Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Радвам се, че си добре... другото се купува.
    Нека позная: имало е автомобил земесен в случая.
    You'll never find out - I got no key hole....

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Привет колеги,

      из главата ми е забръмчала една муха (между бръмбарите) и много ми се иска да пробвам различнитемодификации на АТ.

      Бих бил многоблагодарен, ако на някой не му се свиди да ми даде едно кръгче срещу едно кръгче с моето Сузуки ДРЗ.

      За сега няма да купувам нищо, но искам да се ориентирам в способностите на тази легенда, защото чисто и просто ми липсва мотор за пътешествия по пътя, пък миналата седмица бях на един гръцки полуостров с най-невероятните пътища дето съм виждал - замечтах се за супермото там, ама няма как да стигнеш на 600 км със Супермото.


      P.S. Не можах да видя реплика-дуплика на твърдението на Ivan_J за реглажа на клапаните при АТ и Супер тенерето. Той твърди, че при хондата е на 15 000 км, а при Ямахата на 50 000 км. Разбира се не знам дали не визира неговото Супер Тенере ТДМ или стандартното
      Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Странно. Аз съм минал вече 35000 км с моята Африка и не съм барал нищо по двигателя освен смяна на свещите на 20000 км. И с тях не съм имал никакви проблеми, но реших да ги сменя. И мотора си гори 5/100 при 110 км/час и не дава знак, че нещо не е в ред. Гледай, какво нещо, а!?!?! И японеца не го е написал в мануала, че на 15000 км трябва да отварям двигателя!?!? Тц, тц ,тц....Най-здравите мотори на света са това Супертенеретата. Останалите пасти да ядат!!!! И даже и най-новото БМВ Ф 800 ГС взели че прекопирали Супертенерето. Тц, тц, тц...Гледай какво нещо а?
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Моя двигател също работи перфектно, но един ден зимата реших да проверя клапаните. елементарно е - махат се само две капачки отгоре на цилиндъра и винтовете за реглаж са пред тебе. Изпускателните бяха доста разбазикани - около 0,07 мм (при дадено от производителя 0,15) - просто с времето улягат и трябва да се проверяват. Друга причина СПОРЕД мен е, че винтовете, от които се регулират се подбиват на контактната повърхност ако не се променя положението им на определени километри. Имам приятел, който си купи Трансалп. Клапаните му не бяха регулирани сигурно откакто е станало мотор и се наложи да купува нови болтчета. Старите бяха буквално протрити сякаш с шмиргел там където болта натиска клапана. Съответно не можеше да се направи и реглаж, защото имаха ръб.
          ВладиЧ - с какъв бензин го караш? Постигал съм разход 5,3 при каране с около 90, а съм със заден пиньон с 42 зъба. Нормално ми гори около 6.
          Последно редактирано от c_chanev; 29-06-10, 21:55.
          Yamaha XT​M600E '98
          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            С 95 октана. В Турция на голямото пътешествие, когато стигнах до границата с Иран ми даде среден разход 5/100. Карахме със 100-110 км/час. Много рядко 120-130. С трите куфара и багажа от зад. Канех се да ги погледна тези клапани, както и карбураторите сега преди да тръгна за Русия и Сибир, но....
            Когато купих този мотор, Африката в началото не ми направи, кой знае какво впечатление. Мотор, като мотор. Аз съм сменил доста. Натискаш копчето и пали. Включваш на скорост и върви...Но после, колкото повече го карах, толкова повече започваше да ми харесва! Единствената ми забележка беше към седалката, която според мен е тясна и твърда за такъв мотор предвиден за големи пътешествия. Но аз я смених с по-широка и по-мека и проблема се реши. И сега не бих го сменил този мотор с друг... Може би единствено с БМВ Р 1200 ГС адвенчър, но и там има някои работи, които не ми харесват чак толкова, пък си е сериозна сума пари. Така че, първо ще направя на Африката поне 100 000 км и тогава ще мисля за смяна.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              При мен имаше доста проблеми свързани с удобството. Седалката ми беше ужасно неудобна. Разтапицирах я, изрязах твърдия дунапрен и с друг дунапрен после я моделирах да е по-широка. Кормилото също ми беше леко неудобно заради ръста ми. Постоянно трябваше да седя леко сгърбен напред. Отидох на стругар и направих повдигачи 4,5 см. Сега мотора стана друг - кара се като колело. Единствено маркуча на спирачките дойде леко къс, но поръчах стоманени.
              Последно редактирано от c_chanev; 30-06-10, 07:54.
              Yamaha XT​M600E '98
              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                И още един, много, много важен проблем с удобството, който "открих" и "разреших".
                До последното пътешествие в Сирия и Йордания карах мотора с поставено в средно положение винтче за реглаж на задният амортисьор (винтчето между амортисьора и разширителната камера). Логиката ми беше, че този мотор все натоварен го карам и е добре окачването да е поне малко твърдо.
                Този път реших да пробвам какво ще стане ако отворя винтчето до край (най-меко возене). Стана чудо. Мотора направо се преобрази. Комфорта се повиши осезаемо и то МНОГО осезаемо. Нямах никакви проблеми със стабилността през всичките километри, а добичето си беше натоварено като жигула (двама души, три бая големички куфара - 52, 40, 30 литра и чанта на резервоара). Най-показателно за мен е, че при предишни пътешествия по неравните и друсащи пътища в Турция (такива са и в Сирия и в Йордания) след няколко дни, на бабуните, започваше леко да ме наболява кръста. Сега нямах никави подобни усещания.
                Така че моят категоричен съвет е развийте го това винтче до край и се кефете на неповторимата взия на Africa Twin.
                Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                  При мен имаше доста проблеми свързани с удобството. Седалката ми беше ужасно неудобна. Разтапицирах я, изрязах твърдия дунапрен и с друг дунапрен после я моделирах да е по-широка. Кормилото също ми беше леко неудобно заради ръста ми. Постоянно трябваше да седя леко сгърбен напред. Отидох на стругар и направих повдигачи 4,5 см. Сега мотора стана друг - кара се като колело. Единствено маркуча на спирачките дойде леко къс, но поръчах стоманени.
                  Супер идеи, ако имаш и снимки на седалката ще съм благодарен. Това за кормилото не се бях сетил, аз също съм изгърбен като карам.... ужким мотора голям пък ми идва ниско кормилото....
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Това за реглажа на клапаните е добра информация, но все пак ще е хубаво и Владич да даде отзив тук след като ги провери преди тръгване.

