Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

    Ето как изглеждат в горатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0091.jpg
Прегледи:1
Размер:202.6 КБ
ID:5611600

    Коментар


    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

      Вчера и аз намерих стотици сърнели във високите части на Рила, около 1800-2000мнв.
      Там човешки крак не е стъпвал.
      С мотора бях и донесох само една раница, но останаха гъби за поне 4-5 чувала.

      Коментар


      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

        Много гъба излезе от проливните дъждове-малки манатарки, сърнели и т.н.А пък масловките-с косачката направо може да се кара....
        Как ги приготвяте масловките?

        Коментар


        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

          Да се похваля и аз с някоя и друга сърнелка.Определено ако не го мързи човек да обикаля ще набере доволно.Както е споменал Chinela оставяш стотици след себе си освен ако не си с камион.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 025.jpg
Прегледи:1
Размер:169.7 КБ
ID:5611634Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 024.jpg
Прегледи:1
Размер:165.3 КБ
ID:5611635

          Коментар


          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

            И тук има гъби. Но си направихме салата само от булки и от пачи крак, защото сърнелите имат двойници, а не ми се рискува.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

              За 3 часа 37 кила 3-ма човека. Дайте някойя рецепта за консервиране.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140918_165426.jpg
Прегледи:1
Размер:171.4 КБ
ID:5611647Забравих си телефона другият път ще снимам и в действие

              Коментар


              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                Яко бране ... До Аладжа манастир във Варненско се намериха доста голямо количество Дяволски гъби - от тези дето посиняват от вътре... отровните... ама едри и Мнооого... За манатарките - мариноват ги ... а сърнелите аз ги слагах със сол и чер пипер в една тенджера(с олио на дъното) с допълване като се спихнат от топлото и като се компреситат и посварят - ги пълнех в пластмасови чашки и като изстине - бам във фризера. Като замръзнат здраво - вадят се от чашките и се нареждат - една нагоре една надолу в найлонови пликове - и пак във фризера - доста плътно се нареждат така - а като ти се прииска гъбен бульон вадиш една замразена чашка - добавяш в яденето и се облизваш. Предполагам това ще се получи и с манатарки ...
                Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                Коментар


                • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                  Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                  Яко бране ... До Аладжа манастир във Варненско се намериха доста голямо количество Дяволски гъби - от тези дето посиняват от вътре... отровните... ама едри и Мнооого... За манатарките - мариноват ги ... а сърнелите аз ги слагах със сол и чер пипер в една тенджера(с олио на дъното) с допълване като се спихнат от топлото и като се компреситат и посварят - ги пълнех в пластмасови чашки и като изстине - бам във фризера. Като замръзнат здраво - вадят се от чашките и се нареждат - една нагоре една надолу в найлонови пликове - и пак във фризера - доста плътно се нареждат така - а като ти се прииска гъбен бульон вадиш една замразена чашка - добавяш в яденето и се облизваш. Предполагам това ще се получи и с манатарки ...
                  Вземи наснимай тези дяволски гъби другият път че много силно се съмнявам да ги има в изобилие. Сравнително рядко се срещат. По съм склонен да сте видяли красива манатарка, тя също посинява но не е отровна, само не става за ядене.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    https://www.google.bg/search?q=%D0%B...F%3B1100%3B825 Да явно са били от красивите ... като тези бяха, най-горе в ляво..
                    - снимките ми са останали във Варна...
                    Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                    Коментар


                    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                      И тук има гъби. Но си направихме салата само от булки и от пачи крак, защото сърнелите имат двойници, а не ми се рискува.
                      За двойник съм чул но не опасен.До колкото знам може да предизвика стомашно чревно разтройство и до там.Бера сърнела от години и не съм имал проблеми-не съм си сверявал часовника скоро с разни четива за гъби и ако има нещо за сърнелата която споминаваш може да го пуснем тук.Ще е от полза на гъбари-офроуд.

                      Коментар


                      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        Внимавайте с домашното консервиране на гъби /в буркани/ заради ботулиновия токсин!Варят се колкото месото!

                        Коментар


                        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          Първоначално публикуван от потс Преглед на мнение
                          ... Дайте някойя рецепта за консервиране. ...
                          Освен мариноване, манатарките могат и да се сушат, или да се замразят във фризер.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            [QUOTE ]За двойник съм чул ...... може да го пуснем тук.[/QUOTE]
                            Обсъждано е вече. Върни няколко страници назад.

                            Коментар


                            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
                              Внимавайте с домашното консервиране на гъби /в буркани/ заради ботулиновия токсин!Варят се колкото месото!
                              Гъбите могат да са дори по-опасни от месото но.. При предварителна термична обработка и 15 мин. стерилизация е напълно достатъчна, да не казвам че едно време баба ми само заливаше готовите гъби в буркана с олио и ги "затваряше" с оризова хартия и ластиче, пък ей на все още съм жив и даже тракам по клавиатурата. Има обаче и гъби които каквото и да ги правиш не може да ги затвориш в буркан, независимо колко ги вариш. По Лудогорието има една печурка на която местните и казват "червенка" защото отделя ярко розов до червен сок при нараняване, е тя е от тези. Спасението е единствено сушене.
                              Последно редактирано от derhunter; 28-09-14, 19:08.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                Задължително варене минимум 2 ч след като се бланшират.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X