Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Honda XRV Africa Twin

    Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
    Тази същата я гледах и аз преди две седмици. Трудно пали, защото пред мен счупи палчето на смукача - жилото е заяло, и не се движи. Затова я пали без смукач, предполагам още не я е оправил. Иначе двигателя работи доста добре. И на мен ми се стори много странно това, с което бяха замазани заварките. Възможно е наистина да е имало корозия по тях. На външен вид (пластмасите) изглеждаше запазена.
    Свиренето е нормално.
    Това за "сервиза на Хонда" и на мен ми го каза, но не му повярвах. Както и за 30-те хиляди на километража
    За датчика на мен ми каза, че си работи (той го бил пробвал), но копчето е сложено допълнително. На мигачите просто пластмасата, на която се държат е прогоряла от слънцето. Според мен това е най-малкото, което може да те притесни, при положение, че и оригинални да си вземеш, едва ли ще са скъпи.
    А ти как мислиш струва ли си мотора?Аз щях да го взема,ама.....изведнъж като видя че имам интерес и започнаха......"ами то има тука едни 60лв за застраховка задължителна,и още 50 лв които трябва да дадеш на един приятел,който ще ти издаде фактурата през неговата фирма"..... и разни такива недеклрарирани плащания на тоз на онзи и аз се отказах.Иначе пак казвам няма начин мотор на почти 20 години да е перфектен и може би най важното е двигателя да работи добре.Останалото се оправя,ама може ли човек да им вярва на джамбазите те всичките им машини според тях са карани от 60-70 годишни дядовци ходили с до магазина за хляб само)))

    Коментар


    • #92
      До: Honda XRV Africa Twin

      Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
      Бягай далеч!!!
      Не съм чул, нито чел на някоя Africa или Transalp да им се е повредил датчика за температира на радиатора (този който включва въпросният вентилатор) ИЛИ на някого да се е налагало да слага ръчно включване на вентилатора, защото мотора просто НЕ прегрява при никакви условия на експлоатация и това абсолютно не е нужно.
      Илариончо, ти не си чул, но това не означава, че не се повреждат датчиците. Дори и термостатите сдават багажа, те и новите термостати не са много свестни, та в студено време не е добро загряването, но аз съм им хванал цаката с леко преправяне на термостата и в най-големия студ температурата на двигателя е идеална.
      Но не виждам нищо притеснително в това да има развален датчик.
      Притеснителното е, ако собственика се скръндза и не иска да си го подмени. Това означава, че може и други "икономии" да е правил по поддръжката.
      За прегряване - прегряват и още как, ако вентилатора не включи няма какво да спре кипването при определен режим на експлоатация.
      Ако ветнтилатор и датчик и всичко по охладителната с-ма е изправно, няма как да прегрее гарантирано.

      Това че има добавен, принудителен пуск на вентилатора не е лошо, стига и датчика да си е наред обаче.
      Просто една сигурация да не те изненада датчика в кофти ситуация.

      Иначе мотор с приказки в нета не се купува.
      Компетентно лице, на място, оглед, тест, порите в джоба... или ги вадиш, или не. Това е.

      Успех на колегата и дано попадне на читав екземпляр, които от своя страна не са малко.

      Коментар


      • #93
        До: Honda XRV Africa Twin

        Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
        Илариончо, ти не си чул, но това не означава, че не се повреждат датчиците...
        Жоро, ти чувал/виждал ли си повреден датчик-ключ за пускане на вентилатора на AT или TA?

        Относно прегряването, визирам случая в който вентилатора и датчика работят, естествено.

        Още нещо, ако автоматичното включване не работи, вероятността мотора да е прегрят, защото онзи дето цъка ключето се е заблял е повече от 100% (според мен).
        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

        Коментар


        • #94
          До: Honda XRV Africa Twin

          Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
          Жоро, ти чувал/виждал ли си повреден датчик-ключ за пускане на вентилатора на AT или TA?
          Вече става спам.
          Но щом не е ясно от предишното ми мнение - Да свидетел съм на повреден датчик на АТ. Което за мен не е грандиозно събитие.
          Не виждам кое те учудва толкова. Нали не мислиш, че това са вечни детайли?

          Още нещо, ако автоматичното включване не работи, вероятността мотора да е прегрят, защото онзи дето цъка ключето се е заблял е повече от 100% (според мен).
          Чак 100% не бих казал, но има такава вероятност
          Дори да си е наред, без ключе, с работещ датчик, каква е гаранцията, че машината не е прегрявана преди по ред причини, да не ги изброяваме...
          Гаранция 100% никога няма за нищо. Колкото и да сме разбирачи, винаги може да се нахендрим с нещо гнило, дори и незначимо.
          Все пак покупката на 2ра ръка си е И късмет.
          Последно редактирано от Жоро Донечки; 18-03-10, 12:10.

