време да го караш в гората ... категорично НЕ. А и вече не е модерен и вървежен мотор и не е такава атракция.

                              От гамата на КТМ мотора който би изпълнявал най-добре изискванията ти е 690, всичко без Дюк ... като според зависи колко често точно и какъв по-скоро офроуд искаш да караш. Хем няма през седмица да му сменяш маслото (с дълъг интервал за обслужване е).
                              Иван Маринов
                              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                              ЕНДУРО ВАРНА

                              Коментар


                              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                                Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
                                ...ProX ?
                                Hot Rods
                                "Суетата, е любимият грях на дявола"!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X