Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трънака - малка вила до София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Трънака - малка вила до София

    Как е закърпена тръбата?? (имам пукнат пластмасов бидон, та ми е интересно).
    Виличката се заформя супер (скарата също)

    Коментар


    • От: Трънака - малка вила до София

      Всичко е супер, браво!

      Мъничка забележка, че не е хубаво бетонец директно в земята, това е бял кахър но малко ме притеснява склона и евентуална водата идваща по него, никакъв дренаж нямаш около новите стенички и може би не е късно да удариш няколко лопати наоколо та ако дойде голям дъжд да има къде да се отводни надолу... нека профитата ме коригират но хобиста това вижда
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • От: Трънака - малка вила до София

        Тръбата я зашкурих, минах със спирт, отрязах парче от същия размер тръба и с лепило за PVC.

        За дренаж - цялата страна ще подкопая(няма да слизам под нивото на постройката, а ще тръгна от 50тина см до към дъното на блокчетата с дренажна мембрана и перфорирана тръба на дъното. Идеята ми е просто при порой да вади водата по тръба надолу. Първо ще шпакловам гърба на блокчетата.

        За скара - доста време не съм вдигал пушека На следващо ходене задължително ще я разпуша

        Поздрави!

        Коментар


        • От: Трънака - малка вила до София

          Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
          Как е закърпена тръбата?? (имам пукнат пластмасов бидон, та ми е интересно).
          ...)


          Първоначално публикуван от koleff.hk Преглед на мнение
          Тръбата я зашкурих, минах със спирт, отрязах парче от същия размер тръба и с лепило за PVC.

          ....

          Това на бидон не го пробвай, няма да работи. За тръбата си е супер - тя е от PVC и това е правилният начин. Бидоните са от лайнон, който с нищо смислено не се лепи сле като вече веднъж са направени. До някъде с висока температура и подходящ материал от същия найлон може да се постигне кръпка, но не и качествено лепене.

          Коментар


          • От: Трънака - малка вила до София

            Първоначално публикуван от koleff.hk Преглед на мнение
            Тръбата я зашкурих, минах със спирт, отрязах парче от същия размер тръба и с лепило за PVC.

            За дренаж - цялата страна ще подкопая(няма да слизам под нивото на постройката, а ще тръгна от 50тина см до към дъното на блокчетата с дренажна мембрана и перфорирана тръба на дъното. Идеята ми е просто при порой да вади водата по тръба надолу. Първо ще шпакловам гърба на блокчетата.

            За скара - доста време не съм вдигал пушека На следващо ходене задължително ще я разпуша

            Поздрави!
            Да, за повърхностните води, но шпакловката я направи с нещо хидроизолационно, а и сложи някаква мембрана. Не е много по- скъпо и трудоемко. В случая главното е вярната денивелация
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Трънака - малка вила до София

              Стеничката е по-здрава от мокър вестник
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20191013_155544.jpg
Прегледи:1
Размер:125.9 КБ
ID:5822332

              Направих място за DVR-a и камерите в кухото на едната стеничка. Сложих 2см XPS за изолация. Големи "черва" се мятаха. Сега са прибрани поне, не че са по-малко Като хартиса време ще оправя авансите и ще ги аранжирам.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20191013_175458.jpg
Прегледи:1
Размер:80.9 КБ
ID:5822333Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20191013_182252.jpg
Прегледи:1
Размер:68.3 КБ
ID:5822334

              Плота от масата пасна на пръстена на кладенеца. Остава да "затворя" под него с нещо влагосутойчиво и да обработя самия плот.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20191013_182913.jpg
Прегледи:1
Размер:79.7 КБ
ID:5822335
              Прикачени файлове

              Коментар


              • От: Трънака - малка вила до София

                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                Това на бидон не го пробвай, няма да работи. За тръбата си е супер - тя е от PVC и това е правилният начин. Бидоните са от лайнон, който с нищо смислено не се лепи сле като вече веднъж са направени. До някъде с висока температура и подходящ материал от същия найлон може да се постигне кръпка, но не и качествено лепене.
                Лепи се с 3M DP8010, независимо дали е полиетилен или полипропилен. Ако се залепи и отвън и отвътре - още по-добре. При опит за отлепване въпросното лепило кърти люспи от основата.