          Коментар


          • #95
            До: Honda XRV Africa Twin

            Първоначално публикуван от the__bull Преглед на мнение
            А ти как мислиш струва ли си мотора?Аз щях да го взема,ама.....изведнъж като видя че имам интерес и започнаха......"ами то има тука едни 60лв за застраховка задължителна,и още 50 лв които трябва да дадеш на един приятел,който ще ти издаде фактурата през неговата фирма"..... и разни такива недеклрарирани плащания на тоз на онзи и аз се отказах.Иначе пак казвам няма начин мотор на почти 20 години да е перфектен и може би най важното е двигателя да работи добре.Останалото се оправя,ама може ли човек да им вярва на джамбазите те всичките им машини според тях са карани от 60-70 годишни дядовци ходили с до магазина за хляб само)))
            Ами не мога нищо да ти кажа - решението си го взимаш ти. Аз не съм я гледал толкова подробно, само я запалихме, и я огледах външно. Външно изглежда добре, двигателя на пръв поглед също ми хареса как работи (не пуши, не трака), но... повече не съм се задълбочавал. Застраховката наистина е задължителна - ГО, имаш разходи и за регистрация и т.н. - нормално е. Освен това ще трябва да се изръсиш и за нов акумулатор, който също не е евтин (от всички мотори, които гледах, нито един не беше с работещ акумулатор).
            Относно датчика - това пък най-лесно може да се провери дали наистина работи. А и дори да е развален - не виждам нищо странно в това, все пак тия датчици си имат определен живот.

            Коментар


            • #96
              До: Honda XRV Africa Twin

              Момчета ако някой може да ме насочи къде мога да огледам читава 750сс Африка да ме светне.Склонен съм да за изпраскам и по надалеко.Аз съм от Троян.

              Коментар


              • #97
                До: Honda XRV Africa Twin

                Пич, влизаш в мобилето и гледаш. Каквото се продава в България вероятно всичко е качено и мобиле.бг
                Ако не ти пасва нищо, имаш два варианта - чакаш да излезе нещо свестно на пазара и веднага го купуваш или биеш западна Европа, ловиш нещо за "ушите" и се прибираш

                Коментар


                • #98
                  До: Honda XRV Africa Twin

                  Не, че ми е работа да се бутам при "високите" мотоциклети, но срещнах една новина, която мисля, че ще направи впечатление. Малко на ингилийски е, но ще подчертая важното в нея , пък като се официализира, може да се пусне и като отделна тема.

                  Japanese Honda Motor can return to its line of motorcycles a legendary Honda XRV 750, moreknown as the Africa Twin.
                  This model is known in the past valued by experts as one of the most “sensible”, reasonably laid out and executed, and one of the most reliable of all Honda motorcycles, and not just Honda.
                  According to unofficial reports, Honda is exploring the possibility of reviving production of popular models, seven years after its exclusion from the line.
                  However, it will be a little different motorcycle. Future Africa Twin, is expected to be no longer 750-cc and a liter, the engine V2.
                  According to rumors, Honda can provide XRV Africa Twin 1000 is already at the next saloon EICMA-2010 in Milan this fall.



                  Ето и източника: http://future-motorcycles.com/2011-h...0-africa-twin/

                  Коментар


                  • #99
                    До: Honda XRV Africa Twin

                    То oтдавна витаят такива слухове , ама нещо все не идва момента за голямото завръщане. А тия картинки са сглобени от фенове в повечето случаи - тук направо са сложили фара на CBR 919 например...

                    Коментар


                    • До: Honda XRV Africa Twin

                      Абе момчета каква е мощността на 750сс Африка?В темата сравняваща модела със Супер Тенере-то пишеше че е 62 к.с. ,а в документите на една която разглеждах наскоро пише 42 киловата,което не прави 62к.с.

                      Коментар


                      • До: Honda XRV Africa Twin

                        XRV 750 модел RD 07 на Хонда Африка Туин е 45,3 KW, което прави точно 61,6 коня, или те го водят 62 коня.
                        А 42 KW, или 57 коня е XRV 650 модела RD 03 на Хонда Африка Туин.
                        Това са различни мотоциклети с различни двигатели, рами и окачвания.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • До: Honda XRV Africa Twin

                          62к.с. на вала и 58.2к.с. на колелото, 0-400м. - 13.8сек. , имам всички данни за модел 94 , ако те интересува нещо питай.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • До: Honda XRV Africa Twin



                            Последно редактирано от go6o; 06-04-10, 10:55.

                            Коментар


                            • До: Honda XRV Africa Twin

                              Първоначално публикуван от go6o Преглед на мнение


                              Уникални снимки ))))
                              Е.......и аз да се похваля вече.Това е моята машина.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • До: Honda XRV Africa Twin

                                Ето я и тази статия на български език :



                                Според неофициална информация, появила се в няколко медии, Honda възнамерява да върне в продуктовата си линия легендарния модел XRV 750, по-известен като Africa Twin.

                                Ако това се окаже вярно, то ще е сред от най-разумните решения на японците, тъй като моделът има славата на един от най-надеждните мотоциклети, при това не само с марка Honda.

                                Спекулира се обаче, че ако Africa Twin бъде възроден, то той няма да използва 750-кубиков двигател, като неговия предшественик, спрян от производство преди 7 години, а ще е оборудван с модерен 1 000-кубиков V-Twin агрегат.

                                Според слуховете, Honda XRV 1000 Africa Twin ще бъде представен официално на изложението в Милано през ноември, като най-близките му конкуренти ще са BMW R 1200 GS, Yamaha Super Tenere и Ducati Multistrada.

                                Като визията и предполагам ще е следната :

                                Не е важен външният вид, а сърцето. На капака на моето пише :[SIGPIC][/SIGPIC]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X