Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

    Честито Ванка, пожелавам ти много безаварийни километри с новия звяр !

    щом и ти мина в отбора на цвайките вече явно всички прегради са разбити
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

    Коментар


    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

      Честито и от мен !Голям красавец.
      Дано си здрав, и да ти носи приятни емоции.

      Коментар


      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

        Мдааа... Познавайки "постоянността" на Ванката, предвид неговата любов към природата, мисля че следващия сезон поради липса на 3-Т модели, ще кара 2015 KTM electric bike...
        Отсега обявявам търг за 300-ката в края на сезона, защото друга такава няма да има в БГ.
        Mitsubishi L200 DobbleCab

        KTM XC 450 RW 2009
        KTM 350 SX 2011

        Коментар


        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

          Честито и от мен, много красив мотор. А за търга мисля и аз да се включа, живот и здраве.
          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

          Коментар


          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

            Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
            Да попитам Мариян с какво масло го караше (като марка - това което се меси с горивото). Че като го карах в Габрово почти не изпушваше.
            .
            Прав е Чинела, че в Габрово не слагаме масло в бензина , но е забравил да спомене че става въпрос за 4-тактерите. А, иначе, серозно КТМ-а го карах с Моторекс Кроспауър 2-т. Не е евтино, особено за габровец, но не пестях от него а от закуски. Митков предлага масло, в по- горен пост. Бих му се доверил, имайки предвид сериозния опит и познания при цвайките. Поздрави!
            Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

            Коментар


            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

              Мерси Мариански, ще пиша на Митака. Иначе моторчето след ремонта направо пее. Усещам и голяма разлика между двете криви на електрониката. Тия дни ще давам да ми изправят и резонатора че имаше 1-2 хубави удара на последните карания и макар и с гард пак се сгъна. След всяко следващо каране се убеждавам колко съм се мъчил с големите кубатури до сега
              Поздрави на всички
              Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

              Коментар


              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                честито и в тая тема чинел..между другото ако бе поговорил малко по подробно с джарвис /за мотори не за мацки/ щеше да ти подскаже че на неговите мотори вентилатора не е с датчик
                ,,аз още не съм сложил на моя вентилатор но след кърнаре,кърджали и варна 2013 реших че бива да сложа мисля обаче и аз да не слагам датчик
                ,,според джарвис когато датчика сработи вече е прекалено късно за това си го е вързал с копче и още преди участъка където предполага че нещата ще загрубеят го цъка,,на триалката ми пък която май са я карали в англия доста професионално направо е бил вързан постоянно да върти още с паленето,,
                на 300то мисля да игнорирам датчика /хем да не режа маркучи и прочее а и все пак тежи някакви грамове ,,/ а направо да ползвам копчето на мигачите което в момента съм махнал а на старите ми ктм и го ползвах за превключване на двете криви,берга ми обаче фабрично има копче за кривите /което изобщо май не ползвам / тъй че мигачите са свободни

                Коментар


                • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                  От доста време се каня и все не остава време да кача снимки с доработките на ктм-чето.
                  Та ето го хубавеца :
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14072013971.jpg
Прегледи:1
Размер:135.4 КБ
ID:5502185
                  Мотора беше с калник от новия модел, за това си прехвълих маската от 525-цата (вече сме фейс лифт)
                  Предницата освен смяна на семеринги, прахообирачи, лагери и масло претърпя и козметична промяна. Прахово боядисване на коловете, отгоре дебело прозрачно фолио и малко стикери.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14072013972.jpg
Прегледи:1
Размер:123.7 КБ
ID:5502186
                  Обръщаши се ръчки на спирачката и съединителя.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14072013973.jpg
Прегледи:1
Размер:132.0 КБ
ID:5502187

