Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мазане на верига

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

    Най-интересния факт който изобщо не ми се вярваше е , че удължава живота на веригата ! На стария ми мотор Кава ЗХ12 сменях веригата всяко лято . Направо я разсипваше за норматив ! Направиш 10-15 кантара и трябва да я опъваш ! Когато го сложих веригата изкара 3 лета !!!!!! А веригата си е 300+ лева
    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

    Коментар


    • #77
      От: Мазане на верига

      Искам да попитам само с спрей ли да праскам веригата или и с масло и какво да е то?
      Поздрави,
      [FONT=Arial Narrow][SIZE=5][COLOR=black]SUZUKI DRZ[/COLOR][/SIZE][/FONT]

      Коментар


      • #78
        От: Мазане на верига

        Ако си купил вече спрея пръскай си със него ,идеята на спрея е да полепне по веригата и да я пази от мизерията , тук се споменава масло но при системата за "автоматично мазане " , ако искаш веригата ти да е винаги чиста и добре смазана измайстори си един ойлер и си готов , а за спрея като полепнат мизериите и искаш да ги махнеш използвай газ за горене и четка ......... , но в никакъв случай бензин или спирт !!!

        Коментар


        • #79
          От: Мазане на верига

          Първоначално публикуван от endur0 Преглед на мнение
          Искам да попитам само с спрей ли да праскам веригата или и с масло и какво да е то?
          Поздрави,
          Ако я пръскаш преди да я вкараш в гаража - със спрей за да не тече по земята. Ако тръгваш да караш на някъде - с диференциално масло 80-90w. Няма смисъл от спрея, защото е много скъп и много от моделите не смазват така добре както маслото. Вече 3-та година карам по горите само с диференциално масло и определено изкарва много повече веригата и спестявам за следващата верига от спрейовете
          Последно редактирано от sabin; 16-12-10, 10:32.

          Коментар


          • #80
            От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

            МОжех да си направя самоделка,но предпочетох оригиналния ! Комплекта ми е с големия резервоар и не съм го зареждал от преди Тунис.Ползвам най-ефтиното трансмисионно масло,което имаше на бензиностанцията...
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • #81
              От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

              На мен ми предстои монтаж на Скотойлер та да питам как ги настройвате? Колко капки на минута за да маже добре, но не да омазнява и да цапа? Има ли нужда от скъпия двоен инжектор? Мони беше споменал, че за цялото ходене в Африка му е отишло само 0.5 л масло, на мен чак не ми се вярваше, но явно при правилна настройка не отива много масло...
              LZ2NKM

              Коментар


              • #82
                От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                Настройката много зависи от маслото аз карам с оригиналното масло ,маслото за студено време,,зелено на цвят,, го настройвам на 3 а червеното на 2 но винаги можеш да корегираш зависимо от това как ти се може веригата ,,двойният инжектор вьрши чедесна работа няма да сьжеляваш ако го вземеш

                Коментар


                • #83
                  От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                  1-2 капки на минута - това е предостатъчно за нормална експлоатация.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                    Аз пък да питам друго: Ойлерът ми е правен , но е много хубав и наистина е икономичен. Както казва и Змея-1-2 капки на минута е достатъчно . Аз го настройвам като броя до 30 за една капка, а когато вали -отварям малко повече да тече. Обаче ме интересува дали е достатъчно дето се маже само от едната страна венеца-т.е.капката капва от едната страна и после зъбите я размазват или трябва да взема да мисля как да се маже повече и от дръгата страна? А за цапането..не е толкова , че да му се обръща внимание специално-на никой не би трябвало да е проблем на 1000км да прекара едно парцалче или салфетка по пластмасата над веригата.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                      Моят си е оригинален на скотойлер, поставил съм го на 1 и си капе точно по една капка на минута. Наливам двигателно масло.
                      Мисля, че е достатъчно, щото ми цапа и гумата дори!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                        По подходящо е трансмисионно масло примерно 75W90 !
                        Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                        Коментар


                        • #87
                          От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                          Ами да, сигурно е по-добро, обаче като спра мотора и на метри от него се носи специфичната воня на това масло. Особено в горещините.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                            Гледам темата се е изместила в посока скот-ойлер, та нека и аз да оспамя. Пробвах с трансмисионно ама нещо трудно течеше и не можеш да го настроя добре. Върнах си обратно двигателното, което ми остава от колата Пускам 2 капки в минута и веригата ми е като нова. Малко цапа, за 2000 км без миене става леш, а аз нямам навика да го мия редовно. Това е след 2500 км преход за няколко дни
                            Yamaha XT​M600E '98
                            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                            Коментар


                            • #89
                              От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                              Моят тече с капка в минута и нещата са добре, но без оклепването. И още капката капва странично върху тялото на венеца и се стича по него върху веригата. Иначе хвърчи във въздуха и вятъра я отвява. За това е най-добре да са два маркуча от двете страни на венеца. Но и с един е по-добре от спрейовете.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • #90
                                От: Honda XL 1000V Varadero - 2000г.

                                "иглата" е задължително да се опира на венеца отзад така от центробежните сили се разпределя много равномерно !
                                Виждал съм всякакви монтажи включително и на предния венец или на предпазитела на веригата отгоре но не се получава толкова добре !
                                Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X