Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторни електроинструменти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • slatanic
    отговори
    От Камартон взех 2бр 12амперчаса батерии на Милуоки 18волта.ю
    На яка промоция са.
    Имах и 8броя умрели от същите които ми замениха с чисто нови
    Фирмено доволен.

    Остави коментар:


  • Roninn
    отговори
    Вчера обикалях магазините за инструменти в Турция.....цените им са убийствени за тях....5 Аh батерия макита 18 волта,2600 турски лири ....грубо 130 евро ....забелязах че клиентите им купуват малките винтоверти със малки батерии ....10 волта 1.5 амперчасова батерия...бош.основно..Деволт и макита по мои наблюдения са недостъпни за тях...наличните са прашасали по стелажите ... Накупих си инструменти на сета форм турска фирма със добро качество....в никакъв случай не са по евтини от нашия пазар,но така и така бях там.

    Остави коментар:


  • Roninn
    коментира - отговор
    Оо аз ли незнам.....тея за листов ми излизат златни....нищо че са неръждаеми....за седмица сме изхарчили за около 1000 лв от тях....и лошо ми става като видя че кашона свършва.

  • stefsab
    коментира - отговор
    Има разлика м/у самонарезен винт за листов материал и самопробивен винт за шина. В твоя случай първия човек точно позиционира отворите и съответно бъдещата сглобка.

    При монтажа на тези планки предполагам има възможност определена неточност.
    Някога някъде са измислили самопробивния винт, за да извършват 1 операция вместо 2, при позициониран детайл "на ръка".

  • BatGeorgeone
    отговори
    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Днеска взех от тези планки,тук ги ползвам за други неща,но планките са същите....Май ще мина на самонарезни винтове,няма да рискувам със пироните.

    Натиснете снимката за да я уголемите Име:IMG_20230123_183842.jpg Прегледи:0 Размер:355.9 КБ ID:6908878
    Правил съм подобни неща професионално, сглобявах коли за Ягуар преди много години.

    Винаги е по-бързо и ефективно да се разпробият пилотни дупки със специално тънко свредло от друг човек и втория само да навива винтове, дори и самонарезни.

    Времето, умората и ефективността за постигане на крайната цел ще ти харесат повече с две операции, дупчене + завинтване, вместо директно със самонарезните винтове.

    Моите две стотинки.

    Остави коментар:


  • Roninn
    отговори
    Днеска взех от тези планки,тук ги ползвам за други неща,но планките са същите....Май ще мина на самонарезни винтове,няма да рискувам със пироните.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230123_183842.jpg Прегледи:0 Размер:355.9 КБ ID:6908878

    Остави коментар:


  • alexalex69
    коментира - отговор
    В номенклатурата на вюрт има самопробивни винтове с по-дълга част на пробивната част ...... смятам , че те са решение на проблема ти .....

  • stefsab
    коментира - отговор
    Хилти обявяват 20 кг. на опън, като не държи при влага и корозия. Също и висока температура.
    Дават ги за единични скоби за укрепване на кабелни тръби.

  • targa
    отговори
    Ако пирона се набива хоризонтално и работи на срязване бих рискувал. Така монтиран на опън ще държи до време.

    Остави коментар:


  • stefsab
    коментира - отговор
    Подобно захващане ползват за закрепване на покривна ламарина в/у носещите греди.

    Виж самопробивни винтове по DIN7504K.
    Директно пробиват и се навиват в обикновен горещо валцуван профил.
    Започват от около 4 мм. Предполагам, че ще ти свършат работа.

    Виж колко технологично ще ти е.

  • ittso
    отговори
    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Във такъв профил.....планките ще висят надолу...в средата на планката ще има шпилка ф8 ...шпилката ще носи различни неща, осветление,метални кабелни скари и други....реално товара на една такава скоба ще е около 10 кг.Досега това се хваща със болтове през профила....профила е 6 мм дебел....дупчи се бавно ...отворите са стотици и се работи над главата....та се чудя ако ги стрелям със пистолет за директен монтаж...колко може да се разчита на товароносимост на пироните...
    Според мен подобно решение не е технически издържано. Не знам доколко би могъл да е предвидим във времето такъв начин на монтаж - вибрации, температурно разширение на профила и пирона.
    Тъй като пирона е значително по-твърд от профила, най-лошия случай ще бъде ако вследствие на температурни колебания успее да поразшири отвора в профила.
    Предполагам, че заваряване на планките едва ли е приложим начин за монтаж?

    @Мишев
    Опитай да изкривиш подобен пирон и след това сподели как върви работата...

    Остави коментар:


  • Roninn
    коментира - отговор
    Гледах руснак,който със теслата напъва пироните като пирон от дърво,пироните не излизат от метала,а се късат към главата....това ме притеснява.

  • mishomishev
    коментира - отговор
    Ами значи разковничето е пирона да не излиза. Щом не може да се чукне леко да се закриви (би трябвало да може) тогава не може ли да му се капне отгоре боя епоксидна смола - и ще се залепи. И става допълнителна подсигуровка.
    Все си мисля че 10 а и 20 кила - нищо не е...

  • Roninn
    коментира - отговор
    Късане ,провисване и т.н са недопостими...няма как да го допусна ...това да се случи... Невъзможно.Компромис никакъв,икономия никаква....в задачата се цели ефективност и оптимизация на жива сила.

  • Roninn
    коментира - отговор
    Мишо, идеята е да го направя бързо ....пробиването е на 6 м високо и е много тегава задача ,сега е хладно и горе се търпи,но стружките падат върху магарето с винтоверта ,по ръцете гори от стружките и едно магаре на ден може да направи 50-60 отвора преди да каталяса ....а тук става въпрос за 900-1000 отвора,кобалтови свредла...и т.н
    Заварката най ми допада,но металната конструкция е боядисана със "противопожарна боя" и е крайно нежелателно...Теста мога да го направя,но какво гарантира че след време няма да се скъсат от залюляване на скарите примерно....макар че това ще го поеме шпилката

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X