Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мазане на верига

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Мазане на верига

    Ebay е по-близо от кварталния зоо магазин, нали

    Коментар


    • #62
      От: Мазане на верига

      Аз си купих оригинално масло на скотойлер , 16 лв е 500мл , спокойно така като гледам сезона си го изкарвам че и ще остане , така че на цената на един спрей, мисля че си струва да се кара с него !!!

      Коментар


      • #63
        От: Мазане на верига

        Кранчето е вече при мен.
        Сега обмислям къде точно да е разположено. Както и клапана за спиране на маслото.
        Според мен, кранчето трябва да е максимално близо до долния край на маркуча. Клапана пък е по-удобно да е близо до казанчето.

        И тук изниква въпроса:
        При затваряне на клапана, маслото в маркуча след него изтича ли, или като вода в сламка спира да капе?
        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
        Seat Leon 2007 1.9 TDI

        Коментар


        • #64
          От: Мазане на верига

          Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение

          И тук изниква въпроса:
          При затваряне на клапана, маслото в маркуча след него изтича ли, или като вода в сламка спира да капе?

          Зависи от дебелината на маркуча и вискозитета на маслото. Демек - установявай по опитен път.
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #65
            От: Мазане на верига

            Нема да изтича ако не влиза ваздух в системата,при веригата сложи игла от крводарителска апаратура подебели са,нема да имаш проблеми.
            (виж втората снимка)

            Коментар


            • #66
              От: Мазане на верига

              Първоначално публикуван от mic Преглед на мнение
              Нема да изтича ако не влиза ваздух в системата,при веригата сложи игла от крводарителска апаратура подебели са,нема да имаш проблеми.
              (виж втората снимка)
              С такава игла съм го направил
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • #67
                От: До: Мазане на верига

                Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                И като заговорихме за различните видове самоделни ойлери, какво мислите за този "ръчен" вариант?

                http://www.loobman.com/index.html

                [ATTACH=CONFIG]213066[/ATTACH]

                Идеята ми е, като доста просто за изпълнение, да си направя такова докато набавя необходимите части за "автоматичен" като вашите.
                ето колеги как аз си направих ойлер от система и едно шишенце .нагласил съм го чрез врътката за спиране на 3мин по капка да ми пуска използвам масло 15в40, мисля по нататък да го направя и аз с клапан електрически , изкам да ви попитам има ли разлика дали ще маже веригата там кадето съм го сложил или подобре е да я маже долу при венеца . мерси на отзовалите се на вапроса ми предварително.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #68
                  От: Мазане на верига

                  здр колеги ето аз как си направих ойлер от едно шишенце и система но ме интересува има ли значение дали ще маже долу при задния венец или там кадето съм го сложил направилъм го на 3мин да капва по 1капка , иначе и аз съм се замислил да сложа един клапан електрически Натиснете снимката за да я уголемите

Име:220820102129.jpg
Прегледи:2
Размер:62.2 КБ
ID:5201787Натиснете снимката за да я уголемите

Име:220820102127.jpg
Прегледи:2
Размер:88.6 КБ
ID:5201788Натиснете снимката за да я уголемите

Име:220820102125.jpg
Прегледи:2
Размер:98.3 КБ
ID:5201789Натиснете снимката за да я уголемите

Име:220820102126.jpg
Прегледи:2
Размер:128.3 КБ
ID:5201790Натиснете снимката за да я уголемите

Име:220820102124.jpg
Прегледи:2
Размер:113.0 КБ
ID:5201791

                  Коментар


                  • #69
                    От: Мазане на верига

                    Там няма голяма файда да капе. При висока скорост веригата ще разпръсква капката и тя няма да попада там, където трябва. Иглата трябва да е допряна в зъбния венец. Най-добре е мястото, където се допира да е в предната част на венеца, по посока на движението. 1 капка на 3 минути е малко. Минимум капка в минута трябва, иначе файдата е никаква
                    Yamaha XT​M600E '98
                    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                    Коментар


                    • #70
                      От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                      Чуров ще съм благодарен за малко разяснение за Scotoiler. Да си призная за пръв път прочетох за него в твоите писания за мой срам Доколко върши работа това чудо в сравнение със силиконовите спрейове и от къде и за колко мога да го намеря.
                      Vasil Hristov [EMAIL="panteravh@mail.bg"]panteravh@mail.bg[/EMAIL]

                      Коментар


                      • #71
                        От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                        Забрави за съществуването на спрейовете ! Ползвам ойлер от 5 години ! Все едно си с кардан няма пръскане на 300-400км. и миене на веригата ! Единствения ти ангажимент към нея е зареждането на ойлера което става за 2 мин. !
                        Страхотна благинка !
                        Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                        Коментар


                        • #72
                          От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                          чета че някои си правят ойлери самоделки .... да се опитвам ли да си правя или да си купувам на SCOTTOILER
                          Vasil Hristov [EMAIL="panteravh@mail.bg"]panteravh@mail.bg[/EMAIL]

                          Коментар


                          • #73
                            От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                            Първоначално публикуван от panteravh Преглед на мнение
                            чета че някои си правят ойлери самоделки .... да се опитвам ли да си правя или да си купувам на SCOTTOILER
                            Това всеки сам си решава!

                            Има писано доста по темата, има и схеми и обяснения...
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                              Първоначално публикуван от panteravh Преглед на мнение
                              чета че някои си правят ойлери самоделки .... да се опитвам ли да си правя или да си купувам на SCOTTOILER
                              Аз съм си правил ойлер-самоделка и мога да ти кажа, че осигурява отлично мазане и нулеви главоболия със спрейове и т.н.
                              Недостаък е че пръска, но в рамките на поносимото. Зависи как дозираш маслото. Трябват ти само маркуч, игла от спринцовка или някакъв регулируем жигльор, електромагнитен клапан (примерно за бензина от АГУ) и подходящ съд.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #75
                                От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                                Първоначално публикуван от panteravh Преглед на мнение
                                чета че някои си правят ойлери самоделки .... да се опитвам ли да си правя или да си купувам на SCOTTOILER
                                Преде карах мотор с кардан и този проблем не съществуваше пред мен... В момента в който реших да си взимам мотор с верига, вече бях решил, че ще сложа скотойлер...
                                Инвестицията която се прави, се възвръща много бързо, като го обърнеш в спрейове и най-вече време за пръскане на веригата...

                                Разбира се и самоделния такъв е ок, стига да си мераклия и да ти се занимава...
                                П.С. абе що моторите с вериги и най-вече туристите и голите не ги продават направо със скотойлер...
                                Колкото повече толкова повече sigpic

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X