Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторни електроинструменти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • sparkybg
    коментира - отговор
    Намери си правилния сервиз. Нормалните работят и с части на клиента. На малко по-висока цена и с други гаранционни условия, но работят.

  • KingofROAD
    коментира - отговор
    Аз сам съм си сервизЪт, така че нема проблема с лепа Брена

  • ittso
    отговори
    Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
    Да използвам темата да добавя нещо което изпускате а пък аз често се сблъсквам с него - защото съм първоизточник...

    Онлайн магазините се делят на два основни вида (според мен)

    1 вид - онлайн търговци тип комисионери - това е най често един човек (програмист) с един компютър и един сайт (онлайн магазин). Този човек няма никаква стока нито има понятие от стоката нито има реален адрес(само телефони и онлайн форма).По правило неговите цени са мааааалко по ниски от реалните (зарибявка) но има други проблеми.Примерно с гаранцията. Типичен пример е Емаг...
    Ех Мишееееев, Мишев...
    То човек като иска да блесне пишейки дивотии никой не може да го спре...
    Емаг били пример за електрически магазин представляващ един компютър, без склад? За 2 (две) минути в Гугъл: eMag отваря най-големия склад в Югоизточна Европа за 64 милиона евро.
    Информацията за другите им бази ще я потърсиш сам.

    По-важната част - нали знаеш, че като напишеш подобна безмислица (лъжа) всичките ти бъдещи писания минават в същата графа? Ти отдавна си минал там де, само те подсещам да не упорстваш.
    Ех Мишев, Мишеееев...

    Остави коментар:


  • KingofROAD
    коментира - отговор
    Върти-сучи - гледай ремаркето

  • mishomishev
    отговори
    Да използвам темата да добавя нещо което изпускате а пък аз често се сблъсквам с него - защото съм първоизточник...

    Онлайн магазините се делят на два основни вида (според мен)

    1 вид - онлайн търговци тип комисионери - това е най често един човек (програмист) с един компютър и един сайт (онлайн магазин). Този човек няма никаква стока нито има понятие от стоката нито има реален адрес(само телефони и онлайн форма).По правило неговите цени са мааааалко по ниски от реалните (зарибявка) но има други проблеми.Примерно с гаранцията. Типичен пример е Емаг.

    2 вид - това е реален истински онлайн търговец. За сайта седи сериозна фирма която е специализирана за тази област - отговарят на телефони дават реална гаранция реагират при проблем. Имат физически адрес - и примерно ако искаш да ги биеш за нещо - знаеш къде да ги намериш - това е много важно.
    При този тип онлайн търговци те притежават стоката и реално те създават добавена стойност...

    По ред причини - винаги съм препоръчвал да се купува от втория вид. Много проблеми има с първия вид - и често го отнася самия клиент (който не е виновен).Това от личен опит.

    Остави коментар:


  • Esper
    коментира - отговор
    Върти-сучи пак до "Преценянето" стигаме
    Изобщо тая дискусия сме я водили и преди.

  • sparkybg
    коментира - отговор
    Гъбко има курсове на 3-4 дни. До тук стигат за още толкова. За 20лв трябва или да е тежко, или обемисто. Дали си струва, всеки сам си "преценя". Просто проверявайте. Ако нямам спешности със сигурност няма да дам тук за батерия 470 кинта, при положение че в Германия е 300. От друга страна дадох тук 60лв за лентов кабел за джипката ми, при положение че в Германия я го имаше съшия на 8 евро (и в двата случая китайски).

    Цена за локален шипинг може и да има, може и да няма. Не е закономерност. Просто проверявеайте - толкоз.

  • Esper
    коментира - отговор
    Гапко и всякакви подобни групажи вероятно няма да го оскъпят повече от 20лв но ще вкарат поне едни 10 дни.
    А вероятно ще има и цена за локален шипинг - в Райха мисля, че дори мама на тата не дава без паре.
    Както и да е, и предишните пъти пак съм стигал до същото:

    За разликата в цените на нещата, които са ме интересували няма начин да платя нещо и да го чакам със седмици!

  • sparkybg
    отговори
    Не съм казал че задължително отвън е по-евтино, макар че не вярвам Гъбко да ти вземат 50 кинта за шипинг на това, че да ти излезе по-скъпо. Същественото в случая е че ще го чакаш 2 седмици минимум.

    Пистолетът за силикон например си го купих от тук на цена, каквато нямаше никъде. Разликата при гайковерта обаче беше изключително голяма и даже след най-лъскавия шипинг би останало за сериозна почерпка. А Гъбко ми го докараха за 10ина кинта..

