Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За дългия живот на вещите

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За дългия живот на вещите

    Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
    Корекомските нямат много общо с другите. Имаше времена, когато се плащаха луди пари за коли, щото нямаше Горубляне. Западни не смееха да купуват много, щото скъпи частите, ако ги намериш. Лада всеки гараж прави. Относно последната ти Лада, за всеки влак си има пътници. Имало е мераклия, взел я е. Навремето ми беше мечта за седмица, ма тия дърти чичковци, дето ги продаваха не познаваха парите. Същите тия Лади, 5-6 години по-късно познат, местен скрападжия, ги закара една по една на Сливен, за по 300-400 лв. ги вземаше, с нови гуми, абе някогашния ми мерак замина за разкомплектоване.
    Пак казвам - до човек си е.Дългият живот на вещите - и колите в частност , зависи много и от онзи дето ги стопанисва!От Лада до Лада има огромна разлика, но така е със всяка кола!
    Аз не твърдя, че това е хубав автомобил - само го давам за пример, че макар и стара технология, с не прецизна сглобка може да върши работа!Толкоз.
    СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

    Коментар


    • От: За дългия живот на вещите

      Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
      Мислиш ли, че си прав , за това че Лада2107 е по зле от Дачия!?
      Категорично е прав. По-добра е и то с много!
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: За дългия живот на вещите

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        За наличието на такива взаимоотношения трябва като минимум наличието на достатъчно народ с робски манталитет в района. Ти защо не работиш на минимална заплата в химическо производство?
        Има си някаква нагласа на каква база трябва да се смята труда, и ако поискаш повече минава за обидно. Ония дни един дядо ми иска 1,5 лева да ми отреже стъкло по размер, материал от него. Преди няколко г. са ми копали ями по 30 кинта надница. Това влиза в жегата и долу е 15 градуса по-ниска температура. Оня ден ми возиха едни железа с камион за 20 кинта, няма и по лев на километър. Когато може плащам поне 2-3 пъти колкото ми поискат, ама не винаги минава. Една баба ми поиска 3 лева на час да ми чисти двора на ръка. Случвало ми се е да мушна парите на ръка, и после да бягам като се усетят!
        Владо хем мастит шеф софианец - още не ми вярва, че НЕ се гърбя по цял ден.
        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        Имаш право на избор : или да продължаваш да се гърбиш ( което и правиш , колкото да го усукваш) , или да се откачиш от "колелото" , да си направиш едно стадо с овце , кози и две кравички, плюс една нивичка с лимец и една с кукуруз - и да си свиркаш ... което пак си е гърбене де , ма милиардерите ( лишени от твоите умения) поне ше го духат ....
        Или поне не го приемам за гърбене, ами повечето неща са ми кеф. Обикновено се посинявам с техниката като почна да я натискам и ръчкам из градината, ама за мен такова е кеф без грам ирония и майтап. Пък запис на заповед за смартфон (пак да кажа - лично видях такова), и вечно недоволен шеф зад всичко това, и Гагичов колега накрая на веригата - е почти смърт.
        Манталитетът на голяма част от българина е на бедняк. А икономиката "купи-изхвърли" не е мислена за нас. Затуй пущах оня ден теми как се правят спирачки.
        Тука е така!
        Коч холдинг е 500 лева назад, тия дни и някой монтьор ще има пропуснати ползи.
        Последно редактирано от Ivan Terziev; 01-08-18, 18:23.

        Коментар


        • От: За дългия живот на вещите

          Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
          Мислиш ли, че си прав , за това че Лада2107 е по зле от Дачия!?Когато една дачия стане на 25-30години и държи цена над 1500лв на старо/виж в Мобилето цените на Лада 2107/, мога да се съглася със теб.Ти сравняваш за 83г. топ автомобила , които се продаваше в Мототехника, с 2018 - Дачията, дето е на дъното на класацията към днешно време.
          ...
          Колега, имам две забележки.

