Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мазане на верига

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мазане на верига

    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
    Да, и това преусмисля всяка идея да е отпред, ако не е пистов.
    Ако мотора е пистов въобще не ти трябва ойлер, а специален спрей който стои на веригата а не се разлита.
    Ойлер има смисъл само за разходкаджии с турър или нещо подобно.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Мазане на верига

      Но от друга страна погледнато, е много по-малко вероятно да се омаже задната гума , което е от съществено значение за пистов мотор. Това към колегата p-pleven.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Мазане на верига

        Спрейовете за пистарки се свалят само със спрейове за почистване, което е добре да им се прави по-често щото каквото по-дребно се залепи почти не пада и става чудесна абразивна паста.

        ... ама е друга тема.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Мазане на верига

          Мзтката си имаше заводски мазане през предния пиньон - спираловиден улей на оста, по който подаваше по малко масло откъм скоростната кутия. Ама то на мзтката цялото верижно предаване беше скрито в кожух та маслото ще не ще накрая все по веригата ще се намаже.
          Според човека чието изследване по въпроса четох (той междудругото е колега инженер, завършил също Варненския ТУ), скот ойлера е замислен да подава маслото към задния пиньон в долния му край малко над веригата. Така капката първоначално щом се отдели от иглата залепва за пиньона, вместо примерно да се отвее от въздушната струя, и в следствие на центробежните сили ( пиньона се върти напред, т.е. обратно на часовника), се изхвърля от пиньона към вътрешната страна на верижните звена. Т.е. докато верижното звено напусне задния пиньон то успява да се омаже само отвътре. Звеното продължава по права към предния пиньон, центробежни сили няма и маслото си седи отдоло на звеното. При завъртането от предния пиньон, вече с доста по голяма скорост и центробежни сили, маслото се изхвърля навън и омазва цялото звено. При следващите преминавания на звеното през задния пиньон то се омазва с още масло, което се разпределя и натрупва все повече и в един момент излишното се изхвърля преминавайки през предния пиньон щото там са по големите центобежни сили!
          Та на базата на тия изследвания и разсъждения на колегата, си мисля, че ако маслоподаването е към предния пиньон вместо към задния, съществува риск голяма част от маслото да се изхвърля твърде бързо преди да успее да обмаже верижното звено отвсякъде!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • От: Мазане на верига

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Спрейовете за пистарки се свалят само със спрейове за почистване, което е добре да им се прави по-често щото каквото по-дребно се залепи почти не пада и става чудесна абразивна паста.

            ... ама е друга тема.
            Да! Това го препатих вече! Мазах със спрей за пистарки, без да чистя изобщо и карайки смесено он и офроуд и хвърлих верига за едно лято! Тя си имаше километри и отпреди де, но като я почнах с тоя спрей на всяко каране се налагаше да я натягам и свърши до края на лятото! На предния пиньон зъбите станаха на полумесци!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • От: Мазане на верига

              Само ако може някой инженер да ми обясни как скоростта на звеното е една при задният пиньон , а пък при предния е много по-голяма?
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Мазане на верига

                Освен линейна има и ъглова скорост ама човек трябва да е учил а не да е всезнаещ форумен тупан изхождащ се по всяка техническа тема!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • От: Мазане на верига

                  Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  И аз не съм механик но като сменям верига винаги задният винаги е в много по-лошо съсояние от предният и от това изхождам...
                  Веригата смазва достатъчно добре и двата, така, че според мен не е проблем да я сложиш където е най-удобно.
                  Аз единият дори не съм го монтирал в пряк контакт с пиньона.
                  Капе над веригата. Смазва си и така но по-равилно е на пиньона, както е снимал колегата по-горе.
                  Така капката от центробежните сили се разлива по-оптимално.
                  Предния се износва по бързо,добре че не си механик... майтап разбира се
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Мазане на верига

                    Ами сега като гледам имам около 4 предни и един заден за мостра.
                    Обаче ме е срам да ги покажа - аз ги карам до заобляне.
                    Задният е алуминий, предните са метални но пък като нови.
                    Абе направо сте си прави

                    Аз ненавиждам веригите.
                    Те си го връщат подобаващо, разбира се.

                    P.S: Като трансмисия, де.
                    Последно редактирано от Esper; 27-03-18, 19:11.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • От: Мазане на верига

                      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                      Задният е алуминий, предните са метални но пък като нови.
                      Абе направо сте си прави
                      Аааа, за хАлуминия сигурно е нормално да се износва по бързо от стоманата! Предполагам че метални=стоманени при тебе? Иначе и алуминия го водят метал! Но при венци от еднакъв материал е нормално с по малкия диаметър да се износи по бърже - натоварването и износването се разпределят върху по малък брой зъби и от там се пада по повече на всеки зъб ( колко зъба са зацепени едновременно на малкия и колко на големия пиньон)!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • От: Мазане на верига

                        Да, така е.
                        хАлюмин изотзадзе, метал отпред.
                        При единият кон де, при "дъргела" са джилез и двата.
                        Поне в момента.
                        Както и да е - никога повече скапана верига.
                        Има кардани, има дори ремъци.
                        Защо мамка му трябва да мъча мъката в тая техническа недомислица?
                        Шегувам се но не съвсем.

