Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

    https://www.youtube.com/watch?v=-cwImtQw3WA
    Последно редактирано от Valentin Krasimirov; 13-05-13, 18:21.

    Коментар


    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

      Днес най-накрая двигателя е разцепен и положението хич не е розовоо Биелата е за смяна, всички лагери (на вала и на скоростите) са или тотално за смяна или са тръгнали. И за капак като е набивана биелата при предишен ремонт явно пресата не е била читава и чопа е задрал яко във вала (трябва нов). Касетата на съединителя и тя е доста подбита, ще я дадем на координат да я пилнат малко. Има и една две зъбчатки на скоростите дето не са съвсем вред. Май ше правим total rebuild
      Айде отивам да пия една ракия
      Последно редактирано от 4ef4o; 13-05-13, 20:23.
      Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

      Коментар


      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

        Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
        Днес най-накрая двигателя е разцепен и положението хич не е розовоо Биелата е за смяна, всички лагери (на вала и на скоростите) са или тотално за смяна или са тръгнали. И за капак като е набивана биелата при предишен ремонт явно пресата не е била читава и чопа е задрал яко във вала (трябва нов). Касетата на съединителя и тя е доста подбита, ще я дадем на координат да я пилнат малко. Има и една две зъбчатки на скоростите дето не са съвсем вред. Май ше правим total rebuild
        Айде отивам да пия една ракия
        Лошо... Може ли да споделиш за интервенцията по касетата на съединителя, че ми стана интересно. Какво точно и правите, колко пари горе долу излиза и ако може да направиш една снимка преди и след, ще бъде супер. Моята и тя леко е тръгнала и мисля да я сменям след време, но външната касета си е цифра и бих експериментирал със старата, ако цената на ремонта не е висока. Вътрешната така и така ще се взима нова(тя не е толкова скъпа), но старата външна и без това няма да се ползва, та нищо не пречи да пробвам върху нея

        Коментар


        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

          Идеята е, че на координата ще се загладят всички ръбове равномерно. Не вярвам да вземат повече от 15-20 лв. Прави се когато нараняванията са плитки. Ако са много дълбоки и да се загладят луфта ще стане прекалено голям.
          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

          Коментар


          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

            Биелата е за смяна, всички лагери (на вала и на скоростите) са или тотално за смяна или са тръгнали. И за капак като е набивана биелата при предишен ремонт явно пресата не е била читава и чопа е задрал яко във вала (трябва нов). Касетата на съединителя и тя е доста подбита, ще я дадем на координат да я пилнат малко. Има и една две зъбчатки на скоростите дето не са съвсем вред. Май ше правим total rebuild
            Айде отивам да пия една ракия
            зъбчатките ако са мн скъпи оригинални прати ги на ники нхм да направи по тях нови вала вземи на хот род от роки маунтин по евтин е от оригиналния не знам ако про х имат цели валове има дилъри в бг ше е още по евтин предполагам,, лагери си вземи от ктм не са скъпи само тоя ролковия е по скъп дето е от единия край на вала но малко не вярвам той да е износен ,,така като го смятам общо всичко м-у 800 и 1000лв ще иде но пък мотора ще стане нов ,,,и пак ще е под много под 12 000 че и нещо колкото е новия от магазина

            ..тъй и тъй го правиш ..идея е да да поръчаш направо чаркалъците от новите модели и да му сложиш и стартер,,май обаче ще иска и нов ляв картер за да се монтира стартера а той ще е сигурно скъпичък,но ако продадеш стария в е бей може да вз нек лев компенсация,ако не нагласи карбуратора като на новите продай запалването в е бай а купи такова от 2012 та примерно сложи и малко по дебела гарнитура под цилиндъра и мотора ще го ъпнеш като двигател до модел 2012-13 а те са много по равномерни и лесни и приятни за каране ,,във същото време основните им части -глави цилиндри валове регулатора на изпуск система и прочее са със същите парт номера тоест нямат промяна променени са само настройките запалването и компресията но не посредством главата /проверил съм дават я и нея същия парт номер/

            Коментар


            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

              Относно касетата.
              Ще ги пилнете,няма проблем, обаче там вече луфта става голям и се усилава чукането, което води до ново нараняване.
              Има и доста случаи в които се чупи перо от касетата и попада из двигателя
              Всъшност това е временно замазване на положението.
              За двутактов мотор който се ползва съединителя постоянно,няма да изкара никак дълго.
              Пробвано е повярвйте!
              Ако някой смята да си кара мотора и да разчита че съединителя ще работи коректно-нова касета.
              Успех!!!

              П.П.Преди години съм виждал как пилят касета на всеки манш на мотокроса.С пилата де !

