Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Първоначално публикуван от the__bull Преглед на мнение
    Тез в Бултрако са психично болни 190лв за червяка.Божеееее тез не познават цената на парите.
    И моят километраж не работи и се замислям много сериозно за Sigma sport електронни километражи..
    Ето например този :
    http://www.dimibike.com/product_info...ca2e3e50871696

    Точно този модел ми харесва, заради това че има LCD подсветка, според описанието показва и околната температура.
    Доста добра алтернатива, поне според мен.
    .

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Добавъчен километраж, с куп допълнителни функции е добро решение, но не е зле да си работи и щатния. Миналата година изроних червяка на "Трансалпа" и си поръчах от колега от форума, при това цената, вкл. доставката, беше под 1/3 от цитираната по-горе. Предполагам, червякът на "Африката" е като на "Трансалпа".
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Определено цените на Бултрако са височки. Както и на всички други официални вносители. Винаги може да се намери по-ефтино. Велокомпютъра става за мотор, особено безжичните, но трябва по-често да му се сменя батерията и естествено първо трябва да се настрои според диаметъра на каплата на мотора, за да отчита правилно и точно километража.
        Последно редактирано от ВладиЧ; 20-08-10, 10:44.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Извинете, че се намесвам, ама все пак препоръчвам жичните велокомпютри. Безжичните понякога се влияят от радиосмущения и се е случвало като караш близо до трамвай да показва 736 км/ч. Което за колело си е множко.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            Първоначално публикуван от the__bull Преглед на мнение
            Тез в Бултрако са психично болни 190лв за червяка.Божеееее тез не познават цената на парите.
            Затова пък има алтернативни източници, като davidsilverspares.co.uk, wemoto.com и ebay, където съм сигурен ще намериш на сравнително по-приемлива цена
            And the dream that you dare to, why, oh why can't I?

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              Жичните компютри не са много подходящи за мотора, защото вилката на колелото е твърда, а на мотора има ход... На Африката този ход е 20 см за предните амортисьори. И тогава тази жица ще трябва да се увие по маншона, за да не се мушне в спиците... Защото, ако това стане най-малкият проблем ще ти е, какво ти показва вело-компютъра, когато минаваш през трамвайна линия...
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                Ами не съвсем. На моето колело ходът на предната вилка е 130 мм., а на ДХ колелетата надвърлят 200 мм. До сега не ми се е случвало да имам проблем с кабелчето. Хванато е с 2 свински опашки без да е увивано никъде, но е хванато така, че при свиване на вилката кабелът се "сгъва" в посока на вън. Естествено, при моторите ще има проблем при по-високи скорости, поради въздушната струя, която може да завърти кабелчето, но предполагам, че ще се намери решение, а защо не и да се увие около маншона. Ако случайно закачи спицата и ли пък бупон от грайфера, може да си сигурен, че най-много да замине компютърчето, а прилично такова е 20-50 лв. Въвеждането на обиколката на предното колело отнема няколко минути и обикновено е елементарно. Доста наблюдения има по въпроса и те показват, че като цяло жичните са по-надеждни, освен, че са и значително по-евтини. Някой път, ако си докарам колелото при родителите ми в Пазарджик ще ти се обадя да ти покажа.
                Последно редактирано от NovemberCharlie; 20-08-10, 14:40. Причина: правопис
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                  Жичните компютри не са много подходящи за мотора, защото вилката на колелото е твърда, а на мотора има ход... На Африката този ход е 20 см за предните амортисьори. И тогава тази жица ще трябва да се увие по маншона, за да не се мушне в спиците... Защото, ако това стане най-малкият проблем ще ти е, какво ти показва вело-компютъра, когато минаваш през трамвайна линия...
                  Всъщност така като се замисля, ако се позлва кожухът от жилото на километража, за да се постави жилото на електрония ?
                  Няма ли да е добър вариант ?
                  .

