Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: ГЪБИТЕ - лов или бране

    Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
    Втората и третата гъба и на мен ми приличат на бисерна гъба, а първата на техния двойник. Посредствен вкус, особено първата. Мирише на пръст. Не ги бера, откакто майка ми се трови с такива и беше в кома една нощ. От тогава ям само манатарки.
    С тия вкусни шишчета с пиколо ( малките Манатарки така се казват ) направо ни разби ...... даже забравих за какво влезнах в темата ....

    Коментар


    • #92
      До: ГЪБИТЕ - лов или бране

      Ъ-ъ-ъ "Вълчи зъб" съм виждал един път. Разръфана периферия, леко обърната нагоре, шапката му е по-тънка от печурката, пластинките са кафеви. Много е близък до възрастната печурка. Познава се предимно по тънката шапка и периферията.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #93
        До: ГЪБИТЕ - лов или бране

        Малко да обновим темата .
        Всеки ден ходим за гъби . Сега е момента на големите количества .
        Има дори рекордни гъби - Сърнелка , около 40 см висока . Не влиза през прозореца на нивата . Ето я :

        http://vbox7.com/play:6655a458
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от bgbul; 22-07-09, 23:50.

        Коментар


        • #94
          До: ГЪБИТЕ - лов или бране

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Малко да обновим темата .
          Всеки ден ходим за гъби . Сега е момента на големите количества .
          Има дори рекордни гъби - Сърнелка , около 40 см висока . Не влиза през прозореца на нивата . Ето я :

          http://vbox7.com/play:6655a458
          Трябва да имаш голямо мазе
          YAMAHA WR450F

          Коментар


          • #95
            До: ГЪБИТЕ - лов или бране

            Панирана ще стане супер. Майка ми правеше едни "гъбени кюфтета" навремето. Хм... ще зема да тръгна и аз за гъби. То, рибата нахитря, дивеча си го гледаме като домашно животно... ?
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #96
              До: ГЪБИТЕ - лов или бране

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Панирана ще стане супер. Майка ми правеше едни "гъбени кюфтета" навремето. Хм... ще зема да тръгна и аз за гъби. То, рибата нахитря, дивеча си го гледаме като домашно животно... ?
              Ти както ни зарибяваш - не е колегиално ......"гъбени кюфтета " ....
              Хвърляш плувката и ......
              Айде ако не е тайна - Сподели ни рецептата за ГЪБЕНИ КЮФТЕТА ?
              Предварително ти благодаря !

              Коментар


              • #97
                До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                Ей Savov,не те е срам аз в Търновския район от чучулетките насам не сам вкусвал гъба,а ти на шиш,че с месо,направо щях да припадна от кеф като ги гладах снимките. Така де сега започва да излиза пачият крак(нямаше дъжд тука)и само като се сетя какво мезе е с чесънчец и ми потичат лигите.А да попитам някой да е опитвал Млечница,една бяла гъба едра,дядо казва,че е горчива и затова не я берем а има доста при нас.
                ROCK ON

                Коментар


                • #98
                  До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                  Колеги, чета и ви се кефя, но моля внимавайте много при консумацията на диворастящи гъби! Ето една новина от днес, доказваща за сетен път, че невниманието се заплаща скъпо:

                  Почина един от мъжете, отровени със зелена мухоморка

                  24.07.2009 10:04

                  Въпреки невероятните усилия на токсиколозите и приложението на най-модерното възможно лечение, тази сутрин почина един от мъжете, отровени със зелена мухоморка, съобщават от пресцентъра на Пирогов. Две жени и двама мъже, на възраст от 19 до 29 години бяха приети в Клиниката по токсикология на УМБАЛСМ "Пирогов" в неделя, 19 юли т.г. Групата брала гъби в района на Костинборд и объркали сърнелите с отровните двойници. /БГНЕС /
                  http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2318771