              Коментар


              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                Здрасти на всички, за момента с касетата няма да бързам. Явно като съм я гледал съм бил доста афектиран от другите работи. След 7-8 предишни карания с моторчето не усетих никакви проблеми със скорости и съединител. Най-много един лек вятър на касетата и толкова. Относно скоростите, на едната муфа (не съм сигурен за термина) има следи по зъбите сякаш е прекарало нещо. Тя е за 3-4 скорост, ще я огледам и нея дали пак не съм се вманиачил прекалено (все пак това е мотор на 5-6 години, нормално е да има следи от работа по агрегатите). Поръчани са биела, бутало, лагери и семеринги (+една камара гарнитури и семеринги по картерите). За коляновия вал ще видим. Мисля да жертвам един чоп на биела да видим дали като се набие ще може да се баланасира добре вала. Ако не стане ще поръчам и вал (от ибей има на HOT RODs на добра цена). А за картер-а и аз си го мислех Митак. Обаче доста пари ще идат и си мисля дали има смисъл. В началото и аз бях много резервиран за мотор без стартер, след няколко карания обаче съм на друго мение. Стартер ми е нужен само в случайте когато аз и мотора висим на някой ръб или друга кофти ситуация и не мога да го сритам. Колкото и да съм изморен успявам да си го запаля лесно от раз (за разлика от 525-ците).За сега мисля да се въздържа, все пак идеята е след 1-2 години живот и здраве и аз да сваля найлона от някоя нова миризливка

                Искам да направя едно уточнение. Споделям информацията относно моторчето не за да се жалвам, че са излезли проблеми. Напротив. Колегата Мариан (предишния собственик) е супер точен и не ме е подвел и за най-малкото нещо, още повече съм ходил на място видял съм мотора и съм си преценил да го взема Споделям тъй като хора карали този модел дават ценна информация, и според мен е едно супер готино моторче и да могат и други хора да го харесат.

                Поздрави на всички
                Последно редактирано от 4ef4o; 18-05-13, 11:13.
                Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                Коментар


                • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                  Мoмчета, колко коня е този KTM 200 exc 2007 ?

                  Коментар


                  • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                    Айде да се похваля. Преди час палнах моторчето Двигателчето работи като часовник. Нямам търпение да го пробвам в неделя.
                    Мислех да настройвам карба че доста пуши , но ще го оставя така за 1-2 карания да е по-богат.
                    Да попитам Мариян с какво масло го караше (като марка - това което се меси с горивото). Че като го карах в Габрово почти не изпушваше. После във Варна с моето масло (Castrol Racing пълна синтетика) взе да поприпушва повечко. Не съм пипал още карба и явно му идва повечко горивото на нашия климат или кастрола не се разтваря напълно.
                    Маслото в двигателя съм взел от същото на моторекс (харесва ми как си влизат скоростите и работата на съединителя).
                    Приготвил съм и чорап за въздушния филтър, сложих и муса на задната гума.
                    Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                    Коментар


                    • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                      Браво, сега остава да завали и сняг, нали 2Т са най-добри на сняг, та затова... .................................................................и второ:
                      При Мариан не е припушвал, щото в Габрово не слагат масло в бензина, причините са ясни...описани са от Никола Анастасов в книга...

                      Коментар


                      • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                        колеги азсъм нов във форума и съм кандидат моторист та искам да ви питам вярно ли ече с мотор 2т в гората например не можеш да качваш големи баири безасилка

                        Коментар


                        • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                          Първоначално публикуван от Stefan Grancharov Преглед на мнение
                          колеги азсъм нов във форума и съм кандидат моторист та искам да ви питам вярно ли ече с мотор 2т в гората например не можеш да качваш големи баири безасилка
                          Па аку е много голем баиро силишшш
                          МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                          Коментар


                          • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                            Първоначално публикуван от Stefan Grancharov Преглед на мнение
                            колеги азсъм нов във форума и съм кандидат моторист та искам да ви питам вярно ли ече с мотор 2т в гората например не можеш да качваш големи баири безасилка
                            Вярно е!!!
                            Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                            Коментар


                            • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                              ако не можеш да го качиш с двутактов без засилка значи с четеритактов съвсем ще е зян работата

                              чефчо имам около 200 литра двутактово масло кастрол което отговаря на най високите изисквания евтино е /понеже го изкупих всичкото от склада на цени на едро / и карам с него вече 3 та година и аз и съвайвъра и много други ,,звънни да ти пратя не си давай парите за глупости!
                              а муса хубаво си го сложил но ако постоянно седи в гумата се смачква доста бързо
                              аз го вадя след състезяния или по дълги преходи и си слагам вътрешна гума и го слагам само когато наистина мисля че ми трябва иначе за 2 -3 месеца постоянно седене в гумата ще омекне толкова че като се засилиш някъде да караш с по висока скорост ще стане на прах и ще го извадиш с лопатата от гумата
                              мотора ти ще гори повече и ще псуваш двутактовите също като страничен ефект!

                              Коментар


                              • От: KTM EXC 200 /ехс 2такт мания/

                                Митков, не е ли време вече да открием нова тема, но за 300 2Т., че както знаеш се сдобих с такъв и искам да се уча от батковците.
                                Материята на 2Т ми е доста чужда, последният ми двутактов мотор продадох преди 7-8 години, но беше 125сс.
                                Ето и новата ми придобивка, снимката е от нета, че моя още е в кашон, но за сметка на това с него пристигна и още един кашон Тунинг.
                                А пък и ти отдавна си с 300, сега все едно започвам да уча всичко от начало, но това предизвикателство беше една от причините да мина на 2Т.

                                Другата най-важна причина е, че Пачароза казва, че този мотор се карал и на сняг, аз не вярвам и съвсем скоро ще проверя, нищо, че сме сред лято!!!!

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:472752_479303255474136_1385612418_o (1).jpg
Прегледи:1
Размер:93.2 КБ
ID:5498665

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X