Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мазане на верига

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мазане на верига

    Като гледам локвата е следствие на окапването от венеца и останалото количество масло от клапана до края на иглата.
    Пробвал ли си с игла с по-малка дупка? - ако капилярното налягане помогне
    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

    Коментар


    • От: Мазане на верига

      Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
      Като гледам локвата е следствие на окапването от венеца и останалото количество масло от клапана до края на иглата.
      Пробвал ли си с игла с по-малка дупка? - ако капилярното налягане помогне
      Значи е много маслото...
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • От: Мазане на верига

        От вакумния клапан до края на така наречения инжектор има около 50-60 см. Не знам какво налягане му действа на това масло (капилярно ли, или някакво друго) , но когато сутринта регулирах 1 капка на минута и 10 сек. като чели имаще само 4-5 капки на земята. Но след обяд около 14-15 часа когато навън вече беше 23-24 градуса, такава локвичка си направи че преди да яхна коня първо се огледах дали има хора на улицата, за да не ми направи някой забележка. Между другото направих си един експеримент. Спрях мотора и отдалечих инжектора от венеца. Установих че не капе от венеца, а точно от тоя инжектор. Значи се стича маслото, което е в маркучето. И какво следва от тук. някой ще предложи ли някаква доработка или трябва да се регулира постоянно в зависимост от времето.

        Коментар


        • От: Мазане на верига
          Сложи клапана, близо до инжектора или смени маркуча с доста по-тънък.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: Мазане на верига

            дублиране
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • От: Мазане на верига

              Да помислих си го, само изчаквах някой да спомене за това. Продължавам с експериментите.

              Коментар


              • От: Мазане на верига

                При мен пластмасовото накрайниче (през което излиза маслото към веригата) е скосен така, че реално опира в пиньона и на място се затваря от него, което не пречи пък да се маже веригата в движение. Разбира се има няколко (примерно две три) капки сутрин, но това е от веригата при пиньона.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • От: Мазане на верига

                  При мен накрайника също е скосен и опира в пиньона. Забелязах че големината на локвичката е пряко свързана с температурата навън. Когато е по хладно локвичката е с големината на 50 ст. ноднес например навън е пак 23-24 градуса и локвичката нарастна. Което ме навежда на мисълта да пробвам с някакво синтетично масло. Стояне ти с какво масло мажеш

                  Коментар


                  • От: Мазане на верига

                    Двигателно. Имам едно на ЛикиМоли с молибден (изостанало с години от Голфа) и такова за мотоциклети също.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • От: Мазане на верига

                      Ще взема да рискувам с една туба от оригиналното масло за ойлери, пък да видим дали ше има разлика

                      Коментар


                      • От: Мазане на верига

                        Правилното масло за верига е трансмисионно. Такова (80/90) дават в инстукциите на Хонда. Пък те знаят как става.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • От: Мазане на верига

                          Първоначално публикуван от kalinaki Преглед на мнение
                          Ще взема да рискувам с една туба от оригиналното масло за ойлери, пък да видим дали ше има разлика
                          Здравей Колега,
                          Купих си ойлер и в комплекта имаше масло, оригинално на същата марка. Тубичката е със син етикет и на нея пише от 0 до 30 градуса по Целзий. Поръчах си и такова с червен етикет, което е за по-топло време, т.е. по-гъсто.
                          Като свършат ще използвам трансмисионно, както е писал колегата Scrapheap и само ще регулирам пропускливостта според външната температура, а именно една капка на минута. Това съотношение го дават като оптимален вариянт.
                          Поздрави
                          Андро

                          Коментар


                          • От: Мазане на верига

                            Аз също мислех да минавам на трансмисионно но харча една туба на сезон.
                            Колкото и да е скъпо за година е пренебрежим разход.
                            И все накога магазина ми е на път.
                            Сега карам със синьото но ми се струва, че дори то е значително "по-тънко" от 80W90.
                            Не че няма да мине през ойлера, ще трябва да се пренастрои.
                            А пък пренастройката за съвсем различно масло с тъпият двоен ижектор се разсрочва със седмици и е на "сляпо".
                            Може и аз да не съм се сетил за друг начин но предпочитам да си дам едни 18лв и да не се занимавам


                            Sent from my SGP511 using Tapatalk
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: Мазане на верига

                              Първоначално публикуван от air-d Преглед на мнение
                              Здравей Колега,
                              Купих си ойлер и в комплекта имаше масло, оригинално на същата марка. Тубичката е със син етикет и на нея пише от 0 до 30 градуса по Целзий. Поръчах си и такова с червен етикет, което е за по-топло време, т.е. по-гъсто.
                              Като свършат ще използвам трансмисионно, както е писал колегата Scrapheap и само ще регулирам пропускливостта според външната температура, а именно една капка на минута. Това съотношение го дават като оптимален вариянт.
                              Поздрави
                              Андро
                              Не знам колко чувствителен при настройка е оригиналния ойлер, но ето как процедирам аз. Понеже съм с вакумно клапанче, вадя маркучето от тройника на предния цилиндър, засмуквам и прегъвам маркучето да държи мембраната на клапана отворена ( тая гимнастика е за да не паля мотора) после отделям инжектора на 1 см. от пиньона и почвам да засичам с хронометъра на телефона през колко време капва. В момента съм го направил на 1 мин. и 15 сек. Като тия 15 сек. са ми аванса за по топло време. Въпреки всичко си мисля че при 75w90 няма да се размина само с една настройка. В момента ползвам 75w90 на МОБИЛ и трябва да призная че се влияе от всеки градус нагоре или надолу. Ако направя настройка сутринта, то на обяд маслото вече е вода и знаеш какво става. Така че ще търся някакъв оптимален вариант за маслото....хем да се придържам към препоръките на Хонда, хем пък да не се налага толкова честа корекция. Така че пускам си питането тук във форума и да видим кой какво масло ползва и от какво е доволен.

                              Коментар


                              • От: Мазане на верига

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                Правилното масло за верига е трансмисионно. Такова (80/90) дават в инстукциите на Хонда. Пък те знаят как става.
                                Чисто технологично (с оглед смазваният детайл) може и да си прав, но на супертенджерето ми в менюъла пишеше двигателно.... абе това смазването на верига е малко, как да кажа....
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X