Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Старата доказана слава или новите модерни машини

    Изказвам единствено и само лично мнение, базирано повече на информация от собственици на Варадеро 1000 и по - малко - от личен опит - доста тежък, неудобно висок и много лаком, като в същото време не предоставя нито динамиката, нито максималната скорост, оправдаваща разход от 7,5-8,0/100. Опакован с пластмаси отвсякъде и доста добре ветрозащитен.

    Във всеки случай си е шосеен турист и карането извън пътя си е голямо предизвикателство - просто не е направен за там, въпреки наглед високото окачване и ако някой търси във Варадерото по - нова и модерна Африка ще остане доста разочарован.

    Между другото, и в България се карат повече Варадеро, сравнено с всички останали марки в този клас и това според мен се дължи на факта, че Хонда първи го представиха на пазара. Доколкото знам, Варадерото има вече 3 модификации - от първите карбураторни с 5-степенна кутия, през следващите със 6-степенна, та до сегашния с инжекционно впръскване и 6-степенна кутия.

    Коментар


    • #47
      До: Има ли някой с Africa Twin

      Попаднах на интересна информация относно цветовете и годините на Африка Туин. Всяка година се пускат определени разцветки, характерни за производството на модела оттогава.

      1993г.



      1994г.



      1995г.



      1996г.



      1997г.



      1998г.



      1999г.



      2000г.



      От 2000г. до 2003г. разцветките са едни и същи.

      P.S. Ще издиря снимки и на моделите преди 92г.
      Per aspera ad astra.

      Коментар


      • #48
        До: Има ли някой с Africa Twin

        Всичките тези са RD 07 модел 750 куб. Преди 1996 година са с жълти капли. При по-старите 750 кубика RD 04 модела има вече разлика и в рамата, и в предницата, и в разни други детайли. А най-старите RD 03, вече са и 650 кубикови.

        Най-долната снимка в дясно е разцветката на моята!
        Последно редактирано от ВладиЧ; 31-05-09, 07:42.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #49
          До: Има ли някой с Africa Twin

          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
          Всичките тези са RD 07 модел 750 куб.При по-старите 750 кубика RD 04 модела има вече разлика и в рамата, и в предницата, и в разни други детайли.
          Ще добавя още малко - разлики във:
          От 90 до 95г. запалването е CDI, от 96 запалването е дигитално транзисторно. Разлика в задната вилка, захващането на стъпенките за втория пасажер, ролбари, задния калник(съответно стоп и стойка за номера), маската отпред при фаровете, двата странични панела на спойлерите отпред, новата е с трип мастер, капачката на резервоара, багажника, огледалата, РД04 е със 130/90 задна гума, а РД07 е със 140/80, също и задната капла при РД07 е със 8мм по-широка, старата, РД04, е с малко по висока седалка, с малко по-голям клиренс - 225мм, и по-ниска обща височина до слюдата, РД07 е 205кг суха, а РД04 е 210кг, а заредена със всички течности отива над 235кг, резервоара и е 24л, а на РД07 23 литра...
          Със сигурност има и други неща за които не се сещам, а и такива, които не ги знам

          Най-долната снимка в дясно е разцветката на моята!
          Африката с този цвят, за мен е най-красивото изпълнение. Страхотна разцветка.
          Последно редактирано от Жоро Донечки; 31-05-09, 21:54.

          Коментар


          • #50
            До: Африка Туин 750

            АТ си кара градско и си пее. Няма проблем нито с ускорението, нито с маневрите. Навъртях и вече, смея да кажа, доста километри в града и за това си позволявам да пиша. Доволен съм. Трябва да уточня, че моя стил на каране включва навиране между колите, но НЕ на всяка цена. За сметка на това пък през няколко бордюра и мръсни градинки днес въобще няма да се посвеня да мина.
            Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

            Коментар


            • #51
              До: Honda Africa Twin

              Да се намешам и аз между моторджиите...естествено с въпроси

              Каня се да вземам мотор и аз...от около година се навивам. От няколко месеца все повече гледам африката.
              Висок съм 180 и съм малко над 100 кила. Опит с мотори имам, но не е много и половината ми карания са свършвали на земята(не че е за хвалене). Целта на упражнението е да имам моторетка да ходя на работа, че с колата ми отнем аоколо час в посока, както и да щъкам насам натам през почивните дни. Половинката също се е наточила за мястото зад мен , но аз съм на мнение, че това ще е след 1 сезон каране сам.
              Та въпроса ми е дали, според вас, Африката ще ми е добре за първо ендуро. Малко ме е страх че ще ми е тежичка. Гледах Translap ама той май не е много по-лек. Dominatora вече ми се струва че излиза от отзи клас. В момента не мога да си позволя нещо скъпо, така че гледаме модели от ранните '90.
              LZ1DWW

              Коментар


              • #52
                До: Honda Africa Twin

                Транса не е много по-лек, но е по-нисък и това го прави по-лесен за удържане заради по-ниския център на тежеста.

