Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Honda XRV Africa Twin

    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
    Това е трип компютъра.
    А нормално ли е разликата в цената заради този компютър да е 500 лв?
    Последно редактирано от giorgio; 07-03-10, 17:56.

    Коментар


    • #77
      До: Honda XRV Africa Twin

      Стига с този компютър, че ще стреснете някой
      Това си е най-обикновен трипмастер.... Или казано иначе - електронен брояч на изминати километри и време.

      Трипмастера е само едно удобство, нищо повече.
      Не може да е недостатък!
      Ако се развали нищо друго няма да се случи освен това, че просто няма да ти работи трипмастера


      А това кой от трите модела да избереш мисля си объркал темата
      Първо, защото тук са феновете на Африката и нали се сещаш какво ще те посъветват да избереш?!
      И второ, това наистина е разговор за друга тема.

      Коментар


      • #78
        До: Honda XRV Africa Twin

        Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение


        А това кой от трите модела да избереш мисля си объркал темата
        Първо, защото тук са феновете на Африката и нали се сещаш какво ще те посъветват да избереш?!
        И второ, това наистина е разговор за друга тема.
        Не съм объркал темата,просто заблуждавам себе си че съм се спрял на 3 машини.Всъщност от поне 2 седмици разглеждам и се интересувам само от Африката.Благодаря за разяснението относно "трип нещото" пича от който мисля да си взимам мотора ми обясняваше вчера по телефона колко важна била тази машинка.Нарече го "борд компютър",сега разбирам че е много далеко от "борд компютър"-а.

        Коментар


        • #79
          До: Honda XRV Africa Twin

          Ами да. Може и трипмастер. Компютър звучи много сложно.
          Колкото до модела, ако питаш Любо Африката той ще ти препоръча най-старият модел Африка от 650 кубика. Аз пък харесвам най-новата, като модел.
          Важното да е здрава, а не засрана от някой мърляч. Километрите не са толкова от значение, колкото подръжката от предишният собственик. Има Африки на 300 000 км, който продължават да се носят без проблеми по пътищата, а тези километри са си бая цифра за мотоциклет... Не напразно се произвежда толкова години, почти без промяна.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #80
            До: Honda XRV Africa Twin

            Първоначално публикуван от the__bull Преглед на мнение
            Всъщност от поне 2 седмици разглеждам и се интересувам само от Африката.
            И добре си направил Защо не се качиш да покараш и трите мотора и да разбереш кой е твоя?
            Мини през Поморие и ще ти дам едно кръгче с моята да видиш как върви баба африка след реглаж на клапани, центровка и синхрон на карбовете
            Последно редактирано от c_chanev; 07-03-10, 19:47. Причина: правописни грешки
            Yamaha XT​M600E '98
            Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

            Коментар


            • #81
              До: Има ли някой с Africa Twin

              Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
              P.S. Ще издиря снимки и на моделите преди 92г.
              В допълнение към пост-a на Тануцо за разцветките на моделите:

              1988:


              1989:


              1990:


              1991:


              1992:


              Ето и как да разшифровате VIN-а:


              изображенията са взети от: http://www.africatwin.ru
              Последно редактирано от diecast; 07-03-10, 21:37.

              Коментар


              • #82
                До: Honda XRV Africa Twin

                Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
                И добре си направил Защо не се качиш да покараш и трите мотора и да разбереш кой е твоя?
                Мини през Поморие и ще ти дам едно кръгче с моята да видиш как върви баба африка след реглаж на клапани, центровка и синхрон на карбовете
                От Троян до Поморие........хм има няма 350км за едно кръгче.....може би лятото за морето ще ти дам да покараш моята като дойда

