Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мазане на верига

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мазане на верига

    300 ми се виждат множко. Гледам сега при Николай в Карлово комплекта 525VX + двата пиньона са на цена 220. А аз ги купувах 2015 точно преди коледа и хванах някаква промоция на 200 лв. Разбира се че цената има значение, но мисля , по-важното е че според мен ойлера се отплаща подобаващо.

    Коментар


    • От: Мазане на верига

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Оригиналната я смених есента ,нещо към 37000-39000 км.Сложих същата голд дид,а на мен със венците ми легна нещо 300 лв.+- 50 лв.Та се чудя ойлер дали да слагам или със спрея да карам,старата верига аз я прецаках,миех с меглио и водоструйка редовно.
      Ако сложиш ойлер, маслото измива веригата и пиньоните по и около работните повърхности и светят, но пък се омазва наоколо от пръските. Лошото е, че се лепи прахоляк по омазаното, но пък веригата и пиньоните живеят доста повече защото го няма абразива който задържат неофроудските спрейове които обикновено се ползват за асфалт.
      Ако мотора се ползва на къси и/или градски разстояния, офроудските спрейове с по-честа употреба решават проблема защото са по-течливи и не задържат боклуци, но те, разбира се, не са подходящи за пистарки.

      Доста време карах с О-рингово CZ и в гората и на дълго, със смяна на гумите, и веригата и пиньоните не бяха мръднали. За гората и града бях без ойлер, но при смяна на гумите го монтирах за пет минути със свински опашки, като кранчето си го пусках на ръка.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 25-03-18, 22:31.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Мазане на верига

        Първоначално публикуван от kalinaki Преглед на мнение
        300 ми се виждат множко. Гледам сега при Николай в Карлово комплекта 525VX + двата пиньона са на цена 220. А аз ги купувах 2015 точно преди коледа и хванах някаква промоция на 200 лв. Разбира се че цената има значение, но мисля , по-важното е че според мен ойлера се отплаща подобаващо.
        По скоро малко над 300 лв.беше по спомен,и ако не бъркам оригиналната беше О ринг,сега май съм със Х ринг
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Мазане на верига

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Ако сложиш ойлер, маслото измива веригата и пиньоните по и около работните повърхности и светят, но пък се омазва наоколо от пръските. Лошото е, че се лепи прахоляк по омазаното, но пък веригата и пиньоните живеят доста повече защото го няма абразива който задържат неофроудските спрейове които обикновено се ползват за асфалт.
          Ако мотора се ползва на къси и/или градски разстояния, офроудските спрейове с по-честа употреба решават проблема защото са по-течливи и не задържат боклуци, но те, разбира се, не са подходящи за пистарки.
          ТОЧНО ето това е тезата относно ползването на спрей, според маниера/средата на каране. От там следва и 2-3 различни спрея в "аптечката".
          За ойлера е екстра, спор няма. Но чувам вече няколко пъти мнения от хора, дето карат (не се возят), че влиянието му върху живота на веригата не е толкова фрапиращо в сравнение редовната грижа със спрей. Само споделям. Не го отричам и продължавам да търся мой, селфмейд вариант, единствено заради кръжока "направи си сам". Единствените сериоозни забележки са по отношение съотношението "брой капки в зависимост околната температура" и достатъчно ли е това главоболие за да продължа да си карам на спрей.
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • От: Мазане на верига

            Това доколко удължава живота на веригата зависи от множество фактори.
            Аз например категорично отказвам да полагам каквито и да било грижи за верига.
            Ойлера на верига без рингове удължи експлоатацията и с повече от 2 пъти.
            На другият мотор (рингове) със сигурност няма да е толкова драстична разликата.
            Ако се полагат грижи за нея, каквито чувам/виждам, че някои хора и правят (четчици за зъби, обезмаслители, спрейчета )...
            Пак ойлерът няма да направи някакво чудо по отношение на живота и.
            Само ще омаже пейзажа повече.

            Та за мен този агрегат е абсолютно икономически оправдан.
            Дори и скотовете, които не са никак евтини.
            Особено електрическият, за който вече не си спомням какво оправдание намерих, че да го купя
            Враг усраине

            Коментар


            • От: Мазане на верига

              Аз бях върл противник на ойлерите най вече заради цената и щото си мислех че ще цапа много и постоянно! Ползвах само един евтин спрей карлюбе, който се намираше за по 8лв. и ми караше по около 6-10 000 км според зависи колко ме е мързяло. Хубаво ама тоя спрей нещо поизчезна от пазара, последно купувах от Кауфланд Варна, появи се после тука в един магазин ама 18лв. И хоп тая зима ми изпадна оригинален работещ ойлер на скотоил за 60лв. Е как да откаже човек!? За още 20лв му набавих и направих някои липстващи неща ( за 15лв един гумен щуцер-тапа оригинален, и за около 5 лв силиконов маркуч с филтърче изведено под седалката за отдушник и свински опашки). Купих и масло оригинално щото ме увериха че се пере по лесно от дрехите и чисти по лесно от мотора, а това е голям плюс за мърльо дето все намира как да се оклепа. И сега карам с ойлер! Нямам още много опит, но на първо четене не цапа освен ако не пипна веригата. Според теорията на един дето му четох писанията изхвърлянето на излишното масло и боклуците би трябвало да става при предния пиньон а не при задния, заради по малкия диаметър и съответно по голяма скорост на въртене и по големи центробежни сили! Това при правилна настройка на ойлера! Съответно цапането би трябвало да се изразява в прокапване отвреме на време на гняс откъм предния пиньон, а не в пръскане по задната джанта или по останалите части на мотора! Засега е долугоре така и теорията на пича се оправдава, пък лятото ще видим как ще е. Тя веригата ми е почти за смяна и не знам дали ще издържи и това лято!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • От: Мазане на верига

                А мазане при прден пиньон как е като решение?
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • От: Мазане на верига

                  Колкото и да се оптимизира подаването, за да има ефект все пак трябва да има масло.
                  При правилна настройка не цапа дрехи но далеч не сухо, както със спрей.