                180см е добра височина за Африка, а и щом имаш малко опит ще и свикнеш бързо без да изпитваш сериозни затруднения.

                Взимай една Африка, напоследък гледам и цените доста им паднаха...
                Както и на всички останали мотори разбирасе

                Коментар


                • #53
                  До: Honda Africa Twin

                  Ами явно това ми е било писано Африка ще е
                  Пък и да видя зор...опит имам (с търкалянето по земята де). Дано не се стига до там...
                  Благодаря за инфото.
                  Ако някой препоръча какво да гледам докато избирам, ще ми е полезно. Благодаря.

                  ПП 5-6 литра на 100 км. разход не са ли много? От какво зависи и в какви рамки се движи?
                  Последно редактирано от Митко (smile); 01-07-09, 14:51.
                  LZ1DWW

                  Коментар


                  • #54
                    До: Honda Africa Twin

                    Първоначално публикуван от wickedsmile Преглед на мнение
                    .... 5-6 литра на 100 км. разход не са ли много? От какво зависи и в какви рамки се движи?
                    Това е нормален, дори в сравнение с мотоциклети от този клас е нисък. Дали ще са 5, или 7-8 (защото и толкова може да гори ), зависи най-вече от стилът на каране, от това дали си сам, без багаж, или сте двама, при това със силно изнесени в страни куфари, или дисаги. Що се отнася до стилът на каране, най-вече зависи от това, колко рязко ускоряваш, както и от скоростта която поддържаш.
                    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Honda Africa Twin

                      Да се понамеся и аз ,малко. Поради ,засиления семеен интерес към тежко ендуро (за лоши пътища ,не оффроуд) ,започнах издирването на подходяща машина. Насочих се ,първо (но не съм се отказал) към 1200 GS , но инвестицията е сериозна ,а така или иначе ще е ,,втори'' мотор.,,Основен'' за мен ще си остане сегашният ми. Чета,чета и се спрях на VARADERO-то.Чета сега тази тема и взех все повече да се замислям за Африка.Та ,въпроса е (нека обобщим) става ли за лоши пътища и асфалт.Защо тук са на ,,смешни'' пари и защо в германия са на почти двойни? Искам колкото се може по-нов и запазен ,ама и да е оборудван с куфари.... И в крайна сметка ,защо Африка или защо VARADERO?
                      бих искал и да тествам някой ,ако има в раьона...
                      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                      0899187766

                      Коментар


                      • #56
                        До: Honda Africa Twin

                        Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                        Да се понамеся и аз ,малко. Поради ,засиления семеен интерес към тежко ендуро (за лоши пътища ,не оффроуд) ,започнах издирването на подходяща машина. Насочих се ,първо (но не съм се отказал) към 1200 GS , но инвестицията е сериозна ,а така или иначе ще е ,,втори'' мотор.,,Основен'' за мен ще си остане сегашният ми. Чета,чета и се спрях на VARADERO-то.Чета сега тази тема и взех все повече да се замислям за Африка.Та ,въпроса е (нека обобщим) става ли за лоши пътища и асфалт.Защо тук са на ,,смешни'' пари и защо в германия са на почти двойни? Искам колкото се може по-нов и запазен ,ама и да е оборудван с куфари.... И в крайна сметка ,защо Африка или защо VARADERO?
                        бих искал и да тествам някой ,ако има в раьона...

                        Цените на Африка тук и в Европа са съизмерими!
                        Че Африката става за лош път - става, ама за практически разлики с Варадерото трябва някой друг да се изкаже.
                        Per aspera ad astra.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Honda Africa Twin

                          За тези мотори е писано доста, пък и аз не съм неутрален наблюдател, защото карам Африка. Ще трябва да пробваш и двата и да решиш.
                          Имам приятел който имаше и двата и реши да продаде единият. И продаде Африката. Но той не е пътешественик. Не знам дали прави и по 2000 км на година. Ако пред мен стоеше тази дилема, то аз твърдо щях да продам Варадерото. Любо Африката по едно време имаше и двата модела Африка. И 650 и 750. И продаде 750-то, а си остави по-старата. Аз препочитам най-новата модификация на Африката, която ми гори точно 5/100, при 100-110 км/час.
                          По-старото Варадеро (в сравнение с Африката) е по-шосейно по-тежко и гори минимум 8/100. Това с карбураторите. По новото с инжекцията гори, около 7/100, но има доста електроника и си е чист шосеен мотор въпреки вида си.
                          Всеки си има някакви предпочитания, изисквания и вкусове и сам си решава.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #58
                            До: Honda Africa Twin

                            Янко, по-горе на тази страница копирах едни мнения от друга тема, където засегнахме въпроса именно за "Африка или Варадеро"
                            Виж ги и ще ти стане ясно защо не ти трябва Варадеро за тези черни пътища по които искаш да караш.

