Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Колеги насочете ме от къде мога да си намеря червяк за километража за 750 кубикова Африка 91-ва година?Като питам някой моторджия по моя край и ме гледа като изтърван.Толкова ли рядко се среща този модел бе ебаси.

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Първоначално публикуван от the__bull Преглед на мнение
      Колеги насочете ме от къде мога да си намеря червяк за километража за 750 кубикова Африка 91-ва година?Като питам някой моторджия по моя край и ме гледа като изтърван.Толкова ли рядко се среща този модел бе ебаси.
      ако питаш за пластмасовото, бяло, зъбно колелце (което обикновено дефектира) продават го в Бултрако за 27 лв. Обикновено го има и налично. Ако не поръчката отнема седмица-две.
      Ако имаш предвид целият механизъм, който се нанизва на оста на предното колело, по-добре търси втора ръка.
      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Колеги, имам проблем със моята Африка РД 03, т.е имам едно странно чукане при тръгване и на 1-ва и после на 2-ра което идва някъде от веригата,но което не можем да установим точно откъде е.Съмненията ни са че предишния собственик е обърнал предния зъбак, или просто е сложил друг .Някой може ли да ми даде снимка или нещо от което да се ориентирам за правилния такъв или да ми изпрати пълен мануал във който да проверя.Мога да снимам сегашния за консултация.Сменени са лагери на задната главина.Износва много странно задните накладки. Задния спирачен апарат имаше луфт който е отсранен.
        [url]http://www.offroad-band.com/[/url]

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Малко късно се намесвам в разговора за крушките, но според мен няма никакъв смисъл от преправянето за H4. Освен ако наистина е станало толкова трудно да се намерят по-мощните крушки, за които споменах, че се продават при бабите от Одрин.
          Релетата ми бяха от магазин Лада, за по 5 лв. парчето. След интервенцията се случи със Жоро и още 2-ма приятели да пътувам през по тъмно през планински проход (Жорка сигурно си спомняш въпросното пътуване). Африката му е с Н4. Случи се, че първо аз карах отпред, а после той мина отпред. След като пристигнахме Биляна (която непрекъснато беше втори мотор) каза, че докато аз съм карал пръв се е виждало много по-добре напред, от моите фарове, сравнено с фаровете на Африката на Жоро.

          the__bull, нямам против другата седмица да отида до бабите от Одрин и да купя крушки. Не видях от къде си, но предполагам, че не си от София, затова ще ти ги пратя по куриер. Ако не си решил твърдо да минаваш на ксенон, разбира се.

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            Първоначално публикуван от 100U Преглед на мнение
            Колеги, имам проблем със моята Африка РД 03, т.е имам едно странно чукане при тръгване и на 1-ва и после на 2-ра което идва някъде от веригата,но което не можем да установим точно откъде е.Съмненията ни са че предишния собственик е обърнал предния зъбак, или просто е сложил друг .Някой може ли да ми даде снимка или нещо от което да се ориентирам за правилния такъв или да ми изпрати пълен мануал във който да проверя.Мога да снимам сегашния за консултация.Сменени са лагери на задната главина.Износва много странно задните накладки. Задния спирачен апарат имаше луфт който е отсранен.
            Кога е чукването? След като си потеглил или точно в момента на потегляне? Да не ти е хлабава веригата? Трябва да имаш 4-6 см провисване при ненатоварен мотор на степенка....
            Виж дали обтегачите на веригата са ти на еднакви позиции. Аз бях направил белята да ги сложа на различни поради недоглеждане и може оттам нещо да ти износва накладките накриво....
            Yamaha XT​M600E '98
            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              Бях се стил и аз за обтегачите, че може да не са на едно положение и двата, и от там неравномерното износване на накладките. А чукането може да е от звеното, където е свързана веригата, ако е занитено много затегнато. Тогава на предният пиньон ще чупи трудно на това място и ще чука.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                Забравих да вметна, че карах с разбазикани обтегачи около 600 км. Единия беше на 13, другия на 17-та позиция. Резултата - разхлопан лагер на пиньона (който тъкмо бях сменил с нов). За да износва накриво накладките трябва да има голямо разминаване между обтегачите, което непременно ще доведе и до други сериозни последици. Някъде из чуждите форуми бях чел, че някакъв пич е имал проблем със закрепването на предния пиньон. Нормално е като го хванеш да има малко луфт, но не много. Фланеца трябва да е към тебе. Може и елемента там да е износен и да трака от големия луфт. Струваше под 30 лв мисля.
                Yamaha XT​M600E '98
                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Благодаря ви колеги за включването със съвети.
                  Чукането беше при потегляне на първа, а после и на втора,след което изчезва. Значи обтегачите са си на еднаква позиция.Веригата си е опъната.Звеното е със фиба,а не е занитено,но не забелязах и там проблем,като този който описва колегата Владич.
                  Имах луфт на спирачния апарат,който отстраних,като му смених някои оси и смених накладките.Сега ще следя как се износват.Оня ден смених и преден зъбак с такъв по каталог от Карлово и след тест драйв мисля,че чукането вече го няма.Мисля че предишния собственик е сложил различен пинон.Да се надяваме,че е така и на безаварийна езда.Поздрави
                  P'S и все пак ако мякой ме насочи откъде да си сваля пълен мануал за Африка 650,ще съм много благодарен.
                  [url]http://www.offroad-band.com/[/url]

