Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

    Нямам идея ОЕМ дали са китайски или са италиански или авганистански. Но като дойде време да сменям бутало на ЛЦ4-ката и където и да търсих - английски, американски, германски форуми - на всякъде казваха че КТМ-кото бутало е най-добро и че кара много повече от другите, но и цената му е по-висока. Така че всеки си решава - по-скъпо и по-качествено или по-евтино. Хубаво и евтино имам само в Кауфланд

    Коментар


    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

      Май проблема твърде много се преекспонира ! Мислим ги тез бутала, ще кажеш няма да се сменят след половин или една година ! Тези мотори не са като някое XT, да забравиш кога си сменял маслото (да не говорим за бутало). Колегата да слага някакво бутало (аз му препоръчвам КТМ-ско), да го кара 100-150 часа и да го отвори да види как е. След 2-3 бутала ще реши коя марка най издържа на неговия стил на каране (както каза Краси). Хубаво масло в бензина, винаги чист и oмаслен филтър са по-важните компоненти в уравнението за живота на едно бутало.
      Последно редактирано от 4ef4o; 24-04-14, 15:22.
      Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

      Коментар


      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

        ОЕМ от официалните вносители си е същото като това в мотора защото те получават частите директно от завода
        разликата е че там ги напасват и към цилиндъра и са обикновено а размер а като поръчаш за смяна пращат в
        като исках да си взема само цилиндър и за 125 то като го правех 150 и за 300 то като правех 250 не продаваха само цилиндри а си върви и комплект с бутало
        а кошниците на съединителя дори са по добри тези които ти пращат за смяна от тези които фабрично вграждат ,,мисля че бях пускал снимки някъде по темата,,същото важи вече и за други детайли ,,оригинално вграждат по некачествени та да им излезе по евтин мотора а после за смяна пращат по усилени
        ,,а на рамбо ще му свърши идеална работа моето бутало от 300 то че го смених точно преди да го направя 250 и е на не повече от 3-5 часа или нещо от сорта при това е и висеко
        сега на 250 сложих лро-х че само от него имаше а размер а и дилъра нали е наш човек но нещо не ми хареса преди време бяха май по изпипани про-х са при това бяха и с сегменти висеко а сега това дойде с някви странни рик сегменти и с някакъв безумно тежък бутален болт,,осезаемо по тежък от този на висекото хем то бе 300 и бе по дълъг болта а този хем по къс хем по тежък а сегментите спрямо тези на висеко никак не ми харесаха едва ги напъхахме седят едни отворени и меки но и бяха от типа кейстоун с наклон отгоре което пък е по добре а преди бяха плоски самото бутало обаче изглеждаше доста по добре от старите серии на про х ,,всъщност е с формите на висеко а те май бяха патентовани но дочух че са се обединили двете фирми или едната е купила другите и може би за това,,освен това висеко може и да са ковани но не всички ! тези за 2 тактите на висеко са правени по друга технология и не са ковани,наскоро го научих,, но това е друга тема

        инак като цяло чефчо е прав много ги мислим а те си искат по често сменяне
        като сменях на 300 то оригиналното направо бе супер износено хем и филтър съм прал и хубави масла,,просто трябваше да го сменя доста по рано, и 300 то си износва буталата колкото и да не им се вярва на някои
        Последно редактирано от mitkov; 28-04-14, 11:51.

        Коментар


        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

          Здравейте колеги,
          Преди няколко дни си купих КТМ ехс 250 - 1999г. Дано темата малко се посъживи със следващите въпроси.
          1. Когато мотора е запален фара примигва много странно, все едно дава на късо. Проверих всичко и е ОК. Има обаче един кондензатор, който видимо е подменен и според мен - не със какъвто трябва. Знае ли някой с какви параметри е този кондензатор заводско.
          2. Има ли някой за продаване филтърната кутия или поне гумата, която я свързва с карбуратора ?
          3. Айде третия въпрос може и да е малко тъп ..... Защо ендурото пуши много по малко в сравнение с Кавазаки КХ250 2т., при еднакво количество масло ??? ( в генерациите ли има разлики ? )
          Благодаря за вниманието

          Коментар


          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

            Явно манията е поотшумяла ......

            Коментар


            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

              Абе тя не е поотшумяла, ама се питат едни и същи неща из форума дет са дъкани 101 пъти и народа го мързи да се обяснява вече.