                  Петьо, какво имаш предвид с мазане при предният пиньон?
                  Инжектора да стои там, ли?
                  Принципно задният пиньон е изложен на по-голямо натоварване и вероятно затова се изхожда, че подаването на масло е добре да се прави там а не отпред.
                  Но ако намираш някаква основателна причина да подаваш маслото в другият край аз лично не виждам някакъв фундаментален проблем с това.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Мазане на верига

                    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                    Петьо, какво имаш предвид с мазане при предният пиньон?
                    Инжектора да стои там, ли?
                    Принципно задният пиньон е изложен на по-голямо натоварване и вероятно затова се изхожда, че подаването на масло е добре да се прави там а не отпред.
                    Но ако намираш някаква основателна причина да подаваш маслото в другият край аз лично не виждам някакъв фундаментален проблем с това.
                    Признавам, че с Механиката съм на "Вие", но според мене предния пиньон прави повече обороти в сравнение със задния, от там - по-голяма амортизация. Пак казвам, това за разсъждения на лаик. Това ми е мисълта за подаване на масло към него. Вторичен ефект - маслото ще го мие, и понеже задния пиньон не в затворено пространство - ще може да изхвърля мизерията.
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • От: Мазане на верига

                      И аз не съм механик но като сменям верига винаги задният винаги е в много по-лошо съсояние от предният и от това изхождам...
                      Веригата смазва достатъчно добре и двата, така, че според мен не е проблем да я сложиш където е най-удобно.
                      Аз единият дори не съм го монтирал в пряк контакт с пиньона.
                      Капе над веригата. Смазва си и така но по-равилно е на пиньона, както е снимал колегата по-горе.
                      Така капката от центробежните сили се разлива по-оптимално.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Мазане на верига

                        Ето как съм го направил:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15221465113680.jpg
Прегледи:1
Размер:731.5 КБ
ID:5784768

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15221465302601.jpg
Прегледи:1
Размер:475.5 КБ
ID:5784769

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15221465439532.jpg
Прегледи:1
Размер:527.0 КБ
ID:5784770

                        Тази тръбичка е нова, но с три-четири (под ъгъл, а не плавни) сгъвки по шарнира се хваща с две свински опашки, като се нагласява според желанието къде да пада капката, покрай пиньона или в/у веригата.
                        Ползвам медноникелова, защото си е по-твърда изначало и не е нужно да я чакаш да се замозакали във времето като медната, а и не се пука, пак за разлика от нея, което в случая нито е важно, нито има как да стане.
                        В този край, в който се нахлузва кранчето съм я раздул съвсем леко за да уплътни по-добре, а и не мърда въобще.

                        Кранчето, освен че спира, може и да регулира дебита, което всъщност регулира времето за капване, което е важно, защото то е различно според маслото и температурните условия при които се ползва.

                        За съжаление не можах да намеря тубичката, щото или съм я забутал някъде, или съм я подарил на някой.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Мазане на верига

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          И аз не съм механик но като сменям верига винаги задният винаги е в много по-лошо съсояние от предният и от това изхождам...
                          Веригата смазва достатъчно добре и двата, така, че според мен не е проблем да я сложиш където е най-удобно.
                          Аз единият дори не съм го монтирал в пряк контакт с пиньона.
                          Капе над веригата. Смазва си и така но по-равилно е на пиньона, както е снимал колегата по-горе.
                          Така капката от центробежните сили се разлива по-оптимално.
                          Предният пиньон е в пъти по-натоварен от задния , заради оборотите и малкото на брой зъби , то затова и само задния позволява да е от алуминиева сплав. Но няма как мазането да е при него поради причината , че там има движение нагоре-надолу на веригата. От една страна при даване и връщане на газта , от друга страна заради движението на задното окачване. Другият проблем е , че звената на веригата се движат под ъгъл само в едната посока , и когато мазането е пред задния пиньон , това позволява по-доброто им смазване. А и заради оборотите , малко масло би се задържало на предния пиньон.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • От: Мазане на верига

                            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                            А и заради оборотите , малко масло би се задържало на предния пиньон.
                            Мисля, че високите обороти на предния пиньон ще са донякъде в полза, ако се "пусне" маслото, по начина, показан на снимката:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_wsb_580x435_Einbau_35.JPG
Прегледи:1
Размер:117.0 КБ
ID:5784773
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • От: Мазане на верига

                              Така показано става , но при положение , че е с оригинален пиньон , иначе не върши работа. А там знаеш ли колко се задръства от масло и боклуци след няколко хиляди километра? И най-вероятно това е пистов мотор.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • От: Мазане на верига

                                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                                Така показано става , но при положение , че е с оригинален пиньон , иначе не върши работа. А там знаеш ли колко се задръства от масло и боклуци след няколко хиляди километра? И най-вероятно това е пистов мотор.
                                Да, и това преусмисля всяка идея да е отпред, ако не е пистов.
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X