                        Враг усраине

                        Коментар


                        • От: Мазане на верига

                          Тия дето са с кардани и ремъци пък не ми харесват за други работи! Някой де! Другите дето ми харесват пък не са ми по джоба! Та засега нема бегане от веригата!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • От: Мазане на верига

                            И аз съм така с харесването.
                            Имам и с кардан, обаче пак не е "верният" мотор.
                            За "верен" нямам свободни пари и се мъчим да мажем вериги

                            Иначе си спомням, че първият и аз имах желание да го монтирам около предният пиньон.
                            От една страна заради по-късата магистрала до инжектора.
                            И заради това, че самият инжектор е зад предпазен капак и е по-защитен.
                            Нещо не успях да му измисля закрепване там и си отиде отзад,

                            Като взех вторият ойлер пък явно съм бил в състояние на еуфория та монтирах чак двоен инжектор.
                            Това няма как да се завре отпред или аз нямам фантазия.
                            Ако се сещате за онзи виц - този двоен чеп е всъщност чист ИНЖЕКТИПЛЯКТОР
                            Баси безмислената ху.ня. Скъпа и безпредметна.
                            Но и аз изкривих стрелката на тъпомера купувайки я.
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: Мазане на верига

                              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                              Освен линейна има и ъглова скорост ама човек трябва да е учил а не да е всезнаещ форумен тупан изхождащ се по всяка техническа тема!
                              "При завъртането от предния пиньон, вече с доста по голяма скорост"

                              От написаното от вас господин старшина , не виждам никъде да пише ъглова скорост. А освен линейна и ъглова скорост , има и периферна скорост. Двама инженери измислихте как да си смазвате веригата , голям успех , сигурно затова работите като старшина. Ама имате още да учите , и най-вече ви липсва практика , тя е по-различна от теорията и книжките.
                              И в изчисленията сте изпуснали праволинейното движение на звеното от предния към задния пиньон. При предния пиньон се събира масло по простата причина , че е с малко на брой зъби , и малката площ не може да поеме маслото от многото на брой верижни звена. И маслото се разпръсква повече от задния пиньон , защото всяко звено изминава по-дълго разстояние по периферията на задния пиньон , следователно действието на центробежните сили е в пъти по-продължително. Та това са причините маслото да мине към външната страна на звената.
                              Относно изхождането по технически теми , достатъчно е който иска да види вашите и моите технически теми , и да му стане ясно за изхождането. На моето "изхождане" и във Франция му се радват.
                              https://www.super-tenere.org/t2056p75-ma-super-t-sm

                              Относно тупана , тупан ще викате на този в огледалото , и на този дето не може да се събере в брич за мото крос. Това по закона за действието и равнозначното противодействие , нали сте го учили?
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • От: Мазане на верига

                                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                                "При завъртането от предния пиньон, вече с доста по голяма скорост"

                                От написаното от вас господин старшина , не виждам никъде да пише ъглова скорост. А освен линейна и ъглова скорост , има и периферна скорост. Двама инженери измислихте как да си смазвате веригата , голям успех , сигурно затова работите като старшина. Ама имате още да учите , и най-вече ви липсва практика , тя е по-различна от теорията и книжките.
                                И в изчисленията сте изпуснали праволинейното движение на звеното от предния към задния пиньон. При предния пиньон се събира масло по простата причина , че е с малко на брой зъби , и малката площ не може да поеме маслото от многото на брой верижни звена. И маслото се разпръсква повече от задния пиньон , защото всяко звено изминава по-дълго разстояние по периферията на задния пиньон , следователно действието на центробежните сили е в пъти по-продължително. Та това са причините маслото да мине към външната страна на звената.
                                Относно изхождането по технически теми , достатъчно е който иска да види вашите и моите технически теми , и да му стане ясно за изхождането. На моето "изхождане" и във Франция му се радват.
                                https://www.super-tenere.org/t2056p75-ma-super-t-sm

                                Относно тупана , тупан ще викате на този в огледалото , и на този дето не може да се събере в брич за мото крос. Това по закона за действието и равнозначното противодействие , нали сте го учили?
                                Като старшина работя щото се оказа ,че понеже това е държавата на тупаните без дипломи, старшините са по добре платени от инженерите! И освен това старшините имат много повече свободно време от инженерите (за да го губят в спорове с тупаните), и по рано се пенсионират, и по голяма пенсия взимат и още и още и още! Въобще както казах това е държавата на тупаните та нормално е в даден момент да надделеят и във този форум!

                                П.П. Представи "блестящата" си теория на инженерите от скотоил! Що па да не я харесат хората! Току виж те наели! Ма те па нямат толкоз пари да платят такъв широк и висок куп от познание! Ще трябва да се кооперират с японците поне от Ямаха, пък тях ще ги научиш как се правят мотори!

                                П.П.2. Да кажа все пак де, макар че ограмотяването ще е безплатно! След като обсъждаме центробежни сили и големината им, всеки който съвсем не е проспал часовете по физика би се сетил че става дума за ъглова скорост! Другите скорости просто нямат отношение към темата! Ама как не съм разбрал още че на тупаните трябва по подробно и продължително да им се обяснява!? Или може би съм решил че няма смисъл и съм писал само за що годе грамотните!
                                Последно редактирано от sl.daskalov; 28-03-18, 13:43.
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X