Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София-Кейп Таун

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: София-Кейп Таун

    Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
    Мони и Бойко, поздравления за чудесното пътуване и добре дошли в махалата
    Не знам дали вече ходихте до нос Добра надежда и Кейп Поинт, но ако още не сте, бих ви препоръчал този маршрут:
    От Кейп Таун през Hout Bay, Chapmans Peak, Kommetjie, Scarborough т.е. по западният бряг на полуострова. Пътя е много живописен и сякаш е направен специално за мотори- хубава настилка, много завои и фантастични гледки. Преди време, пътят след Hout Bay беше затворен, но сигурно сега се минава.
    Внимавайте преди входа на резервата- фрашкано е с нахални бабуини, които изнудват глупавите туристи за храна. Колите спират внезапно, почват да снимат маймуняците, които пък се накачулват на колата, дърпат чистачките просят нещо за плюскане и т.н.
    Първо се отбийте до нос Добра надежда. За мен това място беше леко разочароващо, след всичко, което бях прочел за "носът на бурите"- паркинг за автобуси, стадо японци с фотоапарати и голямата лъжа, че това била най-южната точка на континента...
    Следва Cape Point. Още по-голям паркинг, магазини за сувенири, цени в ресторантите и кафенетата като в Монако. Качвате се до старият фар и ако имате късмет да е ясно времето, се открива чудесна гледка към океана и Прингъл бей. Там ви чакат същите стада японци, гмеж от американски пенсионери и други навлеци. Разбира се, пак лъжат, че това била най-южната точка на Африка.
    Има пътека към новия фар (и аз отидох да го видя). Там ходят значително по-малко туристи. Пак има нахални бабуини- не им давайте нищо, защото после няма отърване, а отгоре на всичко са и агресивни. Правилната тактика е: навеждаш се да вземеш камък, като не ги изпускаш от очи, вдигаш ръка и ясно и високо казваш: "Ей сеа ти @#$% майката маймунска". Учудващо добре разбират български и се измитат от пътеката, поне за малко.
    Пътя за връщане- по източният бряг със спирка за бира примерно в Kalk Bay.
    После отивате до Иглен нос (Мони, помниш, как трябва да застанеш на това място) и вече наистина няма къде по-на юг да се денете.
    Времето там сигурно ще е лошо, студено, с пронизващ вятър, но чувството, че си стигнал сам до края на света не може да се опише с думи.
    Стоиш на носа, гледаш в безкрая и ти просветва, че единственият ти път води към дома...
    Борисе,
    Ти ме смайваш....звъня ти на тукашния мобилен, а секретарката ми обяснява,че те няма,а той в БГ....очакванията ни бяха да го полеем събитието заедно.

    Благодаря за идеите,които си дал в поста,но те на практика съвпаднаха с нашия маршрут на 100%.Днес имахме късмет и времето беше чудесно,снимките са вълшебни,но това по-късно.

    Поздрави
    търся си подписа....

    Коментар


    • От: София-Кейп Таун

      Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
      Поздравления и от мен! ........
      От един пишман кандидат моторист
      Ники
      Ники Благодаря!!!

      Пишман моторист и бивш моторист ги има само на думи,един приятел казваше:влезне ли ти бензин и масло в г..а отърване няма...желая ти само хубави и незабравими мигове върху мотор!

      Поздрави,
      търся си подписа....

      Коментар


      • От: София-Кейп Таун

        Днес наистина беше уникален ден за нас. Кейп Таун е прекрасен град, на който ще отделим малко повечко време. Пътят до нос Добра надежда е много красив. Хубав асфалт, хубави завои и красива природа. Ето и малко снимки

        Някъде след Кейп Таун





        Нос Добра надежда погледнат от Кейп пойнт



        Кейп пойнт



        НОС "ДОБРА НАДЕЖДА"









        А тези снимки са специален поздрав от мен за Ники /Nick_67/ от Пловдив. Пазих компаса през цялото време за да мога да направя тези снимки. Куфарите изгубих, но компаса не.





        Специални благодарности и на Иван /grandvan/ за знаменцето. Беше ценен подарък, който вече се превърна в талисман за нас. А и бяхме единствените на това място, които си носеха знаме.

        Остана ни само да посетим най-крайната точка на континента Африка.
        След това аз лично почвам да чакам прибирането, че сънувам джолани вече.

        Коментар


        • От: София-Кейп Таун

          ЗАГАДКА !!!

          С какъв мотор съм на снимката на нос "Добра надежда" и по-важното защо ?



          Наградата е стек бира, но само при пълен отговор на модел и причина.

          П.П. Моля запознатите да не раздават жокери.
          търся си подписа....

          Коментар


          • От: София-Кейп Таун

            А стига бе... ще се прибирате ... и Димо ще се прибира скоро ...
            за 37 години успях да се опазя от дрогите, но към вашите пътувания се пристрастих. Тайничко се надявам да пускате пътеписите на малки дози и редовно, за да не ме хване отведнъж абсистенцията...

