Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Тия ключове и на скъпите марки не стават, аз си правих с ролки от лагер и парче шина. Стана бетон. Да малко е тъпо да си правиш всичко сам, но...

    Коментар


    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      На спарки ключовете, които са с кръгъл отвор между чопчетата са много, ама много здрави, цената им беше смешна в магазините, шайбите си спомням че ги купувах по 1.50 ключа не помня.Старите на Елпром Ловеч в формата на Y също, сигурно още се срещат по магазини и битаци.

  • #62
    Не мисля че проблема е в ключа. Имам първия модел от 2014г., При всяко рязане презатягаше, потроши се блокировката, та сега бъркам с една отвертка за блокаж при смяна на диска. Самия диск сменях като го трошех до шайбите, хващах с гарги вътрешната шайба, а с водопроводен ключ външната и развивах. Според мене причината е в материала на притискащите шайби, купих си от битака такива на Sparky, но се оказа че шпинделът на лидълеца е по-дебел в участъка под резбата и вътрешната шайба не става. Смених само външната и от тогава нямам проблеми с презатягаше.

    Коментар


    • #63
      Че презатяга - презатяга. Ама и ключът е пълен боклук. След като строших диска без проблем, с едно леко почукване, разхлабих гайката с ключа на малкия флекс Спарки, който притежавам от бая години. И ключът си му е здрав.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        Боклук си е.
        Няма начин инструмент на който му се казва "ключ" да се огъне така. Явно е правен от пластелин, колкото да има нещо си там в комплекта.

      • mitko 53
        mitko 53 коментира
        Редактиране на коментар
        На малките Sparky ключът е друг дизайн, не е като четалче, а пиновете са по линията на пластината. Иначе имам и голямо Спарки 230мм. и неговият ключ(четалест) се покриви при опита да разхлабя лидълските шайби. Опитах и с един от старите елтоси, ама там е по- голямо междуосието. Тези шайби са отвратителни, подлагах и хартиени шайби(изрязани от кутии за натурални сокове), нищо не помага. Говоря за този модел https://www.lidl-service.com/static/...R_RO_BG_EL.pdf .

    • #64
      Това нитачка някаква ли е https://www.lidl.de/de/parkside-niet...minium/p352877 , поне това разгадавам от снимките и за какво се използва?

      Коментар


      • #65
        за нит гайки е

        Коментар


        • #66
          Нещо много къси ми се виждат дръжките, едва ли ще може да сгъне качествена нитгайка по-голяма от 6мм.

          Коментар


          • #67
            Подариха ми маската за заваряване (черната). Теста работи. Имам да правя парапет на тераса, ама няма да е скоро.
            Та батериите да ги оставя ли вътре, или да ги извадя?
            И как се подхожда към настройката (методология)?
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • mitko 53
              mitko 53 коментира
              Редактиране на коментар
              И аз я купих черната, засега не съм я пробвал, само я тествах там на крушка, бях се притеснил че не работи LED осветлението, но се оказа че се включва автоматично при затъмняване. За настройките има някакви таблици според вида заваряване и ампеража, но не съм я пробвал още при заваряване. Батериите не вярвам да има проблем да си седят в маската при положение off.

          • #68
            Да се оплача от сабления трион на батерия Х20. Отрязах десетина трепетликови клона около Ф 100мм. и блокира редуктора. Та ще го връщам. Толкова време му се чудех и чаках безчетковия, имало за какво.

            Коментар


            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              може просто да е кофти бройка, аз днес за сефте го ползвах , но резнах само два сап-а и е ОК.
              при мен пък , нали миналия месец си купих и винтоверта-бормашина и завчера дойде ред да му зареждам батерията и зарядното изобщо не светна..... в магазина ми го смениха с ново за 5 мин. и сега е ОК

            • mitko 53
              mitko 53 коментира
              Редактиране на коментар
              Днес им го върнах и си ми възстановиха парите, ще чакам безчетковия по Коледа.

          • #69
            Бензиновата резачка за пръв път ли я пускат?
            На външен вид е досущ като ментетата HusPvarna, Raider и т.н, но тези ментета имат поне 10 разновидности в качеството.

            Коментар


            • #70
              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
              Бензиновата резачка за пръв път ли я пускат?
              На външен вид е досущ като ментетата HusPvarna, Raider и т.н, но тези ментета имат поне 10 разновидности в качеството.
              До сега не съм я виждал. Изглежда точно като споменатите от теб. Но наистина има различни изпълнение. Имам такава Акита от Кауфланд, блокира мотора, каня се от два месеца да я връщам, в гаранция е. Доста мощен мотор, реже добре. Но е доста опоскана - няма блокировка на газта за палене, няма спирачка, смукача е от тел. Комшия ми дари две китайчета, на вид същите. Ми не режат като тази, хем с нейната шина. Може и друго да им е косура, не съм търсил. Но 200 кинта са много, трябва да е доста добра изработка, в Кауфланд е 150 с 3 години гаранция, Райдъра е на около 180.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • Kirilpm
                Kirilpm коментира
                Редактиране на коментар
                Колебанието ми е между хускварна 236 за същите пари, която реално си е китаец в маркова коруба.Хусквараната е нова, работила веднъж, но вече без гаранция.Лидълският ментак поне има гаранция, а и кубатурата е по-сериозна.Единственото предимство на хускварната е ниското тегло и наличието на резервни части.
                Иначе машинката ще се ползва за 10 кубика годишно, сумарно за цялата година, не наведнъж.

