Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторни електроинструменти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Esper
    отговори
    Като захванахме мерилки на баКтерии да похваля и бош.
    Да, не се ебавам!
    2017 по време на алкохолен делириум явно съм купил "рулетка" GLM 50.
    А преди няколко дни трябваше да вземам превази и се сетих за нея.
    Включих я - батерия повече от половинаната според дисплея.
    Ето това е power management предвид, че работи с проста 9V крона.
    И никога не е сменяна.

    Хич да не е ползвана от тогава (а не е така) пак е впечатляващо.

    Иначе тоя уред...
    Мислех си тогава, че заменя обикновената рулетка.
    Да ама не!
    Има случаи като този в които е супер удобна.
    Обаче този процент при е нищожен.
    Въпреки, че има даже Bluetooth и шарен телевизор

    Във останалите случаи без истинска рулетка все едно нямам нищо.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Предполагам, че на никой не му е направил впечатление надписа "absolute" на "Митьо" от линка? Дори не се и надявам, че някой е прочел какво ли пък е туй нящу...
    Тъкмо напротив - четох брошурата, не заради абсолютността а по принцип да ги видя на какво натъртват в нея като възможности.

    ...обаче моя китайски за 20 кинта се държи по същия начин при включване. Като го мръднеш се включва автоматично и си помни къде му е последното нулиране. При това оня ден си играх (щото ми се мота по бюрото напослетък) да видя няма ли да прескочи стъпка или да си забрави нулата ако го дърпам с висока скорост от заспал - не можах да го излъжа. Но след 2-3 месеца батерията му ще е довиждане. А Митьо изкарвал 3 години според брошурата.

    Остави коментар:


  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
    коментира - отговор
    аз още се чудя какво е "резолюция" ти къде ме пращаш

  • ittso
    отговори
    Зависи какви сравнявате. В общия случай се сравняват уж еднакви на пръв поглед продукти, но които всъщност са много различни.
    А ако чайникът се направи с параметрите и качеството на марковия, цената му също вече няма да е "народна".

    Предполагам, че на никой не му е направил впечатление надписа "absolute" на "Митьо" от линка? Дори не се и надявам, че някой е прочел какво ли пък е туй нящу...

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    А, и аз не се съмнявам че има основателна причина за разликата в цената. Поне за част от нея. Но и данък марка със сигурност също има.

    Остави коментар:


  • Esper
    отговори
    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

    Да, ядат повече. В общия случай нова батерия на 3-6 месеца, независимо дали през това време са ползвани или стояли в шкафа. А нещото се решава елементарно с едно механично ключе за пускане, ако толкова не могат да направят читава електроника (не е за всеки - факт).
    Ставаше въпрос, че вероятно има основателна причина разликата в цената да варира до 10 пъти.
    А това с батерията поне за мен е повече от основателна.
    Щото ако работя с него ежедневно както с мишка например нова батерия на няколко месеца е ОК.
    Обаче както го ползвам няколко пъти в месеца - да ми трябва и да се окаже, че нямам...
    Ако не първият то вторият път ще му бъде последен



    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
    Допускам, че най-евтините може би “ядат” батерията повече, при по-интензивно ползване ще започнат с неточности…
    Изобщо едва ли разликата е само заради “данък марка”.
    Да, ядат повече. В общия случай нова батерия на 3-6 месеца, независимо дали през това време са ползвани или стояли в шкафа. А нещото се решава елементарно с едно механично ключе за пускане, ако толкова не могат да направят читава електроника (не е за всеки - факт).

    Неточности при шублер може да се случат от износване на челюсти или нещо такова. Ама то това важи за всички. При микрометър - от износване на резбата. При индикаторен часовник вече е по-сложно.

    ПП: Всичките ми такива дивайси са на 5+ години. Микрометъра даяни повече, поне година. Не знам колко даяни марков такъв. Нямам.

    ППП: За разлика от шублер, електронен микрометър ми е категорично по-удобен, но меря толкова "често" че като го извадя все е с паднала батерия, и ползвам повече механичните.

    Остави коментар:


  • crazyjob83
    отговори
    Имам лидълския за 20лв. мисля беше. Ами мери си сравнително точно и батерията съм я сменял веднъж след може би две години ползване и то доста, не е като да си седи и само от време на време да се замери нещо.

    Остави коментар:


  • Esper
    коментира - отговор
    Именно!

    Въпреки, че аз нито с поялника нито с мултиметъра изкарвам пари.
    Но поне ги ползвам по-често.
    И съответно по-често разчитам да си свършат работата добре.
    Иначе особена разлика няма.

  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
    коментира - отговор
    Ми не ти изкарва пари , не инвестираш
    И аз на работа ползвам лата за 2 000 лева , ама на село няма да си купя такава а ще си взема за 100
    В определени моменти и двете ще показват едно и също

  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
    коментира - отговор
    Само предполагам, че евтините , някои са точни , други не са , а ужким от скъпите всички са точни

  • Esper
    отговори
    Допускам, че най-евтините може би “ядат” батерията повече, при по-интензивно ползване ще започнат с неточности…
    Изобщо едва ли разликата е само заради “данък марка”.

    Аз имам само два, единият е… Айде с по-голяма резолюция - мир да е
    Седи си в кутия и ги ползвам когато трябва да премеря нещо по-прецизно.
    Другият е работен и се подмята на масата.

    И пак ми идва леко излишно все още да кихна едни 400-500лв.
    А очевидно и много по-малко от това съм намерил за излишно да дам за дижитал.
    Но някога, като го направя със сигурност няма да е най-евтиният!

    До тогава може пък да са “пуснали” шублери с блутут а защо не и със сателитна връзка



    Остави коментар:


  • Roninn
    отговори
    Имам три броя Български..във всеки гараж по един..да ги наречем Аналогови....и много са ми ок.....Отделно ползвам 4 бр цифрови да ги наречем.....един в колата ...работната ,и по един в двете работилници....и един в къщи....

    Цифровите са от порядъка на 20 лв бройката....двата май са от лидъл....един прецаках аз.... Завчера търся шублер...няма,къде ли не търсих...не намерих.Отидох до магазина и се осурках към 200 лв за нов....

    С къв акъл дадох толкова пари....пробвах го,ми той като тия от 20 лв....да речем че е малко по грамотно направен,капака на батерията е с болтчета ...леко по плътен ....Намерих си еталон и със микрометъра,и няколко шублери , абсолютно еднакви стойности....та се чудя,що един шублер,струва колкото 10 подобни.

    п.п За сега виждам и аналоговите,но Българските са с едни ситни чертички.....Днес гледах един на Traveling....ми той се вижда все едно с лупа гледам Българския.....

    Цифровия не ме напряга да мисля..,

    П.п 2 Два часа по късно,намерих всичките ми шублери ,някак си,съм ги събрал в един шкаф.

    Остави коментар:


  • Алекс Маринов
    отговори
    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Точност или резолюция? Че двете не са едно и също...
    Да, прав си:
    DASQUA 6 Inch/150mm Metal Housing Digital Caliper with Large LCD Screen - Accuracy: ±0.02 mm / 0.001’’ - Resolution: 0.01 mm

    Остави коментар:


  • Esper
    отговори
    Не, хухъля квото ми пробута при това първото отгоре.
    И далеч не за тази марка.
    За толкова паре ще продължавам да си гледам в аналоговият.
    Поне докато не се наложи да го правя поне веднъж на ден.
    Засега повече гледам пиксели отколкото отколкото десети и стотни от милимундата

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X