                Коментар


                • #83
                  До: Honda XRV Africa Twin

                  Мочета.....сега в неделя(14.03.2010г.) обиколих полвин България(маршрута ми беше Троян-Габрово-Шипка-Пловдив-София-Дупница-Кюстендил) за да видя няколко африки(добре че Вентото ми гори няма 5 кила нафта ).Коя работеше добре,коя имаше шумове из мотора,но всичките имаха едно много специфично виене от двигателя.Преглеждах доста клипове и във VBOX7.COM и в UTUBE.COM.В някои от клиповете моторите имаха същото виене,а в други не го чух.Допускам че може би голяма част от клиповете са снимани с телефони,като се има предвид че са и непрофесионални....може би шумовете от клиповете са странични,от вятър или от нещо друго.
                  Моля за професионално мнение от ветераните във форума относно този шум,нормално ли е това?Да не стане така че не мога да мина и 100км след като я взема.

                  Коментар


                  • #84
                    До: Honda XRV Africa Twin

                    .... не познаваш Хонда...

                    Това което си чул не е виене! Това е признак за качеството и дълговечност.
                    Типичното свирукане на двигателя. Това си чул. Не може да е друго щом си го чул от - "почти всяка една Африка".
                    Ако не го чуеш, по-добре стой далеч от Африката

                    п.п. това свирукане също така е присъщо и за Доминатор, XR, Трансалп, а предполагам и за други модели.

                    Коментар


                    • #85
                      До: Honda XRV Africa Twin

                      Моя трансалп явно се чупи, щото не чувам виене.

                      Но пък за сметка на това ми тропа касетата на съединителя и на фона на много тихата работа на двигателя с оригиналният ауспух е много дразнещо. Да взема да метна един друг ауспуФ или за по-евтино да си купя тапи за уши.

                      Дотук с шегите. Наистина си има виене, нормално за тези мотоциклети, но не трябва чак много силно да се чува. Освен ако наистина не са били толкова тихи, че просто да ти се е сторило силно. Иначе моя съвет е да вземеш някого, който има добра представа от тези мотоциклети в частност. Имат няколко евентуални проблеми, които трябва внимателно да огледаш, като работата на бензиновата помпа, запалванията и др. Това не изключва окачване, двигател, рама и всичко накачено по мотоциклета.

                      Успех!
                      Черпете ме, не ме щадете!
                      _________________
                      (\__/)o*******_
                      (='.'=)*O*.--._.=.\-.
                      ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

                      Коментар


                      • #86
                        До: Honda XRV Africa Twin

                        Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
                        .... не познаваш Хонда...

                        Това което си чул не е виене! Това е признак за качеството и дълговечност.
                        Типичното свирукане на двигателя. Това си чул. Не може да е друго щом си го чул от - "почти всяка една Африка".
                        Ако не го чуеш, по-добре стой далеч от Африката

                        п.п. това свирукане също така е присъщо и за Доминатор, XR, Трансалп, а предполагам и за други модели.
                        Ами при един търговец гледах 2 мотора.Единия работеше добре(имаше обаче виене, според всички които питах било нормално),но малко трудно запали.Все пак надали беше припалвана в близките месец - два,считам че и това е нормално.Имаше обаче много странна бяло-жълта субстанция по почти всички заварки на рамата.Според търговеца била обслужвана в сервиз на Honda и те са я били нацапали така.Вентилатора на радиатора беше вързан с прекъсвач за принудително пускане и спиране,май нямаше датчик за автоматично такова.Мигачите бяха овързани и закрепени с изолирбан.Задния диск значително изтънял,а предните накладки на свършване.Ауспуха също имаше пробойни и мотора си работеше без проблем дори след като го запуших с ръка.Знам че няма как да е перфектен мотор на толкова години,но заслужават ли си 2800лв за това нещо.Иначе боята беше сравнително добре,не открих следи от сериозни падания по предницата или по двете страни на мотора.Спойлерите имаха тук там малки пукнатини.Според момчето с което ходих(той разбира от мотори доста(само кофтито е че кара Супер Тенере))машината бивала,на мен също ми хареса и звукът беше респектиращ.Та.....какво мислите заслужава ли си това нещо парите?По километраж е на 30000(в действителност един господ знае на колко).