                    Доколкото разбирам от написаното, дори да направя тест райд на някоя АТ, няма как да я усетя ако не я покарам по-продължително време или ?
                    Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      Проверка хлабината на клапаните на Africa Twin, RD04, 1990, на километража пишеше 47 000 km
                      Резултат: Всичко беше в норма. Няма нужда да се пипа.
                      Последно редактирано от Peppy; 02-07-10, 20:07. Причина: редакция по молба на автора
                      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Чичка, с удоволствие ще ти дам да опиташ машината.
                        За целта обаче ще ти е нужна разходка до Пасарел, а в това време бирата при нас е уникална. Аз черпя.
                        Оригиналната седалка определено е минус на Африката. За радост този "проблем" не е от нелечимите и скъпоструващи.
                        За задното окачване Илариончо е напълно прав, послушайте го и ще се очаровате.

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Жоро,

                          благодаря за поканата - ще се възползвам непременно идната седмица(макар и да дойда с колата). Много ми се искаше да го съчетаем с каране на ендуро в района при вас (че го бъбрим вече от бая време), но за съжаление вкарах мотора в бокса следствие на нестандартни и трудни за намиране спици за ДРЗ-а и то баш като смених задната гума с чистак нова.
                          Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            Тез в Бултрако са психично болни 190лв за червяка.Божеееее тез не познават цената на парите.

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              За кой червяк става дума, този на предната ос, който върти жилото на километража ли?
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X