                  Коментар


                  • #99
                    До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                    Колеги, чета и ви се кефя, но моля внимавайте много при консумацията на диворастящи гъби! Ето една новина от днес, доказваща за сетен път, че невниманието се заплаща скъпо:

                    http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2318771
                    Тихомире,не вярвам тук да пише човек който може да обърка сърнела със зелена мухоморкаТова е като да объркаш влак със самолет А и аз вчера успях да се метна в гората и за мое учудване въпреки жегата и сушата-манатарчици,сърнели,пачи крак-дал господ.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Тихомире,не вярвам тук да пише човек който може да обърка сърнела със зелена мухоморкаТова е като да объркаш влак със самолет А и аз вчера успях да се метна в гората и за мое учудване въпреки жегата и сушата-манатарчици,сърнели,пачи крак-дал господ.
                      Ааа, изобщо не става дума само за тези, които пишат, а и за тези, които четат. Едно заостряне на вниманието на никого не му е излишно. Никой не е застрахован от грешка и постът ми беше точно в тоя смисъл.

                      Коментар


                      • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                        Ааа, изобщо не става дума само за тези, които пишат, а и за тези, които четат. Едно заостряне на вниманието на никого не му е излишно. Никой не е застрахован от грешка и постът ми беше точно в тоя смисъл.
                        Съгласен!!! И в този дух,да не вземе някой четейки тук и разглеждайки снимките да тръгне в гората за гъби!!!Начинаещи за гъби - само с доказал се /жив/ гъбар.
                        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                        Коментар


                        • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          У нашио край - "Люлин" в тези жеги само червенееща сърнела и горска печурка.... , ноооо ... по кило-две на сутрин Вкусни гадовете като ги панираш... и сос от "мисело клеко" копър и чесън.... (ако не е чесан - почешете го!)

                          Коментар


                          • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            А по нашето върло нагорнище витошко,голям зор.На два пъти скакалеца се изправя на задни гуми и накрая загря.За капак аха да се хакнем у манатарковото царство и едно паднало напреко дървоАма и на високото много жега та не ми се блъскаше пеша та се задоволих и с това дето имаще около мен.Сега манатарките са на тънки резенчета на сушилката , а другото довечера във вид на подходящо мезе
                            НАЗДРАВЕ
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              Ти както ни зарибяваш - не е колегиално ......"гъбени кюфтета " ....
                              Хвърляш плувката и ......
                              Айде ако не е тайна - Сподели ни рецептата за ГЪБЕНИ КЮФТЕТА ?
                              Предварително ти благодаря !
                              Ми... а, ся де ! Най- подходящи са по- месестите гъби (печурка, рижийка). Е, за рижийка... май трябва да се почака още малко..., ама помня ли вече, коя- кога растеше. Навремето знаех, през коя седмица от годината, в коя гора да влезна и каква гъба ще намеря. Но, да не се отвличам. Бланшираш в солена вода. Миеш ги, отцеждаш в гевгира и ги прекарваш през месомелачката. "Каймата" върви леко водна, но после можеш да отсипеш от тавата или да отдекантираш, ако мелиш в по- дълбок съд. Прибавя се натрошен хляб или брашно за допълнително сгъстяване на получената смес (майка ми го правеше с хляб). Оттук- нататък, действаш като с най- обикновена кайма : лук, гьозум, копър, черен пипер, сол... квото ти душа сака. Оформяш кюфтето, овалваш в брашно и ... в тигана. Може и ЕГН- носталгията да ме е подгонила, ама са ми били много вкусни.
                              Абе, ша са пусна и аз пак по трънаците, ама де да видим. Бях се отказал от гъбарството, ама взехте да ме палите пак. Еле, оня с шишчетата- не се трае.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                                Еле, оня с шишчетата- не се трае.
                                Вярно не се трае. Аз 2 дни след като го видях го изплагиатствах грозно. И си направих и аз шишчета. И опекох малко булка на скарата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X