Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За дългия живот на вещите

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За дългия живот на вещите

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Чел съм го преди повече от 30 год. , та почти съм го забравил . Ако обаче някъде в романа пишеше , че работниците на конвейера жулят водка ежедневно - със сигурност да съм го запомнил . А под "водка" имам предвид не нея конкретно , а груповото наименование на парфюмите , включително деликатесът "Тройной"
    Прочети я пак, но към водка прибави и хероин.Е не през работно време, а предишния ден...
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

    Коментар


    • От: За дългия живот на вещите

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Чел съм го преди повече от 30 год. , та почти съм го забравил . Ако обаче някъде в романа пишеше , че работниците на конвейера жулят водка ежедневно - със сигурност да съм го запомнил . А под "водка" имам предвид не нея конкретно , а груповото наименование на парфюмите , включително деликатесът "Тройной"
      Те ония от колела не жулеха водка ми направо наркотици....
      Фиат Купе
      Опел Фронтера В
      Мицубиши Паджеро Пинин

      Коментар


      • От: За дългия живот на вещите

        "...А ако работиш на поточната линия, най-вероятно си негър от гетото. В понеделник и петък или си пиян и друсан, или изобщо те няма на работа. Тогава се произвеждат и най-лошите коли. Ако си шеф, твоята кола ще бъде произведена само и единствено в сряда... "

        .. а тука за Ладата всеки се гордее ако неговата е КОРЕКОМ-ска , а не че е произведена в сряда . Що ли ?!
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: За дългия живот на вещите

          Хайде и аз малко да пооцапам.

          1991-1995 имах 2105 внесена от западнонемачко. Имаше централно заключване, ел. стъкла и огледала, шибидах и още не си спомням какво. Беше на 10тина години -без грам ръжда. Клима - йок.
          Имаше слух, че немска фирма ги дообработва за техния си пазар, ама дали е така - кой да ти каже?

          Коментар


          • От: За дългия живот на вещите

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Имаше слух, че немска фирма ги дообработва за техния си пазар, ама дали е така - кой да ти каже?
            Scaldia-Volga се казвала фирмата и не била немска а белгийска ама за нашите цели - все тая.

            Коментар


            • От: За дългия живот на вещите

              Ясене, Scaldia беше официален партньор, и там поставяха дизеловите двигатели на Волги и Ниви.

              В Германия, както и във Франция, доработването на автомобилите се правеше от местните дилъри. И в Германия, и във Франция, обикновено са доставяли автомобилите недокомплектовани - без стъклоподемници, без аудио, без джанти, без амортисьори и още доста неща.

              Доокомплектоването с алуминиеви джанти, елстъкла, климатик, раздувки на калниците, теглич и разни фарове - по заявка на евентуалния купувач.
              Това е по спомени от "За Рулем".

              Коментар


              • От: За дългия живот на вещите

                Пош (Пок, или Поч). Лада-Пош, сглобяваха ги (с доста доработване) във Франция. Този беше, дето пусна Ниви на Париж-Дакар.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: За дългия живот на вещите

                  Явно е имало размествания в годините. Моята Самара беше от Скалдия-Волга.

                  Коментар


                  • От: За дългия живот на вещите

                    Баси, споровете за лада във форума вече се случват без Фриско. Въздишат хората, къде съм се бил загубил, говорят за лада, а мене ме няма... и клатят глави и си отговарят сами "ееех, а Фриско си купи Мерцедес"...
                    А? Завъртях ли го поетично?

                    А спора е интересен. Някъде някой каза "интересно, защо тея милионниците навъртат милионите си извън страната производител". Та в тоя ред на мисли, автомобилът Лада и пътнопревозното средство Москвич, са си легитимни дълговечници. В Куба!
                    И защо? Ми щото хората ги поддържат с клещи и отвертка и никога не са прочели една книга за ремонта им, а и нямат достъп до интернет, да видят клипове в тубата, как се прави. А у високоразвитите страни Германия, Швеция и Норвегия има общо седем Лади и един Москвич в движение и все са в ретро колекции.
                    Тъй че, спора ви е разрешен и можеме да идем да пием по бира, а? Да почерпя за мерцедеса... нищо че съм на антибиотик... два всъщност.

                    П.С. Лада Пуш е дилър, а Скалдия-Волга се води производител... сглабят ги от комплекти, също както Балкан-Ловеч.

                    Коментар


                    • От: За дългия живот на вещите

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Моята Самара беше от Скалдия-Волга.
                      Това е интересно, защото историята със Скалдия е по-стара - от времената на ГАЗ 21 и Москвичите "немски каски" (403, 407), също и ГАЗ 24, ама когато се правеха Самара/Спутник, никакви Волги вече не се изнасяха из Европата (и сътрудничеството се свеждаше до внасяне - и монтаж - дизели на/за Волгите). А може би пък точно, защото са престанали да пласират ГАЗ, за започнали да го правят с ВАЗ.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • От: За дългия живот на вещите

                        Когато са внасяли Волги са били само дилър, а за ладите вече са били съвсем официален, макар и малък производител. Неговата Самара беше 1100 кубикова и честно казано друга с такъв двигател, така и не съм виждал.

                        Коментар


                        • От: За дългия живот на вещите

                          Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                          Та в тоя ред на мисли, автомобилът Лада и пътнопревозното средство Москвич, са си легитимни дълговечници. В Куба!
                          .
                          Ми нема да поверваш, ама не са. За 14 дена там срещнах 1 /една/ лада и 1 /един/ москвич. И хиляди американски коли по-стари от ладата и москвича с 20-30-40 и повече години.
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • От: За дългия живот на вещите

                            Има и Москвич Скалдия. Вероятно единствен в БГ като бройка, возил съм се в него на стоп през 96-та, в София, между Църна маца и Лозен. Караше го един дядо, тогава над 60-годишен. Вътре е мноооого различно. За качество на материал говорим..... Осмак или Осем И...нещо от тия години.
                            Скалдия са т.нар. "белгийски" лади, които са били по-скъпи и по-ценни от корекомските. Самара-Спутник (две врати) е Самара-Карлота при белгийците, но май има всякакви Лади от там-1500, седмици, самари...
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • От: За дългия живот на вещите

                              Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                              Когато са внасяли Волги са били само дилър, а за ладите вече са били съвсем официален, макар и малък производител. Неговата Самара беше 1100 кубикова и честно казано друга с такъв двигател, така и не съм виждал.
                              Като взеха да се "ревнасят" Лади от Европа (това беше хит през първата четвърт на '90-те), какво ли не можеше да се види. Например, едно такова нещо, със салон от седмица (таблото, оформлението на вратите и онези седалки, с - обикновено черен - плюш и интегрирани подглавници), екстериор на Жигули (по нашенски) демек, без разните всевъзможни лайстни и дрънкулки отстрани, но с двусекционните светлини на "1500", "1500s" и "1600" и черна пластмасова предница, несъществуваща в никоя от тези модификации. Всичко това, с именно този 1100-двигател - явно като най-адекватен към колата, според разбиранията на онези хора, за класът и.
                              Последно редактирано от davc; 03-08-18, 23:45.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: За дългия живот на вещите

                                Май е било по екологични съображения. Поне така съм чувал, пък колко е вярно....
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X