                  Коментар


                  • Минах все пак на Osram Nightbraker H4

                    Ами аз и на Чанев разказах,ще разкажа и на теб.Всичко по механизма си ми беше ОК,проблема ми идваше от счупеното "мъжко" краче(или как там се казва не знам),което влиза в "женския"отвор на жилото.Дадох го на едни "майстори" да ми го заварят отново и да мога да си го ползвам.Самото жило обаче влиза в една алуминиева втулка,която за да се завари това краче трябва да се махне.Те са я махнали и на нейно място остъргали друга втулка,която обаче след като са набили в самия отвор са сцепили тялото,странично от към кола на преницата.Това добре.Втулката държи жилото по изключително примитивен начин-через прорязване на кръст,за да може горния край на втулката да се свие малкои да стисне жилото.След като си взех целия механизъм видях че се върти значително по-трудно от преди,и като му видях пораженията......май май се отказах да го реставрирам.Миналата седмица ходих на събор на Монтана.......изкара точно то там и навръщане бях пак без километраж.Точно 195км работеше.Та.....трябва ми цялото тяло в което влиза жилото.Не ми се занимава с преработки.Те хората са го измислили как да си работи това нещо.Голям проблем обаче срещам с намирането на точи чарк.
                    Последно редактирано от giorgio; 01-06-10, 08:48.

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      Е те това е моята тема, здравеите всички, сега се регистрирах и съм нов , но мисля че ще ми хареса .и аз карам африканец 750и съм много много доволен от него , доста мотори съм сменил , но този ще е последния . много здрав мотор , стабилен и достатъчно бърз , е не става много за офроуд , че е доста тежичък , макар, че съм се качвал на доста трудни терени и се справя идеално , стига да го държиш прав което е доста трудно признавам.
                      е има си и някои малки проблеми моторчето , но машина е все пак .да споделя и моя проблем , на моя са изгоряли и двата датчика на резервите и не отчитат а като ги търсих по магазините , са доста скъпи , ако някои има идея какво може да се направи , или да се намерят от някъде на по нормални цени , ще съм благодарен да сподели , благодаря предварително

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Първоначално публикуван от киро м-72 Преглед на мнение
                        на моя са изгоряли и двата датчика на резервите и не отчитат а като ги търсих по магазините , са доста скъпи , ако някои има идея какво може да се направи , или да се намерят от някъде на по нормални цени , ще съм благодарен да сподели , благодаря предварително
                        Обади се на този телефон; 0889325504, ще намерим лекарство за твоята болка!
                        http://forum-lines.ru/rez/ab75176.gif