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Всъщност идеята е супер! Само трябва да се види от коя страна ще е монтажът. Обаче има друг проблем. При двойните дискови спирачки не съм сигурен дали датчикът на компютъра ще може да е достатъчно близо до магнита или ще трябва да се мислят някакви по-особни конструкции за захващане. Ако не ме лъже паметта на моя компютър изискваха магнитът да минава на не повече от сантиметър от датчика.
                    Едит: проверих - разтоянието е макс. 5 милиметра.
                    Последно редактирано от NovemberCharlie; 20-08-10, 14:07. Причина: Проверка в мануала
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      Когато дойдеш в Пазарджик ми се обади за да ти покажа и аз моите велосипеди. В същност на байка ми предницата е регулируема Рок-Шок, но и там съм с безжичен комп. Тел 0888 403 409
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                        Всъщност идеята е супер! Само трябва да се види от коя страна ще е монтажът. Обаче има друг проблем. При двойните дискови спирачки не съм сигурен дали датчикът на компютъра ще може да е достатъчно близо до магнита или ще трябва да се мислят някакви по-особни конструкции за захващане. Ако не ме лъже паметта на моя компютър изискваха магнитът да минава на не повече от сантиметър от датчика.
                        Едит: проверих - разтоянието е макс. 5 милиметра.
                        На леки ендура може и не е проблем, единственият проблем е дебелината на спицата на колелото на мотора, тъй като планката, която трябва да праща сигнал към магнита не е предвидена за толкова дебели спици и трябва да се разшири и понякога металната планка се криви или чупи
                        Per aspera ad astra.

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Идеята за такъв трип мастер е много добра.
                          На въпроса за кабела - последните години, моделите на КТМ, хард ендуро, са с трип мастер(скоростомер, километраж, мото часметър, часовник, засича време и средна скорост на n на брой обиколки, на всичкото отгоре работи и в мили и в километри, квото си изберете). Скоростомерът взима сигнал, чрез датчик от предното колело посредством кабел.
                          Този кабел е прокаран плътно покрай спирачния маркуч и е заскобен за него. Хода на телескопите, както се досещате е 300мм.
                          При шосейните мотори предния спирачен/ни маркуч преминава по различен начин спрямо на хард ендурото, но това не пречи кабела да се заскоби за един от маркучите на апаратите.
                          Няма да има абсолютно никакъв проблем, гарантирано.

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            За толкова елементарен проблем - толкова изписани мнения.
                            Както каза Жоро - кабела се закрепва със свински опашки за маркуча на спирачката или към жилото на километража.
                            Магнита. Аз използвам парченце от магнит от хард диск, залепен за спирачния диск. На всичките си мотори - и горски и асфалтови.
                            Велокомпютрите имат други недостатъци - захранването е от батерия, която трябва да се сменя на половин-една година(свършва точно, когато не трябва) и нямат подсветка. На този модел подсветката се включва от бутон за няколко секунди и се захранва от батерията. За да може да се ползва и при нощно каране, трябва да се вгради в корпус с подсветка, но ще е трудна смяната на батерията.
                            Аз вече ползвам специално изработен за мотоциклети компютър, който си има подсветка при контакт, оборотомер(не работи коректно), термометър за двигателя(не му работи датчика) и термометър за външната температура(не показва коректно). Държа го най-вече заради километража, скоростомера и часовника.

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                              ...кабела се закрепва със свински опашки за ... към жилото на километража...
                              Тествано. Работи. (Africa Twin)
                              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
                                Радвам се, че си добре... другото се купува.
                                Нека позная: имало е автомобил земесен в случая.
                                И крава,и крава

                                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                                За кой червяк става дума, този на предната ос, който върти жилото на километража ли?
                                Именно за него.Моя си беше счупен,дадох го на едни "майстори" да ми го досчупят и сега ми трябва нов.
                                Последно редактирано от Жоро Донечки; 24-09-10, 09:09. Причина: сливане

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X