Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
    Грубо казано едното действа на физиката,другото на психиката.....
    Не питам за сравнение на огнестрелно с газово оръжие И ако ще даваш отговори колега, обоснови се, позови се на нещо.
    Цял филм имаше по Discovery, как спреят понякога не действа, ама никак. По думи на пострадали "муцуната и стана оранжева от спрея, и продължи да напада". За съжаление няма как да го изровя и цитирам.

    Коментар


    • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
      ... как спреят понякога не действа, ама никак. ...
      Понякога и големокалибрените куршуми могат да не подействат, особено ако не попаднат, където трябва.

      Така че газовото с подходящи патрони изглежда като по-добър вариант от нищо. Още повече, че няма нужда от промяна в законодателството.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

        Реши ли да напада и ако самия човек не очаква самото нападение,е почти невъзможно да се реагира,независимо с какво си въоръжен.Пущините минават 50м. за някакви си 2-3 сек.
        Jeep Cherokee 4.0l-Звяр
        Volkswagen Passat 1.9TDI-Шосейка
        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

        Коментар


        • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

          Има една стара поговорка, още от времето, когато почти всеки се е разкарвал с оръжие и тя гласи: Който го е страх от мечки, да не ходи в гората...

          Какво ли не съм срещал по тях, но някакси съм оцелял и то без много зор, без да произведа нито един изстрел, дори когато носех .357 магнум на колана... ако се бях изкушавал да го ползвам, предполагам можеше и сега да не пиша тук. Чувал съм примерно, че глиганите най-често просто ги раздразва... особено, ако ти треперят ръцете от страх да не те нападне...

          В този ред на мисли, едно е ловци в гората, а съвсем друго туристи с оръжия. Ловецът минава курсове, разхожда се с ловната дружинка, без да му дават да гърми без надзор и т.н. Ако дадем на туристите да носят пушки в гората, без никаква подобна подготовка, ще има много повече загинали от заблудени изстрели, отколкото убити от животни (то и сега имеме повече случайно застреляни ловци, отколкото убити от мечки). И тогава вече наистина ще ме хване страх да ходя в гората...

          Естествено, друго е да живее мечка на 800 от дома ти. Може би средството, което предложи Сибирски е най-ефективно. Не знам от къде може да се купи, но не вярвам с малко търсене да е проблем. В краен случай интернет сайтове, колкото искаш.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

            Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
            ...
            В този ред на мисли, едно е ловци в гората, а съвсем друго туристи с оръжия. Ловецът минава курсове, разхожда се с ловната дружинка, без да му дават да гърми без надзор и т.н. Ако дадем на туристите да носят пушки в гората, без никаква подобна подготовка, ще има много повече загинали от заблудени изстрели, отколкото убити от животни (то и сега имеме повече случайно застреляни ловци, отколкото убити от мечки). И тогава вече наистина ще ме хване страх да ходя в гората...
            ...
            Газово верно е по-добре от нищо, а кое е по-добре от газово? Както и спрейовете, газовото може да има обратен ефект от поражение върху ползващия го. Отделно Мечо може да реши да не се впечатли от лютото. Който го е страх от мечки да взема мерки, някак си не приемам да не ходя в гората, не сме таквиз момчета уж!
            Tуристът също ще минава курсове. За 2К лева + ДДС примерно, ще го измислим някак. Мераклии ще има много със сигурност. Малко като в казармата - води се отчет на патроните, които от своя страна са маркирани (за да не се ползва безразборно). Разрешително за едрогабаритни оръжия се дава по-лесно и сега, аз джобни пушкала не коментирам. С тях джобните е по-опасно, както казваш.
            Всеки ден като се претрепват по 3-4 души в малка България, пък шофьорски книжки не са спрели да дават... Иначе на криминалния довод за ограничение - те и сега си имат пушкала на който му трябва. Американците имат много по-либерална система за носене, и не знам да са се изпозастреляли. Натискаме се за зелени карти, не те за БГ, може да е по-добре уредено при тях, знам ли...
            При ловците тясното място е ограниченото количество на дивеча, затова толкова трудно се става.
            С тия спрейове, дето има една приказка "Като си знам късмета, или на запушен спрей ще попадна, или на хремава мечка "
            Последно редактирано от Rabin; 20-05-10, 17:36.

