Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мазане на верига

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мазане на верига

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Най-простият ойлер се получава, като ръчнеш с отвертка семеринга на вала за предния пиньон
    Е за тва не се бях сетил
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Мазане на верига

      Един приятел си е изкарал отдушника на картера да духа върху веригата и работи доста успешно на неговият мотор.

      Аз мисля също да си направя нещо като оилер, но ще е супер компактно.

      Мисля да си закрепя един малък(за примерно 10гр. масло) метален контейнер на шарнира и в него да наливам доза за едно смазване от масльонка която си нося. Така ще спестя вдигането на централна стойка. Пълна контейнера и тръгвам. По пътя се разнася и като изсъхне веригата пак така. Не мога да си представя да си опаса мотора с маркучи и кабели заради този оилер. Искам нещо компактно, просто и дуракоустойчиво.

      Коментар


      • От: Мазане на верига

        Ако е на шарнира ще имаш проблеми си мисля ! Там много друса !

        Още нещо ! Снощи за първи път разглобихме фабричен ойлер който се е скапал ! След 7 години вярна служба !
        Проблема е станал от маслото на Скотойлер ! Понеже е на разтителна основа и с течение на времето парченца (нещо като гранясало от маслото) са запушили филтъра му ! След като го разглобихме повече не може да се събере
        Затова ако имате фабричен Скотойлер го зареждайте с 75W-90 или подобно ...........
        Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

        Коментар


        • От: Мазане на верига

          Направихси и аз оилер но установих Че ако на бутилката няма дупЧица за въздух ,маслото не потиа заради вакума които се създава. И сега се Чудя да я пробивам ли или да си търся казанЧе от лада ,което обаЧе не ми се побира нИкде на мотора .

          Коментар


          • От: Мазане на верига

            Продупчи капачката с тънка игла.

            Коментар


            • От: Мазане на верига

              Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
              Ако е на шарнира ще имаш проблеми си мисля ! Там много друса !

              Още нещо ! Снощи за първи път разглобихме фабричен ойлер който се е скапал ! След 7 години вярна служба !
              Проблема е станал от маслото на Скотойлер ! Понеже е на разтителна основа и с течение на времето парченца (нещо като гранясало от маслото) са запушили филтъра му ! След като го разглобихме повече не може да се събере
              Затова ако имате фабричен Скотойлер го зареждайте с 75W-90 или подобно ...........
              Павка,успях да го разглобя и сглобя на пътя . Може да помогна.
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • От: Мазане на верига

                Замина на боклука ! Ама сподели как събра конусната мембрана горе ?
                Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                Коментар


                • От: Мазане на верига

                  След няколко опита стана. Точно тя се беше измъкнала след удара .Отне ми време докато проумея принципа на работа ,но в крайна сметка се получи . При наличност на ойлер ще го нправим заедно . Сега нали съм с кардан
                  Последно редактирано от churov; 30-05-11, 08:09.
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • От: Мазане на верига

                    Абе и без ойлер може да се видим да пием по една бира и да си поговорим за карданите
                    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                    Коментар


                    • От: Мазане на верига

                      Като стана дума за ойлер да споделя скромен опит. От началото на сезона съм с ойлер. Два дена съм го слагал - мислех си че съм направил перфектния монтаж - тръбичката минава от вътре на шарнира, почти не се вижда. Да, обаче преди за тръгне нагоре към резервоарчето съм изтеглил много назад тръбичката, която върви в долната част на шарнира. Като я слагах мислех, че няма начин да я удря веригата, обаче след около 3000 км веригата е скъсала тръбата. Та съвета ми е при слагането на ойлер да се обмислят всички възможни варианти за оптимален монтаж без да се скъса тръбичката от нещо. И другото е да се носят резервни тръбички за да може да се отремонтира на пътя. Вярно, че аз си го оправих временно с duct tape и свински опашки, но ако имах тръбички нямаше да трябва да го правя два пъти.
                      LZ2NKM

                      Коментар


                      • От: Мазане на верига

                        Здравейте и от мен.
                        Преди седмица си сглобих самоделен ойлер, от бензинов клапан за АГУ и казанче за спирачна течност. Всичко точно, регулирах го спретнах го и доволен си карам. Но от 2 3 дена забелязвам че мигачите ми мигат все по-бързо и по-бързо, фара намаля сиалта си като мига мигача, леко но се забелязва. Страх ме е нещо да не изгори. Свързал съм го към задния габарит и маса. На мотора има монтирана аларма и взех ток от там от където взима и алармата. Някой има ли идея защо става така може да се оправи? Ако не, то поне от къде да намеря тези вакуумни клапани от скутери в нета нищо не открих.
                        Поздрави и благодаря предварително на отзовалите се!

                        Коментар


                        • От: Мазане на верига

                          Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                          Като стана дума за ойлер да споделя скромен опит. От началото на сезона съм с ойлер. Два дена съм го слагал - мислех си че съм направил перфектния монтаж - тръбичката минава от вътре на шарнира, почти не се вижда. Да, обаче преди за тръгне нагоре към резервоарчето съм изтеглил много назад тръбичката, която върви в долната част на шарнира. Като я слагах мислех, че няма начин да я удря веригата, обаче след около 3000 км веригата е скъсала тръбата. Та съвета ми е при слагането на ойлер да се обмислят всички възможни варианти за оптимален монтаж без да се скъса тръбичката от нещо. И другото е да се носят резервни тръбички за да може да се отремонтира на пътя. Вярно, че аз си го оправих временно с duct tape и свински опашки, но ако имах тръбички нямаше да трябва да го правя два пъти.
                          А защо не сложиш капкомера на предният пинйон!!!Те тука имаше тема сас снимки http://www.xrv.org.uk/index.php!В момента немога да я намеря но по късно ще пробвам.

                          Коментар


                          • От: Мазане на верига

                            Някой има ли опит с Profi Dry Lube? Това е тефлонова смазка, която е абсолютно суха. Писна ми от мазальочите по мотора и се ядосах и измих всичко и минах на нея. Сега веригата е чиста като сълза. За асфалтови мотори това ми се струва, че е по-доброто решение.
                            Последно редактирано от sabin; 12-09-11, 11:30.

                            Коментар


                            • От: Мазане на верига

                              Toчно този не съм пробвал но самата мисъл ,че на 200-300км. ще смазвам и 8-10 дена трябва да мия веригата .........
                              Докато карах 12-ката ойлера така ми беше нстроен ,че след цял ден каране по мотора нямаше повече от 4-5 капки и най-хубавото за мен е ,че 3000-3500км. никакъв ангажимент към веригата и след като го сложих с една верига изкарах 3 лета а преди това когато мажех със спрей веригата трудно изкарваше едно лято .
                              Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                              Коментар


                              • От: Мазане на верига

                                Пръска се на 500-700км, което рядко е повече от веднъж на ден. Идеята е че като караш по прахоляк маслото се превръща в шлаиф-паста. Това с оилерите не ми допада защото ми е по-лесно да си пръскам веригата от колкото да се занимавам с цяла система за смазване - още една сложнотия по мотора...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X