Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да повиша мощността на водната риза на камина?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

    Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
    Не изчетох всичко (към мода - чист спам) ,
    Заглавието си е тотална грешка .

    Как да повишим КПД_то ... Досега трябваше да ви избие очите .

    Пък като вземем да смятаме колко от 2, 3 ,4 или 5 процента се "вдига мощтноСТа " - е тука вече си ритам дипломата и си купувам 30 овце .
    Поне мляко ще пия - освен ако не са мъжки.
    Ми убу де,ритни си дипломата,ма поне кАжи нещо за КПД то...може и на уфсите...
    Пак по темата.Нямам много опит с тия неща.И диплома нямам.За има няма 30 години от как се цапам с ръжда,не съм направил повече от стотина бройки.И на нито една не знам киловатите.И всичките са правени по различен начин.Щото няам диплома... Моята серпентина я правих преди 15 години от 1/2 черна тръба.Направих си бигляр с който намачках около 22 м. тръба.Топля се с пет кубика букови дърва и два кубика изрезки за разпалка.Тва на сезон за 80 квадрата не изолирана къща.Ако може некой дипломиран да ми сметне киловатите,да ни мъ гризе съвестъ че не ги знам.

    Коментар


    • #77
      От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

      Абе чесно казано п..ая им на бая хора на дипломите.Като знам и как се вземат.........На старата ми работа,дойде един,с претенции,с дипломи......и като го вкрахме в халето,не можеше елементарни неща да направи и гледаше като пън.Не всичко се учи някъде си.
      Скоро взимам тръби и колена и почвам,а каквото стане,тъкмо ще си имам занимавка в гаража.
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • #78
        От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

        Всеки в житейския си път е срещал "дипломни специалисти",дипломирани специалисти и специалисти без съответните дипломи,но със знания и умения надхвърлящи много "дипломни"...........
        Резила е когато някой тръгват "напред" с дипломите и забравят,че по "дрехите" се посреща,но по..."други работи"............... се изпраща.
        (От къде е дипломата на Кольо Фичето,че още си седят творенията му ,а е бил чирак,калфа и чак на 36г получил признание от целия браншовия еснаф)

        Коментар


        • #79
          От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

          Което не значи, че ако имаш диплома - за нищо не ставаш!
          Язе задочно я взех и не се срамувам.

          Коментар


          • #80
            От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

            Любимия ми въпрос към дипломирани специалисти:Как бай Кольо Фичето е намирал прав ъгъл само с една пръчка?

            Коментар


            • #81
              От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

              Братчеди,оставете ги тези дипломи и салтанатаи разни.....На майтап или не,днес вечерта започнах ризата.Като имам време вечер ще пипам по малко.Ще има и снимки(да може да отнасям критиката),нищо не разбирам от топлотехника,ама като слушам колегите от форума,все ще сътворя нещо
              Yamaha Yz450F
              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
              Всичко с ''рошави''гуми!

              Коментар


              • #82
                От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                Братчеди,оставете ги тези дипломи и салтанатаи разни....
                Не стаа пич.Платил си за 11,4 а получаваш 4...Двете цифри са преко свързани с дипломи...

                Коментар


                • #83
                  От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                  Нали знаеш,човек се учи докато е жив и пак умира ненаучен.Започнах да правя серпентина от 3/4'' тръба,пък ще видим какво ще излезе.
                  Yamaha Yz450F
                  Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                  Всичко с ''рошави''гуми!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                    Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                    Как бай Кольо Фичето е намирал прав ъгъл само с една пръчка?
                    3-4-5
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      3-4-5
                      Ааа,Коле не е честно...Я си покажи дипломата за висшо...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                        Прaв ъгъл можеш дa хвaнеш и с педя по принцип.Aйде дaвaй снимки от новaтa ризa ,щото с тия купешки кaчествени творения е стрaшно,всички кaмини до 24kw сa със съмнително КпД.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #87
                          От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                          Фил, те вишистите надали ще се сетят за това ако им се наложи на практика.
                          То и аз не съм стигнал до това сам, казаха ми го, като "намиране на прав ъгъл по дюлгерски". Иначе практиката е добър учител, ама дава знания само за неща с които си се сблъсквал. А теорията-и за неща които може някога да ти потрябват.

                          А това с 3-4-5 се учи не в университет, а по геометрия в трети клас. Айде нека да е пети.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                            Коле,уважавам висшистите поне защото са имали волята да завършат.Ама се подразних от менторския тон на колегата в пост 74.Аз съм сигурен,че въпреки дипломата си и овче мляко няма да пие...Ти като изпълнител с практика,как би си представил конструктора дето ти предписва да изпълниш заварките с електроди Е46 руен.Ако искаш,мога да ти изпратя чертеж на моя идея,начертан от конструктор с диплома.По лесно ще ти е да разбереш Пикасо...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                              Ето какво представлява част от ''ризата'':
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6020060.JPG
Прегледи:1
Размер:109.4 КБ
ID:5719087Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6020063.JPG
Прегледи:1
Размер:107.6 КБ
ID:5719088
                              Тук има 5,5м тръба 3/4'',20 колена.Мисля,като достигна желаната височина,от към вратичката да пусна спиралата,над пламъка и накрая да е изхода.Давайте съвети.
                              Yamaha Yz450F
                              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                              Всичко с ''рошави''гуми!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                                Ще започна с критиките.На заваряваните детайли не си направил фаска,която е задължителна при положение че това чудо ще работи на сериозни температурни амплитуди.Когато заваряваш,позиционирай детайла така че да осигуриш максимална непрекъснатост на шева.Ако това чудо не тече като лейка,бъди сигурен че ще работи.Като изключим това,получава се добре.Успех.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X