    Остави коментар:


  • Esper
    отговори
    Спарки за пореден път ей ся направих сравнение за конкретно нещо, дето днес трябва да ида и да си го взема.

    Ето това, 180лв:

    https://www.onlinemashini.bg/telesko...pod-plus/63387

    С идяло го намерих тук за 130лв:

    https://www.fnshop.de/artikel.php?ar...utm_medium=cpc

    Естествено това беше най-ниската цена, предлагаха го други търгаши и за същата.

    И по-рано да го бях намери пак нямаше да го мъкна от Немия!

    А немаше защото с шипинга спестеното ще остане колкото за шише ракия.
    Отделно времето - аз го заявих вчера, днес ще го ползвам.

    Не е лошо да се проверява ама пък чак всякакви дреболии да купувам онлайната и да мъкна от намайната си изопщо не ми се вписва в манталитета!

    Последрис: Във сайта всичко, в склада - нищо.
    Освен това шипинг извън Райха - нихт.
    Което слага още една седмица към обявният срок.
    Бах тая мизерия за 50лв

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0B943229-F216-4C43-940C-105A8E07F73A.jpeg
Прегледи:352
Размер:185.2 КБ
ID:6910470
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Esper; 04-02-23, 05:47.

    Остави коментар:


  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
    коментира - отговор
    Напълно съм съгласен с теб , ама тука системата е доста порочна. Например , намираш си част от някъде , оригинална на половината от цената на няква китайска част тук, обаче в сервиза ти казват , че няма да работят с твои части, та ти си принуден или да имаш собствен сервиз , където да си правиш нещата , ако можеш , или да пазаруваш от тукашните боклуци .

  • sparkybg
    отговори
    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Щатите са друг пазар. Там почти всичко е по-евтино. Материали, автомобили, бяла, черна техника и какво ли не още. Преглътни го...
    Не са друг пазар. Щатските търговци са с друго мислене. Вместо да мрънкат какъв е пазарът и да кретат с малко поръчки в големи надценки, там основното правило е че е по-добре да имаш 100 сделки с почалба с по левче всяка, но да се случват постоянно, отколкото една сделка с печалба 100лв, която се случва само като се намери необходимият балък.

    Няма български пазар. Има европейски, че и световен пазар. И който го е разбрал, просперира. Останалите ги изхвърля естествения подбор. Въпросните с амортисьорите са без 200 кинта печалба в полза на немския им конкурент, защото се лакомят. Толкова е просто.

    Остави коментар:


  • ittso
    отговори
    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Както писах, трябва да има някакво приличие. Абсурдно е да поръчвам от Щатите и да ми излиза по-евтино с DHL транспорт, мито и ДДС, идвайки за 3 дни.
    Щатите са друг пазар. Там почти всичко е по-евтино. Материали, автомобили, бяла, черна техника и какво ли не още. Преглътни го...

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Купих си амотрисьори от Германия, защото същите тук след отстъпката от 20% ми излизаха с 30% по-скъпи. Случайно (предните си ги бях купил от тук) попаднах на фактурата от вносителя към търговеца, от който купих предния чифт - отстъпката му е 60+ процента.
    Така, така. И това е така и в доста други браншове. И не само тук...

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Нямам НИКАКВИ скрупули да пазарувам от където и да е.
    Дума не съм отварял да пазаруваш само от тук. Купува се от там където условията са по-изгодни. И аз пазарувам някои неща от дуждестранско.

    Остави коментар:


  • disko04
    коментира - отговор
    Дай фидбег относно последните ти питания и покупки в следствие.

  • sparkybg
    коментира - отговор
    Еврогейския съюз прави именно така, щото на търговците да им е по-лесно и по-евтино. Шенген - още по. Практически дали ще докараш до София нещо от Румъния, Бургас или Гърция е все тая. Ако нямаше и гранични проверки и висене, съвсем все тая. Това щото за някои шенген е само за да могат по-лесно да отидат да си пържат гъза на гръцкия пясък.

    Та, местните търговци или ще надскочат това да са местни (доволно български фирми снабдяват всичките поне съседни държави, и не само), или ще дойде някой друг на тяхно място. Търгашите са все още на пазара именно защото има достатъчно народ, дето не проверява (поради неграмотност или нежелание) цени глобално. Народа масово го е страх и да плаща онлайн. Но развитие има де - Цар Симеон някога беше улицата на авточастите. Все още се брои за такава, обаче от година на година все повече магазини хлопват кепенци.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X