            Поклон!
            Съчетанието от кураж, хубави описания и майсторски снимки е уникално!
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • От: София-Кейп Таун

              Първоначално публикуван от Мони Преглед на мнение
              ЗАГАДКА !!!

              С какъв мотор съм на снимката на нос "Добра надежда" и по-важното защо ?


              Наградата е стек бира, но само при пълен отговор на модел и причина.

              П.П. Моля запознатите да не раздават жокери.
              Ех, чак до края на света трябваше да стигнете, за да разберете, че правилните мотори са къстъмите / чопърите
              Той и Дъг тръгна на кръстоносен поход, за да показва тази истина ...

              Мотора е Harley-Davidson V-ROD 1130 кубика, а причините може да са само две:

              - иска ти се с него да се прибереш към София
              - човек дори ендуро да кара, най-накрая се качва на чопър

              п.п. Познах го по стопа, ремъка и грозните амортисьори.

              Коментар


              • От: София-Кейп Таун

                Бат Димо, едва 20% си познал. Трябва повече старание.

                Всъщност аз знам истината и може спокойно да ме подкупвате. Не ме жалете.

                Коментар


                • От: София-Кейп Таун

                  Първоначално публикуван от Мони Преглед на мнение
                  ЗАГАДКА !!!

                  С какъв мотор съм на снимката на нос "Добра надежда" и по-важното защо ?
                  Наградата е стек бира, но само при пълен отговор на модел и причина.

                  П.П. Моля запознатите да не раздават жокери.
                  Първоначално публикуван от бат Димо Преглед на мнение
                  Мотора е Harley-Davidson V-ROD 1130 кубика, а причините може да са само две:.

                  Абсолютно точно! V-ROD е това, уж е HD но не е двигателя е разработка на Порше, лично на мен не ми допада като чопър, по скоро се държи като VFR.

                  Поздрави за благополучния край на приключението и най вече за това че ни направихте съпричастни с него. Бургаска група от 4 мотора ще потеглим в края на септември към Сирия - Йордания - Египет - Кипър - Турция пожелаваме си попътен вятър като на вас

                  Коментар


                  • От: София-Кейп Таун

                    Отново грешен отговор.
                    Яворе, маршрута ви е супер, само трябва като се видим да си поговорим за влизането в Египет.

                    Коментар


                    • От: София-Кейп Таун

                      Първоначално публикуван от бат Димо Преглед на мнение
                      Ех, чак до края на света трябваше да стигнете, за да разберете, че правилните мотори са къстъмите / чопърите
                      Той и Дъг тръгна на кръстоносен поход, за да показва тази истина ...

                      Мотора е Harley-Davidson V-ROD 1130 кубика, а причините може да са само две:

                      - иска ти се с него да се прибереш към София
                      - човек дори ендуро да кара, най-накрая се качва на чопър

                      п.п. Познах го по стопа, ремъка и грозните амортисьори.
                      Бат Димо,моториста и добре да живее си купува ендуро,не купува си няколко ендуро мотора.Хайде давай други предположения....ще ми се да пием бирата в Бургас.

                      @Явор-ти си с още по-малко проценти от Бат Димо,защото я няма причината.
                      Страхотен маршрут сте си избрали момчета,желая ви попътен вятър,но Бойко е прав,трябва да си поговорим за Египет,тъй като има някои особенности.


                      Поздрави,
                      търся си подписа....

                      Коментар


                      • От: София-Кейп Таун

                        Ааа ще си говорим със сигурност няма начин, ама докато стигнем до Египет доста ще има да разказвате

                        Коментар


                        • От: София-Кейп Таун

                          Последните две букви от номера, някак ми се връзват с чантичката, която държиш специално за снимката.
                          BMW F800GS

                          Коментар


                          • От: София-Кейп Таун

                            Поздравления и от мен момчета за невероятното пътуване на което ни направихте съпричастни и за сбъднатата ви мечта.
                            HONDA CBF1000

                            Коментар


                            • От: София-Кейп Таун

                              Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                              Бат Димо, едва 20% си познал. Трябва повече старание.

                              Всъщност аз знам истината и може спокойно да ме подкупвате. Не ме жалете.
                              Бойко, ако искаш вярвай, днес ми свърши бирата и бях тръгнал да зареждам хладилника, гледам Мони сякаш ми чете мислите, решил да ми подари един стек бира - с тая негова загадка?

                              След малко ще те подкупа, така че си провери личното съобщение за офертата ми
                              Гледай бързо да отговориш че да не ме изпревари някой колега от форума

                              Коментар


                              • От: София-Кейп Таун

                                То така не е честно. Бойко как няма да ти каже, като знае, че "случайно" мотора му може да "отлети" до Патагония вместо до България и после ще трябва отново да се качва на чопър.
                                Ама за загадката - Мони, зелен чопър, H-D, чантичка на KTM Racing, яхнал наопаки мотора, брадясъл като рокер ... честно, май ще трябва някой жокер.
                                Пък биричката, нали си имам вече 20 %, ще пием заедно на мото къмпинга, да слушам за пътуването.
                                Поздрави за цялото пътуване и за всичко, което направихте за развитието на мото движението в България!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X