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Първоначално публикуван от киро м-72 Преглед на мнение
                          Е те това е моята тема, здравеите всички, сега се регистрирах и съм нов , но мисля че ще ми хареса .и аз карам африканец 750и съм много много доволен от него , доста мотори съм сменил , но този ще е последния . много здрав мотор , стабилен и достатъчно бърз , е не става много за офроуд , че е доста тежичък , макар, че съм се качвал на доста трудни терени и се справя идеално , стига да го държиш прав което е доста трудно признавам.
                          Като става въпрос за офроуд с Африка... ето малко фотоси от тазгодишното издание на Ерзбергродео











                          Ето едно подобно


                          Факт е, че се пускат само по пътищата с тях и се кара само макадам.
                          Но има отделни еденични бройки дето с подобни тежки мотори атакуват сипеите.
                          Верно, че са поолекотени с по 15-20кг, но терена по който се пускат е суреекстрийм и много хора дори с кросови мотори не го качват, а те с тежките го катерят.

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            Благодаря за тел., Любо! Ше се обадя.
                            А за проходимостТа на африканеца съм се убедил от една моя случка в тетевенския балкан. Бяхме тръгнали с жената при едни наши познати, които си купиха една стара станция и си я стегнаха и я направиха семеиЙо хотелче. Но дотам няма път, тоЙ си оставя колата в селото и се качва с една уазка. Нищо друго не се качва там, това са 3 километра горски път, от които има в началото към 300 метра една много стръмна скала плюс остър чакъл. И тоЙ ми каза: "Щом си с ендуро няма проблем, ще се качиш". Но не знаеше че съм с Африка. Иначе при него ходят от Тетевен пичовете с кросаците да си правят кеф. Обаче аз не знам и си карам с жената отзад през последното село по макадамче без проблем. И точно от последната къща на селото изведнъж започва скала с наклон може би към 45 градуса , и аз на скорост и докато се Усетя и вече драпам право нагоре. И си правя сметка, че ако спра и ще се търкаляме с жената чак до долу. И само Й казах да се държи и газ нагоре. А си признавам нямам никъкъв опит в офроуда, карам мотор откакто се помня, но по нормални пътища. Още повече, че тогава тъкмо бях купил африканеца и още не му бях свикнАл. Но се изкатерих без никъкъв проблем до горе и като стана по-равно спрях да слезе жената, тя беше умряла от страх отзад. По-нататък пътят си беше хубав горски път, но жената не иска да се качи повече и вървя 3 км.пеша. Навръщане стигнах пак до скалата и седях 10 мин.отгоре и не смея да тръгна надолу, но друг път няма , и аз на задна спирачка надолу, като се лъзне задната гума по чакъла отпусна , като стъпи на скалата стъпвам здраво на спирачката , и така до долу. Признавам, че имах и доста късмет, защото ако беше залитнал мотора и да го изпусна и щеше да има много травми и поражения, но африката се справи чудесно със задачата , има си сила и стабилност и единственно тежесТта Й е проблем, но пък тя не е направена за супер крос. Та тогава видях на какво е способна африка туин и затова не мисля да я сменям с никоЙ друг мотор
                            Последно редактирано от viki terzieva; 29-06-10, 21:43. Причина: Моля, използвайте главни букви!

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              Колеги, да попитам има ли пловдивчани тук, аз съм от Пловдив и виждам доста африки наоколо, но не знам на кого са. Някъде не се ли събирате тук, че и аз да дойда да се запознаем, да пием по бира и да си видим машините и акълите.
                              Последно редактирано от viki terzieva; 29-06-10, 21:44. Причина: Изреченията започват с главни букви!

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                Е колеги.....първото ми падане с Африката е вече факт (((.След малко поражения по десния лакът,изкривено кормило,счупен лост на предната спирачка, малко поожулен резервоар и едноседмичен бокс обаче Африката е отново в бойна готовност.
                                П.П. Никога повече няма да бързам за където и да е когато съм с мотора.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X