Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Honda XRV Africa Twin

    Колеги, някой може ли да ми каже какъв тип се води цокъла на крушките за фаровете на африка 750 кубика(не знам дали са еднакви с 650 за това уточнявам модела)?

    Коментар


    • До: Honda XRV Africa Twin

      Първоначално публикуван от the__bull Преглед на мнение
      Колеги, някой може ли да ми каже какъв тип се води цокъла на крушките за фаровете на африка 750 кубика(не знам дали са еднакви с 650 за това уточнявам модела)?
      Няколко стандарта са.
      При мен си е обикновен Н4.
      Но знам, че има и други, зависи за кой пазар е произведен екземпляра.

      Коментар


      • До: Honda XRV Africa Twin

        Моята Африка беше от Италия. Стандарта на крушките им е особен - ползват крушка 35/35 вата. Цокълът (а и самата крушка) е като крушка която е за стоп и мигач (с две "пъпки" отзад), но е по-голяма.
        При "бабите" (бившите от Одрин 100) има такива крушки но са по 40/45 вата (ако не ме лъже паметта). Сложих от тях, също така сложих релета от Лада (по 5 лв парчето ) Африката грейна като слънчице. Преди това светеше като със свещички

        Коментар


        • До: Honda XRV Africa Twin

          Продават се такива крушки за Италиянските модели - аз купувах такава от един магазин в Бургас. Мисля беше 10 лв парчето. На Филипс. Изхвърлих опаковката и не мога да кажа как точно се води модела на крушката.
          Yamaha XT​M600E '98
          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

          Коментар


          • До: Honda XRV Africa Twin

            Първоначално публикуван от Оги Преглед на мнение
            Моята Африка беше от Италия. Стандарта на крушките им е особен - ползват крушка 35/35 вата. Цокълът (а и самата крушка) е като крушка която е за стоп и мигач (с две "пъпки" отзад), но е по-голяма.
            При "бабите" (бившите от Одрин 100) има такива крушки но са по 40/45 вата (ако не ме лъже паметта). Сложих от тях, също така сложих релета от Лада (по 5 лв парчето ) Африката грейна като слънчице. Преди това светеше като със свещички
            Ето защо питам и аз.Моята е с такива крушки 35/35 вата.Тези с които я купих светеха наистина като свещички завалийките.Това означава със сигурност някой счупен крайник някоя нощ.Ето защо търся по мощни крушки,но...... за сега на камък.Навсякъде има само 35/35.Реших да си взема поне да са нови и светят малко по-добре,но все още не ме задоволяват.За това обмислям варианта за ксенон.Ето защо ми трябва модела на самия цокъл на крушката,за да знам какво да търся.

            Коментар


            • До: Honda XRV Africa Twin

              Сложи релета и малко ще се подобри светенето.
              Такива крушки има изостанали по магазините за части за трактори - български 40/45W, но горят по-бързо от оригиналните.
              Влизат и Н4 без преправяне, но дават отблясъци.

              Коментар


              • До: Honda XRV Africa Twin

                При мен когато взех мотора едната беше такава - явно от трактор. Не даваше хубаво петно като застана срещу стената като другата, ами едно размазано такова и много заслепяваше. Сега я имам за резерва.
                Yamaha XT​M600E '98
                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                Коментар


                • До: Honda XRV Africa Twin

                  Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                  Сложи релета и малко ще се подобри светенето.
                  Такива крушки има изостанали по магазините за части за трактори - български 40/45W, но горят по-бързо от оригиналните.
                  Влизат и Н4 без преправяне, но дават отблясъци.
                  Н4 е напълно невъзможно да се сложат без преправяне защото пъпките на сегашните ми крушки нямат нищо общо с крачетата на Н4-ката,което означава най-малкото преправяне на кабелаците за да сложа конектор подходящ за Н4,а имайки предвид че сегашните крушки се фиксират за фара посредством една пружина......не знам и как бих фиксирал Н4 за самия фар.А какви релета бих могъл да сложа,да пробвам с тях все пак да видя какво ще стане?

                  Коментар


                  • До: Honda XRV Africa Twin

                    Първоначално публикуван от the__bull Преглед на мнение
                    напълно невъзможно
                    Като чуя тези думи и ми става смешно

                    Коментар


                    • До: Honda XRV Africa Twin

                      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                      Като чуя тези думи и ми става смешно
                      Може би защото не си стигнал до следващите няколко думи: "Н4 е напълно невъзможно да се сложат без преправяне......"

                      Коментар


                      • До: Honda XRV Africa Twin

                        Първоначално публикуван от the__bull Преглед на мнение
                        Може би защото не си стигнал до следващите няколко думи: "Н4 е напълно невъзможно да се сложат без преправяне......"
                        Да бе... абсолютно, тотално, категорично невъзможно.. Добре, че не го знаех, когато си конвертирах фара... да се чудиш как съм го направил... трябва да съм някакъв гениий хахаххаха! (Всъщност друг беше започнал, а аз довършх преправянето, че първото не беше много успешно)
                        Я виж това: http://www.xrv.org.uk/wiki/index.php...ght_Conversion

                        И още нещо. С H4 Africa-та свети като фара на нос Емине. Това е първият мотор, с който е удоволствие да караш по тъмно (след конверсията), така че определено си струва усилията.
                        Последно редактирано от Ilarioncho; 02-05-10, 23:45.
                        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                        Коментар


                        • До: Honda XRV Africa Twin



                          С горното видео бих искал да поздравя всички фенове и притежатели на Africa Twin!

                          Коментар


                          • До: Honda XRV Africa Twin

                            Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                            Да бе... абсолютно, тотално, категорично невъзможно.. Добре, че не го знаех, когато си конвертирах фара... да се чудиш как съм го направил... трябва да съм някакъв гениий хахаххаха! (Всъщност друг беше започнал, а аз довършх преправянето, че първото не беше много успешно)
                            Я виж това: http://www.xrv.org.uk/wiki/index.php...ght_Conversion

                            И още нещо. С H4 Africa-та свети като фара на нос Емине. Това е първият мотор, с който е удоволствие да караш по тъмно (след конверсията), така че определено си струва усилията.
                            И Аз бях с 35 W и сложих ксенон Н4.Сега предпочитам нощните пътувания

                            Коментар


                            • От: До: Honda XRV Africa Twin

                              Колеги,някой може ли да ме насочи откъде да си сваля мануал за RD 03?
                              [url]http://www.offroad-band.com/[/url]

                              Коментар


                              • От: До: Honda XRV Africa Twin

                                Първоначално публикуван от 100U Преглед на мнение
                                Колеги,някой може ли да ме насочи откъде да си сваля мануал за RD 03?
                                тука има един: http://ursa.irk.ru/manual/
                                LZ1RED

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X