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14072013974.jpg
Прегледи:1
Размер:109.9 КБ
ID:5502188
                  Чорап за долния лагер на задния амортисьор.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14072013975.jpg
Прегледи:1
Размер:105.7 КБ
ID:5502189
                  Преди много чупех вътрешните държачи на гардовете. Докато не си поръчах да ми издялкат тези. Вече мотора може да виси на гарда без да се усуче (проверено).
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14072013976.jpg
Прегледи:1
Размер:95.9 КБ
ID:5502190
                  Малко циганийка, алуминиева капачка на резервоара.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14072013977.jpg
Прегледи:1
Размер:114.5 КБ
ID:5502191
                  Чорап на въздушния филтър. От 2-3 години ползвам и мога да кажа, че това е един от най-смислените тунинги.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14072013978.jpg
Прегледи:1
Размер:117.8 КБ
ID:5502192

                  Както казах след ремонта , моторчето пее. Има доста сила и се кара много приятно.
                  Предстои да дам да ми изправят резонатора и малко гресиране тук там.
                  Последно редактирано от 4ef4o; 16-07-13, 07:04.
                  Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                  Коментар


                  • Re: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                    Супер е портокала!Всичко си има
                    Имам едно питане относно чорапа на въздушния филтър. И аз мисля да слагам но съм малко объркан какво точно ми трябва и какво да сложа.
                    Като гледам в каталога на ктм, този който си сложил ти го дават за пясък, като пише че за да гложиш, под него трява да сложиш и чорап за прах.
                    Ето този го дават за прах, който е плъно по филтъра:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:59006019000.jpg
Прегледи:1
Размер:6.3 КБ
ID:5502238

                    А това е твоя....



                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:59006022000.jpg
Прегледи:1
Размер:40.7 КБ
ID:5502239
                    Recommend for sand tracks. Should be mounted together with oiled air filter and dry dustcover 59006019000.


                    Та от една страна е по-добре да е като този с който си сега(за пясък), защото е по-свободен и не полепва по маслото на филтъра, но от друга в каталога пише че да го ползваш ти трябва и другия.....
                    Сега за пясък ли да слага, за прах ли, и двата ли.....нещо не съм много наясно.

                    Коментар


                    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                      За първия не съм запознат, като го гледам е от подобна материя като на филтъра (ще се пере по-трудно).
                      Второто си е чорап, който се слага над въздушния филтър. Не спира само пясъка , ами всичката мизерия. Аз въздушен филтър мия супер рядко, за сметка на това след всяко каране си мия чорапа (много по-бъзо и лесно и почти моментално е сух). Не съм забелязъл чорапа да спира достъпа на въздух (и на 4т и на 2т-то).
                      Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                      Коментар


                      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                        Колеги това чорапче на филтър на ямаха дали ще стане защото доста четох , че си заслужава. Филтъра ми се вижда на форма подобен като моя. Може ли да споделите и колко струва.
                        Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                        Коментар


                        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                          Около 25-30лв струва. За Ямаха трябва да се пробва, но твърде вероятно е да стане. Лично аз кой знае каква полза не съм видял от него, освен че филтъра ми е една идея по чистичък, но аз така или иначе си ги пера едновременно и чорапчето и филтъра през 3-4 карания. Просто след пране филтъра е без боклуци вътре в него който преди това винаги си оставаха малко или много набити в него. Само се праши един вид, а мрежичката поема по-едрите боклуци.
                          Иван Маринов
                          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                          ЕНДУРО ВАРНА

                          Коментар


                          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                            Дали ще има проблем за маслото в бензина, ако сложа хартиено филтърче преди карбуратора?

                            Коментар


                            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                              Първоначално публикуван от SAINT Преглед на мнение
                              Дали ще има проблем за маслото в бензина, ако сложа хартиено филтърче преди карбуратора?

                              Не.
                              Gas Gas ec 250

                              Коментар


                              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                                Колеги на някой да му се намира един комплект пружини и стоманени дискове за 125/200 кубиков ктм,че с брат ми се опитваме да съживим една занемарена 125-тица,нискобюджетна.
                                Ако някои има да драсне едно ЛС.
                                Aprilia RX 125=>KTM EXC 200=>VW Golf Mk3 TDI...
                                Gas Gas EC 200

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X