              • Asen Kushlev
                Asen Kushlev коментира
                Редактиране на коментар
                За китайците има всякакви части и са на добри цени. Слабо място е стартера, но за 14 лв. си купуваш супер-дупер метален с механизъм като тресчотка. Има сайт за части, можеш да погледнеш цените. А и 3 години са си 3 години. Купихме в работата един по-малък Щил, ми той не е кой знае какво като изпълнение, а е слаб. Моята Кауфландската е в багажника, ако ми върнат парите се замислям и аз за тази или Райдърче някакво. Колега си купи електричка Райдер, много е доволен.

              • Kirilpm
                Kirilpm коментира
                Редактиране на коментар
                Веднъж рязах с електрическа Спарки и повече не ща.Това беше преди повече от 10 години и хич не можех да повярвам, че същия завод (Елпром Ловеч) с железните шлайфове и дрелки е произвел това лайно.Оказах се прав, конкретното лайно и някои други инструменти от гамата им, чисто китайски с лепенка на Спарки, имаше и някакви брандирани като Пежо, ама само са се отъркали покрай завода в Ловеч.

                Сигурно електричките са дръпнали доста оттогава насам, някъде съм сигурен, че видях и акмулаторен електричекси китаец, но все пак като ходя някъде предпочитам бензина, ток в тубичка не мога да нося

            • #71
              За първи път я пускат, вносителя е Scheppach, ето и упътването https://www.lidl-service.com/static/...40_1910_BG.pdf . Добра ли е или кофти,не разбирам, карам си с Щил 039 вече 20 години, ама и тя си иска поддръжка, в понеделника и се разпадна игленият лагер под водещото колело, та трябва да го търся.

              Коментар


              • mitko 53
                mitko 53 коментира
                Редактиране на коментар
                Да, вярно е пластмаса! Днес го купих лагерчето, 10лв. е.

              • Kirilpm
                Kirilpm коментира
                Редактиране на коментар
                Ако това е първата смяна на този лагер, направо трябва да черпиш.Лагера, както и водещото колело се водят консуматив.Верно че на новите машинки са доста по-консуматив от на старите, но все пак са лесни за смяна и сравнително евтини части.

              • mitko 53
                mitko 53 коментира
                Редактиране на коментар
                Трябва да сменям и водещото колело, като пъхнах лагера има луфт поне милиметър, а вътрешният диаметър е с форма на многоъгълник. Днес го поръчах по интернет- 24лв. с ринга.

            • #72
              Някакви отзиви за електрическият трион за клони (pole saw) ? Имам косачка на 20в и от нея смятам да ползвам 2ан батерията. Ще се справи ли тя и за тази машинка или на петия клон ще се предаде ?
              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
              Toyota Land Cruiser KDJ 125

              Коментар


              • mitko 53
                mitko 53 коментира
                Редактиране на коментар
                Ако питаш за този в събота, той е за 12V, няма да стане 20V батерията. Иначе моят,сабления устиска десетина клона и блокира редуктора. Вината обаче беше моя, заклещи го клон под напрежение, а изключването от претоварване не проработи. Върнаха ми парите, много са точни.
                Последно редактирано от mitko 53; 01-09-20, 18:22.

            • #73
              Имам предвид 20-волтовия, който пускат от 03.09 . ПРедставлява малка електрическа резачка с телескопично удължение за рязане до 4 метра
              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
              Toyota Land Cruiser KDJ 125

              Коментар


              • mitko 53
                mitko 53 коментира
                Редактиране на коментар
                Това май не е пускано досега. Единствения начин да се разбере дали става е да се купи и пробва. Ако не става може да се върне в срок от 90 дни. Пускаха (при нас не)едно такова с верига 3 в 1 , коса и ножица за храсти, с две батерии по 20V(40V) безчетков мотор, но беше много скъпо.

            • #74
              Здравейте,

              Някой може ли да сподели лични впечатления за листосъбирача който пускат от утре/

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                За мен работи добре , не съм имал друг за сравнение но това си ми е идеално и като духалка и като смукачка .

            • #75
              Първоначално публикуван от VKAMBEROV Преглед на мнение
              Здравейте,

              Някой може ли да сподели лични впечатления за листосъбирача който пускат от утре/
              Скромна работа.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              Тук са 5 потребители онлайн. 2 потребители и 3 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X