                ...стига бидона да не е по-евтин от лепилото де.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Трънака - малка вила до София

                  Масата, както си я увил ще мухляса. Влагата няма спиране и най-добре е да се проветрява по малко.
                  Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                  Коментар


                  • От: Трънака - малка вила до София

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Лепи се с 3M DP8010, независимо дали е полиетилен или полипропилен. Ако се залепи и отвън и отвътре - още по-добре. При опит за отлепване въпросното лепило кърти люспи от основата.

                    ...стига бидона да не е по-евтин от лепилото де.

                    Това не съм го пробвал, признавам, но ще го потърся, купувам от партнерс от време на време някакви неща

                    Все си мисля обаче, че лепило за 50 лева и пистолет за стотина, не струват колкото един бидон. Разбира се че може да е нещо скъпо и оправдаващо опита, но за прост бидон за битово ползване е безсмислен разход, според мен.

                    Коментар


                    • От: Трънака - малка вила до София

                      Пистолета сигурно е удобен, но не е задължителен. Аз минах само с буталце и смесители.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • Поради лични причини пускам имота за продажба. Не съм сигурен какви пари да му търся - ще опитам с малко над даденото от мен(не броя труда). За момента няма да оставям телефон.

                        ПРОДАВА СЕ

                        Коментар


                        • koleff.hk
                          koleff.hk коментира
                          Редактиране на коментар
                          Нещата се наредиха, продължаваме да действаме Не виждам как да си едитна коментара - ПРОДАЖБАТА ОТПАДА

                      • Първоначално публикуван от koleff.hk Преглед на мнение
                        Поради лични причини пускам имота за продажба. Не съм сигурен какви пари да му търся - ще опитам с малко над даденото от мен(не броя труда). За момента няма да оставям телефон.

                        ПРОДАВА СЕ
                        Съжалявам! Знам какво е от личен опит да правиш нещо такова с мерак , и всякакви причини да се опитват да те блокират.
                        Каквото и да си решил, Успех!

                        Коментар


                        • И така, лека полека продължаваме с дейностите.

                          Довърших последната ламперия:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200229_134806.jpg
Прегледи:1358
Размер:173.3 КБ
ID:6573841
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200315_144328.jpg
Прегледи:1373
Размер:143.1 КБ
ID:6573844
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200315_154004.jpg
Прегледи:1365
Размер:156.9 КБ
ID:6573842


                          Взех си акумулаторното ренде от Lidl уж за резервна батерия за винтоверта, но се оказа че не работи никак лошо. Свалих с него бои/лакове от кръглия плот, шкурнах го малко и го байцнах:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200229_172005.jpg
Прегледи:1380
Размер:219.0 КБ
ID:6573845
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200315_163205.jpg
Прегледи:1377
Размер:201.0 КБ
ID:6573848


                          От ЧЕЗ изнесоха електромерите вън. Човека ми остави ключ(...заплескана тръбичка...) от таблото - ако ми трябва нещо да си действам

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200313_195324.jpg
Прегледи:1358
Размер:47.9 КБ
ID:6573846
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200313_195803.jpg
Прегледи:1369
Размер:100.5 КБ
ID:6573847

                          Остана да лепна малко XPS, да закача конвектора (един приятел беше приготвил да изхвърля норвежки конвектор Adax и бързо го прибрах ), да накова пода и да налепя камъните и да правим "освещение"
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • Браво, супер е станало. С тази ламперия дава усещане на планинска хижа/вила и изглежда много уютно.

                            Коментар


                            • koleff.hk
                              koleff.hk коментира
                              Редактиране на коментар
                              Точно такова усещане искам. И един печок на дърва с джам и ще дойде уюта. Мисля пода да го налепя с камъни (бежав гнайс) + дъски в спалната част. Май ще стане неравно и кофти за чистене с камъните, но ще рискувам

                          • С ренде и лентов шлайф , само по посока на жилите.Но ,ще се научиш , виждам , че имаш мерак.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • koleff.hk
                              koleff.hk коментира
                              Редактиране на коментар
                              Този плот го намерих до контейнерите Взех го уж за временно, та не съм му се старал. Иначе за посоката на жилите не се бях замислял, благодаря

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X