            Коментар


            • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

              Чакай сега, отнесе се... Говорим за туристи с пушки в гората, по други теми не ми се отклонява. Изрично освен курсове споменах и опит при ходене с ловна дружинка. И пак обикновено гледат да си обозначат ловния район и се сърдят, ако някой влезе неканен. Сега си представи гората пълна с нервни туристи, които са минали някъв курс, но нямат изградени навици. Виждат диво прасе или вълк, които само си преминават от там, след което следва паника и бум... Твърде вероятно далеч над него, а зад отсрещния храст си върви друг турист... И да не го улучиш... ако ти профучи куршум покрай ухото, дали няма да отвърнеш на огъня?
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                Всички тук допускат една и съща грешка - сравняват две съвсем различни мечки - нашенската кафява с американската гризли. А те си приличат колкото петела с орела. Който не ми вярва да прочете по-нагоре. И докато е тъй ще има да преливаме от пусто в празно.

                Коментар


                • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                  Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                  Всички тук допускат една и съща грешка - сравняват две съвсем различни мечки - нашенската кафява с американската гризли. А те си приличат колкото петела с орела. Който не ми вярва да прочете по-нагоре. И докато е тъй ще има да преливаме от пусто в празно.
                  Гризли не съм виждал на живо. Нашенска ме е гонила.Порода не съм гледал. Не знам мечок или мечка, ама си е шубе.

                  Коментар


                  • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Гризли не съм виждал на живо. Нашенска ме е гонила.Порода не съм гледал. Не знам мечок или мечка, ама си е шубе.
                    Разликата е в това, че сега можеш да пишеш тук...
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                      Току-що казаха по новините на bTV, че днес са гръмнали мечката. Имала е мече, което се издирва. Явно това е причината поради която е нападнала човека.

                      Коментар


                      • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                        Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                        Чакай сега, отнесе се... Говорим за туристи с пушки в гората, по други теми не ми се отклонява. Изрично освен курсове споменах и опит при ходене с ловна дружинка. И пак обикновено гледат да си обозначат ловния район и се сърдят, ако някой влезе неканен. Сега си представи гората пълна с нервни туристи, които са минали някъв курс, но нямат изградени навици. Виждат диво прасе или вълк, които само си преминават от там, след което следва паника и бум... Твърде вероятно далеч над него, а зад отсрещния храст си върви друг турист... И да не го улучиш... ако ти профучи куршум покрай ухото, дали няма да отвърнеш на огъня?
                        Koлко опит имаш в Казармата като ти дадат Калашник и 2 пълнителя? Всеки горе-долу читав минаваше оттам, а колко инцидента знаеш от неопитност? През ден наряд, по 8 чАса, че и при нощни условия. Предлагам много подобна система.

                        Да сравним сега смъртността като процент при колите, а сакатлъците без фатален изход са в пъти повече.
                        Защо едното да може, другото не?

                        Коментар


                        • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                          ... Всеки горе-долу читав минаваше оттам, а колко инцидента знаеш от неопитност? ...
                          Само за 1 година, само в 1 поделение - един мъртъв и един ранен (за малко да остане без топки) ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                            Със смъртност по пътищата ще сравняваме ли по процент на риск?
                            По нашите поделения нямаше сакатлъци. Имаше, но не от оръжие. И в къщи може да се убиеш при свързване на бойлера...
                            И не е само заради мечоците, гризли или не.
                            За пияни ловджии има коментирано. С радиус на поразяване колкото трима неопитни.
                            Последно редактирано от Rabin; 20-05-10, 19:36.

                            Коментар


                            • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                              А разлика между казармата и гората правиш ли? Страх ли те е да се разхождаш из казармата? Има ли какво да те паникьоса там? А в гората от писаното излиза, че има... пък паниката е лош съветник. Нека ти задам един въпрос. Колко пъти си замръквал пеша в гората с изнервени градски хора? Виждал ли си им реакциите на пропяване на щурче, да не говорим за прощумоляване на храст?
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар


                              • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                                Оръжие не се носи в Казармата. Носи се на обекта, който охраняваш. Който е нерядко в гората. Също нерядко до твоя обект има друг, също с въоръжен войник, денем и нощем. Минавали са ми лисици докато охранявам, и не съм се шашкал. Имаше чакали по същите обекти. Като знаеш какво имаш със себе си - излишните страхове се стопяват. Не бих нагазил из същите гори невъоръжен.
                                Туристите се шашкат, щото се чувстват беззащитни като червейчето на кукичката.
                                Високата цена на разрешителното е естествена бариера срещу хора, дето не знаят какво да правят със себе си, камоли с оръжие. Както и досега, между другото. Които от своя страна са служили. Голяма част от ротата ми бяха неграмотни. Честно казано, отнасяха се с оръжието прилежно.
                                Като почнах паралела с ловците ще цитирам Маминото детенце от Каравелов ли беше:
                                С какво малките чапкъни са по-лоши от големите?

                                От последното, което твърдиш ще излезе, че е по-безопасно без оръжие, отколкото със. Категорично несъгласен.
                                Последно редактирано от Rabin; 20-05-10, 20:59.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X