              Та да посъживим темата, на моето 200 за около 70-80 часа съм сменил :
              - няколко пъти масло в скоростите;
              - ремонтен комплект за горната помпа на съединителя + смяна на течноста + промивка;
              - гресиране на главини, трипътник и лагерите на задния шарнир;
              - една смяна на маслото в предницата;
              - семеринг на скоростния лост;
              - семеринг + втулка на оста на предната зъбчатка;
              - може би единствения наложителен ремонт - цяла манивела, старата е здрава но е износена и се отваря сама;

              Като цяло дреболии и консумативи. Замислям малко да му освежа външния вид, че доста го поучуках
              Имам купени гардове (ктм-ски) за радоаторите ,ама още не съм ги монтирал.
              Планувани скорошни ъпгрейди :
              - дебел карбонов предпазител на резонатора;
              - лостче за съединителя (ако има лев и за спирачката) от онези на Чинела дето изискват малко усилие за натискане;
              Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

              Коментар


              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                Колега, кой по-точно от трите ми въпроса е дрънкан 101 пъти?

                Коментар


                • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                  На първия си си отговорил сам къде е проблема, виж в някой "parts finder" какъв е точно тоз кондензатор.
                  На втория не му е мястото в тоз раздел ! Ама като се замисля, тука може и да ти помогна, имах цяла опашка като за твоя, трябва да видя дали е налична още.
                  Третия ти въпрос вече е дъвкан много. Може да е от маслото, може да е заради вата, може да е заради настройка на карб, може и да е заради стил/умения за каране.
                  Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                  Коментар


                  • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                    Ето, че и на втория му е мястото тук, щом може и да има . Мерси за инфото колега.
                    Пиши ако намериш нещо.

                    Коментар


                    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                      Пичове някой да си е сменял карбоновите пластинки на V-Force 3 клапата за КТМ 250/300 . Трябват ми едно две ламелчета докато си поръчам нови.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:msDqS3An0ryBG6mLrgTKGJA.jpg
Прегледи:1
Размер:6.2 КБ
ID:5618508
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                        Да размърдаме малко темичката.
                        Машинката стана на около 120 часа. Безпроблемна експлоатация и много хубави моменти.
                        Нооо, при последното каране при опит да се провра между дънер и голям камък, дънера ми натисна водача на веригата (този пред задната зъбчатка) и свали варигата.
                        Без да знам, че веригата е тръгнала да си ходи съм "щипнал" съединителя да се прехвърля над препятствието (всичко това се случва буквално на място).
                        Реултата: помпата + гарда са откъртени от картера (разбира се и помпата е счупена).

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150103_151235.jpg
Прегледи:1
Размер:51.2 КБ
ID:5633584

                        Разглобихме всичко и сега "тотъл ребилд"
                        Бутало на 120 часа.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150103_154932.jpg
Прегледи:1
Размер:54.0 КБ
ID:5633585

                        Ето и малко снимки от възтановяването на картера: (инфо за майстора на лични )
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11013_10153381264476487_817253858651866770_n.jpg
Прегледи:1
Размер:105.9 КБ
ID:5633586Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10906085_10153381264766487_8941143483492982452_n.jpg
Прегледи:1
Размер:96.7 КБ
ID:5633588Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10888707_10153381315166487_5594361138069507537_n.jpg
Прегледи:1
Размер:57.0 КБ
ID:5633587


                        Ще бъдат сменени :
                        -бутало:
                        -лагери и семери на коляновия вал;
                        -лагерите на скоростите;
                        -всички гарнитури и семеринги съпътстващи процеса;

                        За мен изводите от случката са два:
                        - повече няма да слагам гард на помпата ! Ако има проблем с веригата , по добре да строши само помпата. 150 лв, сваляш, сменяш и за 10 мин си готов.
                        - повече няма да карам без външната алумиева част на водача на веригата (така го взех мотора и така си и карах )

                        Замислени са и някой доработки но ще пиша за тях в последствие.
                        Мисля да си направя и ей това :

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ktm-300-weight.jpg
Прегледи:1
Размер:10.6 КБ
ID:5633589

                        Ще ви държа в течение
                        Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                        Коментар


                        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                          Здравейте колеги.Ако някои ама задна пружина за ktm exc 2006. 250-300 (76-250).Може да я врътнем с моята която е (84-250).Аз съм 70кг.и не ми трябва такава на някои ако му идва мека да се обажда.
                          KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

                          Коментар


                          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                            Вече се изясни какъв ще е следващият ми мотор... Влюбен съм! Ако някой иска да си менка ехц-то си за цр125 03' да се обади
                            HONDA XR400R (1996) ---> SUZUKI DR250RS (1991) ---> HONDA CR125 (2003)

                            Коментар


                            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                              Колеги има ли нещо вярно в това че резбите им са много слаби или не на тези ктм-ми
                              KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                              Коментар


                              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                                Някой може ли да искаже едно мнение за SX моделите пак 200. Знам, че Sx150 е тунингован 125, но за 200 не съм виждал никъде информация... Благодаря предварително!
                                HONDA XR400R (1996) ---> SUZUKI DR250RS (1991) ---> HONDA CR125 (2003)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X