          1. Лада 2107 мисля, че е към 8500 лева а не 7000, което прави 42 заплати и отгоре. Това прави над 45 000 лева днешни пари по груба сметка. Дори да не е точна цената, която съм посочил остава следващата забележка.

          2. Лада 2107 е топ автомобил само в Мототехника. По света е точно ботъм.

          Това, че Ладата е била топ автомобила, който може да се купи, влошава още повече нещата.

          Коментар


          • От: За дългия живот на вещите

            Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
            Не му стига един живот (да отделя месечно 200 -300 лв за вноска на лизинг) да си купи нова кола, а му стига да харчи по толкова всеки месец за цигари и (или) да ги офльоква жулейки ракия в хоремага ....
            Пак смешен плач!

            Ти да не заработваш на брой публикувана глупост !?!
            И аз съм на същото мнение !
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • От: За дългия живот на вещите

              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
              И аз съм на същото мнение !
              Гледам да се въздържам да пиша много, ама ще ви помоля вас двамата да поясните кое е глупост. 2 поредни поста ме критикувате.
              Да си изхарчиш 150-те цитирани евро, спестени, потни и кървави, месечно, от фонд "и аз съм човек" - да си ги похарчиш както ти е кеф. Това било глупост. Правилно ли разбирам? Глупост е бял човек в Евросъюза на по-скъпи от евро цените - да си издуха 150 евро месечно както му душа сака? Не на ден, ами на месец!
              Да се научиш да поддържаш кола за 5 пъти по-ниска цена пак е глупост, предполагам. Една такава тема ми отиде у спама.
              Дачия, Айфон и Гагич в тъмата е не-глупост?
              Ай са ти забавили 2 заплати - ай ти е стъпил последния модел смартфон на 5 бона поне, щото така правят дерматолозите на края на хранителната верига. От работа дори нямаш време да му научиш новите функции! Само се въртиш на пумпал на 1-2 работни места, и плащаш, без да имаш идея на кого и за какво!
              Пояснете, моля!
              Последно редактирано от Ivan Terziev; 01-08-18, 18:52.

              Коментар


              • От: За дългия живот на вещите

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                Гледам да се въздържам да пиша много, ама ще ви помоля вас двамата да поясните кое е глупост. 2 поредни поста ме критикувате.
                Да си изхарчиш 150-те цитирани евро, спестени, потни и кървави, месечно, от фонд "и аз съм човек" - да си ги похарчиш както ти е кеф. Това било глупост. Правилно ли разбирам? Глупост е бял човек в Евросъюза на по-скъпи от евро цените - да си издуха 150 евро месечно както му душа сака? Не на ден, ами на месец!
                Да се научиш да поддържаш кола за 5 пъти по-ниска цена пак е глупост, предполагам. Една такава тема ми отиде у спама.
                Дачия, Айфон и Гагич в тъмата е не-глупост?
                Ай са ти забавили 2 заплати - ай ти е стъпил последния модел смартфон на 5 бона поне, щото така правят дерматолозите на края на хранителната верига. От работа дори нямаш време да му научиш новите функции! Само се въртиш на пумпал на 1-2 работни места, и плащаш, без да имаш идея на кого и за какво!
                Пояснете, моля!
                Чети повече и пиши по-малко ! Имаш още много да учиш и патиш ! Много ти е рано да даваш акъл !
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар


                • От: За дългия живот на вещите

                  Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                  Чети повече и пиши по-малко ! Имаш още много да учиш и патиш ! Много ти е рано да даваш акъл !
                  Престани да лъжеш най вече, акъл не съм давал. Акъл ми даваш ти:
                  Чети повече и пиши по-малко !
                  Тебе ли да чета повече?
                  Не се занимавай с мене, дори на един стадион не играем. Нямаме грам общо!
                  Попитах те съвсем човешки що ревете така, и само това цитираното като отговор!
                  Не разбирам! Честно казано не ме интересува, не ме закачай, няма да пиша толкова.
                  Имаш още много да учиш и патиш !
                  Струва ми се, че патите вие, затова е тоя вой! Аз съм си много ОК.

