Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да повиша мощността на водната риза на камина?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

    Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
    Фил,сега нямам време да се занимавам със старата риза.Близките дни ще намеря такова и ще напиша колко литра събира и колко квадрата е вътре огнището.Кажи сега според теб,това с което си играх толкова,ще върши ли работа?
    Не знам.Знам само,че следващата зима няма хващаш къра,освен ако забравиш да си набавиш дърва...


    И не вярвай на табелките...Аз на една врата прочетох "жени",ама като влязох се оказа кенеф...

    Коментар


    • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

      А как ти звучат 16 кубика хубав бук,нарязан и нацепен лично от мен,подреден под навеса ми?
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

        Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
        А как ти звучат 16 кубика хубав бук,нарязан и нацепен лично от мен,подреден под навеса ми?
        За звучене хубаво звучи ама сух бук бързо гори ако подредиш и 5 кубика церак още по добре ще зазвучи.

        Коментар


        • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

          Братчеди,днес сутринта най накрая прецених че вече не е жега и запалих камината за тест.Заредих я с малко дърва че иначе нямаше да се стои в стаята.Резултата-ами много повече от добър!С това количество дърва,със старата водна риза,камината щеше да държи темп. на водата-не повече от 40 градуса,да не каже по-малко(по скоро щяха да са по-малко,ама хайде да кажем 40).Сега,с новата водна риза,достигна 60 градуса-температура която не съм виждал никога за три години ползване на камината,независимо колко дърва съм слагал.Сигурен съм,че ако я заредя добре-както преди считах за нормално,спокойно ще достигне 80 градуса.
          От направения опит стигам до извода,че старата риза е била с 30-40% по-неефективна от моята самоделка,и това го заявявам съвсем отговорно.Аз съм повече от доволен,и искам да благодаря на всички които се включиха в темата и ми помогнаха със съвети,и ме насочиха към правилната конструкция на водната риза!
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

            А сега изчакай да стане 0 градуса в 15.00.ч. и пак сподели резултата.
            Life is too short to drive dull cars!

            Fight global warming !
            ... turn on your A/С !

            Коментар


            • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

              Със 100% сигурност ,пaк ще е по-ефективнa от оригинaлнaтa тип "питa"!Тръбнaтa ризa ,кaто при котлите си е другa бирa,нямa спор!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                Не разбрах,какво точно имаш предвид с това за 0 градуса и 15 часа?
                Yamaha Yz450F
                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                Всичко с ''рошави''гуми!

                Коментар


                • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                  Като стане истинска зима и в 3 слетобед се "стопли" до 0 градуса

                  Коментар


                  • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                    Ще си грее без проблем,много по-добре от ризa-питa,демек оригинaлнaтa.Тaкa че колегa трябвa дa споделиш,веднaгa щом зaстудее!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                      Нямате грижи,ще дам инфо през първото по-сериозно застудяване,когато температурата навън е под нулата(за протокола ще споделя и колко точно под нулата е).
                      Yamaha Yz450F
                      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                      Всичко с ''рошави''гуми!

                      Коментар


                      • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                        Това са добри новини, но най-добре ще се разбере, когато навън темп. е сериозно под нулата, тягата на комина е по-висока, а радиаторите се охлаждат интензивно от по-студения въздух около тях.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                          Темата е стара ,ма дойде време за инфо от Колегата с новата тръбна риза на парното!Сигурен съм ,че е доволен!Надявам се,че е!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                            Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                            Темата е стара ,ма дойде време за инфо от Колегата с новата тръбна риза на парното!Сигурен съм ,че е доволен!Надявам се,че е!
                            И аз чакам ....особено след като през тия дни беше под – 10 градуса

                            Коментар


                            • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                              Здравейте на всички,и честита коледа!
                              Реших да споделя впечатление от камината и виждам че сте писали по темата.Изчаках да мине повече време,през изминалата седмица,при нас(живея на 5 км северно от Казанлък) температурата сутрин няколко дена поред беше -11 -12 градуса.Камината се справя много добре.При едно и също зареждане,спрямо миналата година и сега с новата риза,съвсем отговорно заявявам че температурата на водата е с +20,+25 градуса повече с тръбната риза.Проверявал съм го всеки ден,защото имам навика постоянно да следя термометъра на камината.Разликата е огромна!Съжалявам само,че 3 години съм се мъчел с оригиналната водна риза,която е пълен боклук.Тази тръбната която заварих,по идея на колегите от форума е мнооого по-добра,проверено.
                              Yamaha Yz450F
                              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                              Всичко с ''рошави''гуми!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X