Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

    Ето резултата от бърз гъболов , около половин час в сряда вечерта в района на Драгалевци - Симеоново.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0006.jpg
Прегледи:1
Размер:87.5 КБ
ID:5501119
    Осмели се да помогнеш, преди да те помолят!
    Отстъпки за система за активно GPS проследяване и продуктите на ЪнриълСофт

    Коментар


    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

      Панирай бързо и с млечно-чеснов сос.

      пп За панировката- брашънце, вода и БИРИЧКА!
      Последно редактирано от derhunter; 12-07-13, 19:40.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение319.jpg
Прегледи:1
Размер:68.8 КБ
ID:5501136Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение320.jpg
Прегледи:1
Размер:51.3 КБ
ID:5501137Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение322.jpg
Прегледи:1
Размер:58.8 КБ
ID:5501138Някой познава ли това чудо.Структура на манатарка,отгоре червено-лилава като ябълка,пън и ламела жълти независимо от "възрастта"

        Коментар


        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

          Най после и аз да се похваля. От днешната разходка с колелото из гората вижте на какво попаднах. Ще има мезе за бирата Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI4001.jpg
Прегледи:1
Размер:170.0 КБ
ID:5501331

          Добре че си бях взел раницата, та имаше в какво да ги сложа.

          Коментар


          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

            Е, щом гъбите са тръгнали в Самоковско, гладни нема да останеме през ловния сезон...
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

              Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
              [ATTACH=CONFIG]605712[/ATTACH]Някой познава ли това чудо.Структура на манатарка,отгоре червено-лилава като ябълка,пън и ламела жълти независимо от "възрастта"
              Почти, да не кажа на 100% хлебна манатарка. Ядлива, вкусна става за всичко, и за сушене и за консервиране и за готвене.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                По Вакарел манатарка колко щеш...аз за час 6 кила....

                а едни цигани свалиха от един бус 40 КАСЕТКИ НА изкупния пункт.....


                от 6 лева цената падна на 4 за първо качество
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                  И аз се сдобих с една найлонова чанта манатарки, гледайки от прозореца на джипа. Района на Чудните мостове.

                  Коментар


                  • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    Почти, да не кажа на 100% хлебна манатарка. Ядлива, вкусна става за всичко, и за сушене и за консервиране и за готвене.
                    Благодаря,ще ми се да я пробвам,ама трябва да е с някой който има опит с тая гъба,че ме е шубе Между другото я срещам доста рядко,но винаги са поне по 5-6 на едно място и все в дъбова гора.П.П.Разрових в гуглето и я намерих-хлебна манатарка или царска гъба.Пише че у нас е в Червената книга на застрашените видове.
                    Последно редактирано от arni68; 14-07-13, 12:59.

                    Коментар


                    • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      Първоначално публикуван от arni68 Преглед на мнение
                      Благодаря,ще ми се да я пробвам,ама трябва да е с някой който има опит с тая гъба,че ме е шубе Между другото я срещам доста рядко,но винаги са поне по 5-6 на едно място и все в дъбова гора.П.П.Разрових в гуглето и я намерих-хлебна манатарка или царска гъба.Пише че у нас е в Червената книга на застрашените видове.
                      Това за опита и знаещият гъбар си е ама много вярно. Наистина се среща рядко и е една от най-здравите манатарки, в смисъл че по-късно я налягат гадините. А за гуглето и червената книга ... то бая глупости може да срещне човек дори и в сериозни писания.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        Ще ми трябва малко информация от познавачи на гъбите. Днес се разхождахме с жената и кучето и понеже виждаме непрекъснато непознати гъби реших да ги снимам и да попитам тук ако някой ги познава да каже стават ли за консумация или да продължавам да си ги ритам

                        №1Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0732.jpg
Прегледи:1
Размер:125.1 КБ
ID:5501703 №2Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0734.jpg
Прегледи:1
Размер:88.9 КБ
ID:5501704Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0735.jpg
Прегледи:1
Размер:180.5 КБ
ID:5501705 №3Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0736.jpg
Прегледи:1
Размер:149.9 КБ
ID:5501706 №4Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0737.jpg
Прегледи:1
Размер:117.6 КБ
ID:5501707 №5Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0738.jpg
Прегледи:1
Размер:193.8 КБ
ID:5501708Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0739.jpg
Прегледи:1
Размер:169.9 КБ
ID:5501709 №6Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0740.jpg
Прегледи:1
Размер:154.8 КБ
ID:5501710Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0741.jpg
Прегледи:1
Размер:131.5 КБ
ID:5501711 №7Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0743.jpg
Прегледи:1
Размер:102.1 КБ
ID:5501713Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0742.jpg
Прегледи:1
Размер:102.1 КБ
ID:5501712 №8Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0744.jpg
Прегледи:1
Размер:203.1 КБ
ID:5501714Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0745.jpg
Прегледи:1
Размер:192.0 КБ
ID:5501715
                        №5 бяха върху купища дървени трици зад една дъскорезница, останалите из борова гора.

                        Коментар


                        • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                          Това за опита и знаещият гъбар си е ама много вярно. Наистина се среща рядко и е една от най-здравите манатарки, в смисъл че по-късно я налягат гадините. А за гуглето и червената книга ... то бая глупости може да срещне човек дори и в сериозни писания.
                          Моля за обяснение на отбелязаното изречение.

                          Коментар


                          • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            Пироне45 ,така като ги гледам продължавай да ги риташ! Едно време имах Каракачанка и като ходехме из гората , ядеше гъби :-)(манатарки,сърнели,масловки) . Тези твоите ги подминаваше на 1метър разстояние. И аз ги ритам за да не "ритна камбаната"

                            Коментар


                            • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              Хлебната манатарка наистина е в Червената книга. Категория уязвим.
                              http://e-ecodb.bas.bg/rdb/bg/vol1/Bolregiu.html

                              Коментар


                              • От: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                Първоначално публикуван от ГАЗель Преглед на мнение
                                Моля за обяснение на отбелязаното изречение.
                                Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                                Хлебната манатарка наистина е в Червената книга. Категория уязвим.
                                http://e-ecodb.bas.bg/rdb/bg/vol1/Bolregiu.html
                                Личната ми обосновка по темата за вкарване в червената книга на тази гъба а и на един куп други растения и животни:

                                Първо изобщо не е вярно че не дава всяка година. Аз си имам две места на които почти няма случай да не съм си обрал хлебница вкл. и тази година на едното,и двете близо до София. Изключвам естествено лошите за гъбите години като цяло. Второ-унищожаван им бил хабитата. Ами то с тази зверска сеч която се вихри из родината се унищожава хабитатът на един куп други гъби, растения и животни. Какво да кажем за унищоженият хабитат на едно от най-гъбарските места на Витоша- Бистришко бранище, което бе докарано до пустиня от същите тези "еколози" които решиха да го оставят да се обезлеси и да заприлича на пустиня? И за още ред други такива недомислия на тема Червена книга мога да драскам но няма смисъл, надали нещо може да се промени. Това е мое лично мнение и не ангажирам никой с него.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X