                  Коментар


                  • От: За дългия живот на вещите

                    Аз до някъде съм съгласен с него. Има доста модели телефони, в които базовият набор функции е напълно достатъчен за до средно ниво професионална употреба. Има топ модели, които на практика са мобилен офис, но ако не е масовата вещомания, реално потребителите, които ползват всичките им функции, биха се свели до стотина човека в държава като нашата.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • От: За дългия живот на вещите

                      Брей.

                      То е вярно че напоследък е модерно да не живееш според чергата си ама не разбирам защо Гагич е виновен в цялата схема.

                      Коментар


                      • От: За дългия живот на вещите

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Брей.

                        То е вярно че напоследък е модерно да не живееш според чергата си ама не разбирам защо Гагич е виновен в цялата схема.
                        Като изключим бруталните измами на имущество - Гагич не съм го обвинявал лично. В смисъл не е към него персонално. Не го познавам, нямам идея. Поканих го да се запознаем, ама бил човек на закона, не можело по протести. Обещах да не казвам какъв и кой е. Бих се радвал да се видим, кефи ме като човек.
                        Колегите му си начисляват едни хонорари, дето и лондонските дерматолози ще им завидят, ама няма нищо! Ако не тегля кредит за глупости - няма да имам досег с тия.
                        http://info-maks.com/2018/07/02/adv-...si/?bot_test=1
                        Ама си е за друга тема не, ами за друг форум. Темата е много сериозна и болезнена, и досега и един не ми се обади да го заведа да види и пипне, щото леко съм в час.

                        Коментар


                        • От: За дългия живот на вещите

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          Престани да лъжеш най вече, акъл не съм давал. Акъл ми даваш ти:
                          Тебе ли да чета повече?
                          Не се занимавай с мене, дори на един стадион не играем. Нямаме грам общо!
                          Попитах те съвсем човешки що ревете така, и само това цитираното като отговор!
                          Не разбирам! Честно казано не ме интересува, не ме закачай, няма да пиша толкова.

                          Струва ми се, че патите вие, затова е тоя вой! Аз съм си много ОК.
                          След години когато надхвърлиш 40 те , може и да стигнеш нивото на патилата ми . И аз си патя ама не рИва по интернетя .
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • От: За дългия живот на вещите

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            ...Ако не тегля кредит за глупости - няма да имам досег с тия.
                            A !

                            Прозрение.

                            Коментар


                            • От: За дългия живот на вещите

                              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                              След години когато надхвърлиш 40 те , може и да стигнеш нивото на патилата ми . И аз си патя ама не рИва по интернетя .
                              Аз НЕ патя, съжалявам за теб! Ако мога ще помогна.
                              Не се очертава да патя близките години, освен това почнах да оцелявам извън системата ви, и се получава учудващо добре, дори за мен самия.
                              Хем се оплакваш, че пиша - хем ме занимаваш.
                              Спри се, и всички сме доволни!
                              Българите сме у дивия беднотор - ако това ви засегна - сори! От работодател до работник сме в тоя казан!
                              Една печка на Дипломат ми се разкапа, наскоро минаха снимки, нещо такова. Стана на тор. Повече няма да купя от тия.
                              Проточен бойлер на Дипломат ми изгоря в гаранция, и един на Теси. Поне ги оправиха без пари.
                              Това по темата!

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              A !

                              Прозрение.
                              Мислех, че се подразбира!
                              Би трябвало в училище да се учи малко от малко финансова култура, не зубрене на тригонометрични уравнения и комплексни такива.
                              Пак да кажа, темата е много дебела и страшна ако щеш, за нов форум е.
                              Последно редактирано от Ivan Terziev; 01-08-18, 19:49.

                              Коментар


                              • От: За дългия живот на вещите

                                Днес e денят в който ...

                                https://trafficnews.bg/referendum/ot...erpani-111620/


                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X