Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

    +1
    На първата и втората снимка ми изглежда огнена манатарка,или масловка, макар да не мога да кажа от тези снимки.
    Третата и четвъртата, определено не са масловки.
    Аз не бих ги брал.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

      Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
      Внимавай с гъбите като те гледам.....
      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
      Аз не бих ги брал.


      Само питам какви са.Че мацката дето бяхме по гората ми казваше какви са, та да я проверя познава ли ги, или импровизира.Не съм ги брал, още по-малко ще ги ям.
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

        [QUOTE=TigerHunter;2557662]+1
        На първата и втората снимка ми изглежда огнена манатарка,или масловка, макар да не мога да кажа от тези снимки.
        Третата и четвъртата, определено не са масловки.
        Аз не бих ги брал.[/QUOTE

        На първите две ако имаше ракурс отдолу, иначе така не става да гадаем по снимка, но в никакъв случай огнена манатарка. По скоро дъбова. на третата - суха масловка. Четвъртата-не знам.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
          На първите две ако имаше ракурс отдолу, иначе така не става да гадаем по снимка,
          Значи вие ги изваждате от почвата, поглеждате ги от долу и тогава разбирате какви са?Такава ли е технологията на бране?
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Значи вие ги изваждате от почвата, поглеждате ги от долу и тогава разбирате какви са?Такава ли е технологията на бране?
            Не. директно след фиксирането на гъбата я прибирам ако е ядлива. Отровните ги подминавам. Не бера гъби по картинки, но ако искаш да ти дадат конкретно отговор за някоя по снимка трябва да я наснимаш обилно и отвсякъде. Не е притеснително и с ръка да откъснеш отровна гъба, никой не се е отровил от такъв контакт. Ако все пак се притесняваш бутни я леко с крак и и направи фотосесия.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

              Разбрах.М/у другото точно тоя мит са ми казвали, дето го развенча - че ако я пипнеш отровната с ръка и ще си докараш главоболия.Също ми казаха, че ако на място където е отрязано пънчето на отровна гъба и част от него остане в почвата, после ако порасне там ядлив вид, имало риск и ядливата да се превърне в отровна.Но това ми се струва невероятно.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                Разбрах.М/у другото точно тоя мит са ми казвали, дето го развенча - че ако я пипнеш отровната с ръка и ще си докараш главоболия.Също ми казаха, че ако на място където е отрязано пънчето на отровна гъба и част от него остане в почвата, после ако порасне там ядлив вид, имало риск и ядливата да се превърне в отровна.Но това ми се струва невероятно.
                Ами не е много вярно, защото има доста отровни гъби и в комбинация с едни въглеводородни течности, които имат невероятните способности да минават през кожата могат много да навредят. И всички гъби ги гледаме отдолу, нещо като да купуваш кола и да не се наведеш да я погледнеш. Знам едни поляни наситени с червена мохуморка, там се срещат и ядливи, но нямам смелост да бера, не знам дали отравят почвата в радиус, имам право само на един опит...

                Коментар


                • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                  Не знам, аз съм пълен лаик в тази област, така че нека въпросите ми не ви дразнят, колкото и наивни да са.Факт е, че много ги обичам гъбите, да ги ям. Имам мили спомени от детството когато единия ни дядо, мир на праха му, ни качваше на каруцата и отивахме в гората за гъби.Показваше ни кои да берем и си прекарвахме приятно.Той ги знаеше и ги приготвяше страхотно.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Разбрах.М/у другото точно тоя мит са ми казвали, дето го развенча - че ако я пипнеш отровната с ръка и ще си докараш главоболия.Също ми казаха, че ако на място където е отрязано пънчето на отровна гъба и част от него остане в почвата, после ако порасне там ядлив вид, имало риск и ядливата да се превърне в отровна.Но това ми се струва невероятно.
                    В момента в който набарам бяла или зелена мухоморка ще кача снимки от ръка. Показвал съм на един куп хора и двата вида държейки ги и ей на все още пиша. Това за пънчето и дъра-бъра е съвсем нова за мен легенда. Няма отразен случай в световната практика, а и аз за повече от 40 г. ровейки по гори и поляни не съм и срещал на мястото на отровна гъба да порасте ядлива.

                    Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                    Ами не е много вярно, защото има доста отровни гъби и в комбинация с едни въглеводородни течности, които имат невероятните способности да минават през кожата могат много да навредят. И всички гъби ги гледаме отдолу, нещо като да купуваш кола и да не се наведеш да я погледнеш. Знам едни поляни наситени с червена мохуморка, там се срещат и ядливи, но нямам смелост да бера, не знам дали отравят почвата в радиус, имам право само на един опит...
                    Я кажи кои течности визираш че аз като съм по гората освен вода други не употребявам. Вероятно визираш горива но няма гъба която да остави отрова по ръката от пипане, не и в такава концентрация която би се отразила негативно на човек. А пък тук по Витоша където червената мухоморка е най-разпространената гъба, от година две взех да я срешам все по-рядко. Някой ги светна наркоманите и я бръстят като кози. Ако се заразяваше почвата около отровните гъби досега ни една ядлива да няма ама нищо де, страха пази човека жив
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Я кажи кои течности визираш че аз като съм по гората освен вода други не употребявам. Вероятно визираш горива но няма гъба която да остави отрова по ръката от пипане, не и в такава концентрация която би се отразила негативно на човек.
                      Да визирам разтворители, лесно достъпни, не ми се конкретизира.
                      При нас явно, или наркоманите са по-малко, или мухоморките повечко.
                      И за страха-достатъчно дърпам дявола за опашката с разните му там хобита и др.

                      Коментар


                      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                        Ами не е много вярно, защото има доста отровни гъби и в комбинация с едни въглеводородни течности, които имат невероятните способности да минават през кожата могат много да навредят. И всички гъби ги гледаме отдолу, нещо като да купуваш кола и да не се наведеш да я погледнеш. Знам едни поляни наситени с червена мохуморка, там се срещат и ядливи, но нямам смелост да бера, не знам дали отравят почвата в радиус, имам право само на един опит...
                        Червената мухоморка не е отровна в пълния смисълХънтъра го е писалПросто рипаш яко на черешата а дали ше слезеш е друг въпрос Напиши (бестерки )в интернет и ше видиш за какво са я употребявали

                        А за предпазване от отровни гъби само един съвет избягвайте да берете млади бели гъби(неотворени)

                        да не набараш некоя химитация на печурка и после олеле.......
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          Вчера се прибрах от Еленският балкан, пълно е с Манатарки!
                          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                          Коментар


                          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            Има ли вече Сърнели по Стара планина или е рано..купувам си от Бабите на Петрохан, ама май е рано, или ?
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              Има ли вече Сърнели по Стара планина или е рано..купувам си от Бабите на Петрохан, ама май е рано, или ?
                              Сърнелте са едни от най-рано излизащите, тази година май месец се отядохме. Карат до тежки слани или първи сняг. Брал съм ги замръзнали, звънтят като стъкло
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                При нас още ги няма, ама и тук е поле.
                                Утре сутринта смятам да се разходим с баща ми.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X