                            п.п. Струва ми се, че трябва да напрвя нова тема - "Африка или Варадеро"

                            Коментар


                            • #59
                              До: Honda Africa Twin

                              Здравейте отново африканци !
                              От 6 години карам африки и ще ви кажа нещо, в което съм на 102.43% сигурен.
                              Знам, че Любо е голям пътешественик, шапка му свалям за това, но аз конкретно предпочитам 750 куб. модификация твърдо. Тя не е по-лека, но центърът на тежеста е свален доста и затова моторът се чувства по-лек. За издържливост не мога да споря, тъй като и двете ми африки никога не са се повреждали !
                              Не правете никаква аналогия обаче между Африка и Варадеро. Ще ви се наложи веднъж да излезете на черно и с Варадерото ще сте до там ! Варадерото има други предимства. Прекрасен мотор за пътешествия е по асфалт. Освен това има по-висока максимална скорост, което не е за подценяване при каране на по-дълги дистанции и особено по магистрали Аналози на него са V-Strom и TDM.
                              Без да ангажирам никого с мнението си ще кажа, че организаторът на Рали "България", който е австриец има Африка и КТМ 990 Адвенчър предпочита да кара с африката.
                              Един от най-възрастните тест райдъри на КТМ - Гюнтер Фишер преди време сподели с мен, че тества КТМ 990 Адвенчър от 2 години и на месец трябва да направи минимум 2000 км с него, но като тръгне на семейно пътешествие предпочита да се качи на африката си, която е вече на 290000 км и му е създавала много по-малко проблеми за период от 10 години, отколкото КТМ-а за две.
                              Не знам, вие си правете изводите, аз само преразказвам мнението на другите, защото Адвенчър не съм карал никога.
                              Ендурото и сексът не са шега работа !
                              -------------
                              Животът се измерва с броят на издишванията !

                              http://sixdayscrazyjob.com
                              http://crazy-job.com

                              Коментар


                              • #60
                                До: Honda Africa Twin

                                Като новоизлюпен Африканец искам и аз да кажа нещо по темата.
                                Африка е стар мотор, но точно там му е силата, правен е по времето когато не се произвеждаха еднодневки с предварително заложен срок на живот. Купих мотора с основната цел да пътувам надалече. Избрах мотора с най-висок коефициент на надеждност - това се оказа Африка Туин. (с условие да кара стабилно софт офроуд)

                                Рових се по немски и швейцарски сайтове, там цените на оборудван и читав мотор след 96г са над 4000 - 5000 евро. Това мога да кажа, че е супер цена, защото тези в България са "италянки" и са пълна скръб. Купих моя от едно момче Христо, който е пътувал доста. Мотора е "италянка 95г". Това беше най-запазената африка в БГ за момента обявена за продан (януари). Определено беше нужно да го вдигам на крака, което ми изравнявни цената с тези от Германия. Т.е. извода е пазарувай от Германия - докарваш си го на самоход, не плащаш такси, мотора е в перфектно състояние. Само куфарите и високата слюда ги брой 2000 лв ако са ти в цената на мотора, а стари никой не продава. Ролбарите (много са нужни ) а са към 600.

                                Като мотор за дълъг път, мноооого натоварен с багаж - макс 120 км/ч, разход 6/100.
                                Офроуд в коловози над степенките, по сух терен - без грижи, по кален терен - до първото завойче или локва и спираш (ако не си с кросови гуми, а не съм видял някой да кара такива на африка). Стойката - задължително изправен. В Гърция комплект с мотора и багажа бях 430-450 кила, карахме по бая изоставен планински път и не се затрудних много.

                                За втори човек и багаж ???? според мен твърдо НЕ!

                                В завоите - изправя завоите много но то си е до опит
                                Седалката е твърда и сега ще поръчвам тунинг, но и това е индивидуално мнение.
                                С две думи, Африката е класика, от която няма да те е срам, а и ще върши работа. Трябва обаче и да приемеш недостатъците на машината стара концепция - няма много глезотии които имат новите мотори. Има и характерни болести с които неминуемо се сблъскваш в движение, но почти няма регулярна повреда, която да те остави на пътя.

                                Според мен Африката и Варадеро нямат нищо общо, освен ,че се произвеждат от Хонда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X