Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
    Следя темата с интерес и досега не открих отговор на въпроса как да се предпазя от мечка, която ... ъъъ... не иска да избяга от мен!

    Да речем че се разхождам из гората с брадвичка/кукри/голям нож и тояга със заострен връх. Нямам огнестрелно. Някакви идеи?
    Една единствена идея - Много си закъсал..!!! Лова на мечки с рогатина (дълго ловно копие) е отдавна изгубено изкуство на отдавна измрели сурови и корави мъже..!! Превърнали сме се в торби с л..йна! Дължината на ноктите на мечката достигат средно 12 см, с един удар прекършва гръбнака на едро животно като кон или дори вол..!! Когато повали жертвата си, в над 80 процента от случаите захапва първо за главата... Мисля, че няма нужда да продължавам повече...?!! Има един ЧОВЕК - Райчо Гънчев! Той е написа една много хубава книга - "От мечка ремък".. 80% от нещата вътре са разказ от първо лице. Горещо я препоръчвам на тези, които искат да разберат що е то мечка...!!! Колега прочети я и ще разбереш колко "шанс" ще имаш (не дай боже) при обстоятелствата които си описал...
    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 19-05-10, 23:26.

    Коментар


    • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

      Всеобщото мнение е че не бива да се бяга.
      "Късметлията" трябва да стъпи на пън или каквото намери, но да изглежда по-висок от мечката и да ругае на руски. Басово.

      Коментар


      • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

        Аз съм виждал един човек който може да смели мечката от бой!
        ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
        СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

        Коментар


        • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

          Първоначално публикуван от sir Borko Преглед на мнение
          Всеобщото мнение е че не бива да се бяга.
          "Късметлията" трябва да стъпи на пън или каквото намери, но да изглежда по-висок от мечката и да ругае на руски. Басово.
          Защо на руски?Нали мечките,са наши български?Или може би са полиготи.

          Коментар


          • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

            Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
            Аз съм виждал един човек който може да смели мечката от бой!
            Гледаме го всеки ден... в новините по телевизията.

            Коментар


            • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
              в неделя ходихме с децата в Зоологическата градина и съжалих, че нямам пушка - наслагали разни зверове и даже ги хранят с месо, а пенсионерите взимат по 100лв пенсия! Недопустимо! Ами, ако някое дете падне при мечката или се промуши през оградата и влезе при пантерата?!!

              Мечки и вълци в гората - това е недопустимо!!!

              Всичките да се застрелят и да се продадат кожите за "пред камината"!!!


              ПС: Някои хора имат сериозен проблем с главата... и си мислят, че ще го излекуват с постоянното носене на "пушкало", дори като ходят до тоалетната...
              Това сериозно ли го мислиш, бе човек? Чак немога да повярвам на очите си . Бая откровени истини за живота мислех да ти напиша, ама неискам да спамя.
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                Дали не назря времето за една яка петиция, лобиране който може... за нов клас разрешително за оръжие - само с туристическа цел? С по-рестриктивен и от ловния режим (да са спокойни). От гледна точка на законотворците са едни хубави доброволни мераклийски парици за събиране. По някоя друга хилядарка на човек.
                Последно редактирано от Rabin; 20-05-10, 08:45.

                Коментар


                • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                  Хора,спрете се .Това е първия случай ,в България откакто се води статистика,а вие вече искате оръжия,ракети и не знам какво.Тогава да спре ме и колите щото и с тях умират хора.Изкарах над 7г. в гората на една хижа,много пъти съм срещал мечка и всеки път бяга,просто от единичен случай направиха медиите световен проблем,пълна сигурност ,не ти дава нито оръжието нито знанието за мечките,всичко си е малко късмет и в повечето случай хората нямат работа в местата които обитават мечките,и то сами.

                  Коментар


                  • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                    Аз за мен си да си кажа, че горното ми предложение не е провокирано от нещастния случай. Мисля си го отдавна, просто го споделям в подходящ момент. Освен това алтернативно решение не видях. Да си стоим по панелките не е решение, поне за мен.
                    А повечето хора не смеят да излязат в гората именно поради опасността от среща с диви зверове (не само мечки). Баш до магистрала съм имал близка среща от третия вид с няколко глигана, пък нека зверовете да бягали от нас и вероятността да била 1 на 1024 и все в тоя дух мохабети. Понеже вече ме питаха кога ме е гонила мечка, затова го споделям. Кайман ме гони, кайман!
                    Та, някак си чувството за пълна беззащитност не се нрави на повечето разумни хора.
                    Aко повечко хора се връщат към природата от време на време - ежедневието ни няма да е толкова оскотяло.
                    Последно редактирано от Rabin; 20-05-10, 09:55.

                    Коментар


                    • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?



                      Хора на Камчатка отдавно са си свъкнали на тези гледки.

                      Коментар


                      • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                        Някой може ли да сподели за ефекта от употреба на газовото оръжие почти от упор, разбира се когато не може да се направи, кой знае какво друго.Какъв би бил ефекта-ще раздразни още повече мечката,която ще ви яде и без друго или ще я отблъсне за момент,в който може да измиослите нещо или да си плюете на петите.
                        Всъщност знам за сълзотворни и лютиви газови патрони,но за някакви приспивателни за мечки или бързо-упойващи за мечки...
                        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                        Коментар


                        • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                          То един пълнител от Макаров 9 мм. не може да я спре (има линк към коментирана тема), че газово ли?

                          Коментар


                          • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                            Чувал съм една история за Фред Беър, който убил мечка само с една единствена стрела. Било обаче 100% късмет...
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                              То един пълнител от Макаров 9 мм. не може да я спре (има линк към коментирана тема), че газово ли?
                              Грубо казано едното действа на физиката,другото на психиката.....
                              Не питам за сравнение на огнестрелно с газово оръжие И ако ще даваш отговори колега, обоснови се, позови се на нещо.
                              Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                              Коментар


                              • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                                Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                                Грубо казано едното действа на физиката,другото на психиката.....
                                Не питам за сравнение на огнестрелно с газово оръжие И ако ще даваш отговори колега, обоснови се, позови се на нещо.

                                Той си говори по принцип.

                                А на теория газовото евентуално, с повечко късмет, би могло да има същия ефект като и спрейовете против мечки. Това, при условие, че използваш патрони с подходящ състав на активното вещество (т.нар. pepper spray, съдържащ capsaicin), че успееш да уцелиш мечока по муцуната и вятърът не духа срещу тебе ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X