                        Коментар


                        • #87
                          До: Honda XRV Africa Twin

                          Първоначално публикуван от the__bull Преглед на мнение
                          ...Та.....какво мислите заслужава ли си това нещо парите?...
                          Никой няма да поеме отговорноста, да Ви даде съвет по описание, или дори по снимки. Най-добре е да помолите някой от колегите да погледне мотоциклета, на който сте се спряли. Просто трябва да напишете къде се намира, все ще се намери някой наоколо.
                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Honda XRV Africa Twin

                            Мотора е бил в сервиз на Хонда , а вентилатора на радиатора вързан с прекъсвач , дискове и накладки износени , нещо не се връзват нещата. Рамката се натоварва най-много на заварките и след време там пада боята , имало е ръжда и са я намацали с някаква боя. При такова отношение към този мотор , по-добре потърси друг.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #89
                              До: Honda XRV Africa Twin

                              Първоначално публикуван от the__bull Преглед на мнение
                              Ами при един търговец гледах 2 мотора.Единия работеше добре(имаше обаче виене, според всички които питах било нормално),но малко трудно запали.Все пак надали беше припалвана в близките месец - два,считам че и това е нормално.Имаше обаче много странна бяло-жълта субстанция по почти всички заварки на рамата.Според търговеца била обслужвана в сервиз на Honda и те са я били нацапали така.Вентилатора на радиатора беше вързан с прекъсвач за принудително пускане и спиране,май нямаше датчик за автоматично такова.Мигачите бяха овързани и закрепени с изолирбан.Задния диск значително изтънял,а предните накладки на свършване.Ауспуха също имаше пробойни и мотора си работеше без проблем дори след като го запуших с ръка.Знам че няма как да е перфектен мотор на толкова години,но заслужават ли си 2800лв за това нещо.Иначе боята беше сравнително добре,не открих следи от сериозни падания по предницата или по двете страни на мотора.Спойлерите имаха тук там малки пукнатини.Според момчето с което ходих(той разбира от мотори доста(само кофтито е че кара Супер Тенере))машината бивала,на мен също ми хареса и звукът беше респектиращ.Та.....какво мислите заслужава ли си това нещо парите?По километраж е на 30000(в действителност един господ знае на колко).
                              Бягай далеч!!!
                              Не съм чул, нито чел на някоя Africa или Transalp да им се е повредил датчика за температира на радиатора (този който включва въпросният вентилатор) ИЛИ на някого да се е налагало да слага ръчно включване на вентилатора, защото мотора просто НЕ прегрява при никакви условия на експлоатация и това абсолютно не е нужно.

                              Тези неща, балабар с изолирбанда трябва да ти отговорят достатъчно добре.
                              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                              Коментар


                              • #90
                                До: Honda XRV Africa Twin

                                Тази същата я гледах и аз преди две седмици. Трудно пали, защото пред мен счупи палчето на смукача - жилото е заяло, и не се движи. Затова я пали без смукач, предполагам още не я е оправил. Иначе двигателя работи доста добре. И на мен ми се стори много странно това, с което бяха замазани заварките. Възможно е наистина да е имало корозия по тях. На външен вид (пластмасите) изглеждаше запазена.
                                Свиренето е нормално.
                                Това за "сервиза на Хонда" и на мен ми го каза, но не му повярвах. Както и за 30-те хиляди на километража
                                За датчика на мен ми каза, че си работи (той го бил пробвал), но копчето е сложено допълнително. На мигачите просто пластмасата, на която се държат е прогоряла от слънцето. Според мен това е най-малкото, което може да те притесни, при положение, че и оригинални да си вземеш, едва ли ще са скъпи.
                                Последно редактирано от ACCELERATOR; 17-03-10, 15:57.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X