Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да повиша мощността на водната риза на камина?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

    На всяко "крило" и на гърба постави разпънки от шина, арматура, каквото имаш под ръка, Тя ще държи тръбите да не провисват. Така се правят серпентини. Като е желателно разпънките да са по-дълги, и да ги завариш към печката. За да носят те тежестта на тръбите, а не тръбите да са оставени на волята на гравитацията.

    Желателно е да няма по-ниски места по пътя на водата-да не се получават въздушни джобове. Там няма да се охлажда от постъпващата вода и ще прегори бързо.

    Така като гледам-с тази серпентина нагревната площ ще е по-малка от тази на старата серпентина, ма дано да работи заради принудителното движение на водата през цялата площ.

    Да се допълня-почти съм сигурен, че това съоръжение ще тече като лейка, но не се отчайвай-бележиш с тебешир където тече, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО зачистваш с шлайфа мястото, и около него, и презаваряваш. При заварките(първоначалните) се стремиш да започнеш максимално далеч от края на предния шев, и да завършиш максимално далеч след като си стигнал началото на първия шев. Т.е-трябва да има застъпване поне 5-8 мм. На удобни места и по 12-20 мм, но на тази тръба е трудно.
    Последно редактирано от Кольо; 18-06-16, 20:17.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #92
      От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Така като гледам-с тази серпентина нагревната площ ще е по-малка от тази на старата серпентина, ма дано да работи заради принудителното движение на водата през цялата площ.
      .
      Коле,бъркаш.Старото съоръжение е далеч от риза,камо ли серпентина.Съотнесено обем,нагревна площ ,сегашното творение на Иво е с по добри възможности,макар и във вида от снимките,стига да не тече...

      Коментар


      • #93
        От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

        Приемам критиките,и се радвам че ги получавам от вас.За протичането,не се притеснявам,ще тествам и ще заваря където трябва.Заваряването на тази тръба е по трудно,защото е с малък диаметър и трябва да се прекъсва заварката по-често.Днес следобед,на 33 градуса бачках,и спрях защото ми свършиха колената и тръбата.В понеделник ще взема още 30 колена и тръба,и пак ще поработя малко.
        Старата риза,днес претърпя ''операция'' с флекса.Вътре няма никаква преграда или нещо което да насочва водата и да я кара да циркулира през цялта вътрешна площ на ризата.И тя може да се преработи,ако я срежа цялата от външната страна и поставя вътре шини,които подобно на серпентина насочват водата,като я карат да обикаля цялата риза.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • #94
          От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

          След като приключа с заварките,ще затапя серпентината от едната страна а от другата ще я надуя с компресора на 7 атмосфери.Потапям я в пълното с вода корито от снимките и всичко ще се види и презавари.Досега така съм правил,когато съм заварявал нещо което искам да съм сигурен че не тече и не съм имал проблем.
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • #95
            От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

            Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
            След като приключа с заварките,ще затапя серпентината от едната страна а от другата ще я надуя с компресора на 7 атмосфери.Потапям я в пълното с вода корито от снимките и всичко ще се види и презавари.Досега така съм правил,когато съм заварявал нещо което искам да съм сигурен че не тече и не съм имал проблем.
            Аз като си правих котела,затапвах долния щуцер,пълнех с вода и надувах от ВиК-то.Където сълзеше,тебешира,източване и презаваряне.Иначе ако свържеш лявата и дясната част с байпаси от тръби за таван,пък ако сложиш и за дъно ще постигнеш много по-голям ефект.Другото което е добре да спазиш е долния щуцер/студена вода/трябва да е отпред,а горния за топлата на диагонал но и отзад по диагонал на куба.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #96
              От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

              Седемте атмосфери не ти гарантират успешна заварка.Нагряването е истинския предател.Това съоръжение ще работи поне с 800 градуса амплитуда.

              Коментар


              • #97
                От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                Няма страшно, правил съм го и с Вежен и пак е работило... След три пъти презаваряване

                Коментар


                • #98
                  От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                  Няма как да направи амплитуда 800 градуса. Тръбата постоянно се охлажда от постъпващата вода, и в работно състояние няма да превишава повече от 60 градуса. В екстремни ситуации-100-120. Нека да 150 пряко сили, ма надали.

                  А моят опит показва, че ако държи на водопроводно налягане-ще държи и в печката.
                  То даже няма нужда да се тества с толкова голямо налягане, изпитание "на воден стълб" обикновено е достатъчно. В такава система няма налягане което да изисква чак такава ожесточена проверка.
                  Изпитанията с налягане се правят не само за да се провери херметичността, а там където от заваръчните шевове се изисква и якост. То и така се нарича-изпитание за якост на заваръчните шевове. Когато се отнася само за плътност се прави проба с пенетранти( в българския случа варно мляко от едната страна, и мазане с нафта от другата), или както споменах-просто се пълни с вода, и ако не тече-всичко е добре.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                    Седемте атмосфери не ти гарантират успешна заварка.Нагряването е истинския предател.Това съоръжение ще работи поне с 800 градуса амплитуда.

                    Коментар


                    • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                      Утре ще купя още шест метра тръба и 30 колена,и ще продължа,малко по малко че го дават над 36 градуса.А днес е време да покараме в гората
                      Yamaha Yz450F
                      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                      Всичко с ''рошави''гуми!

                      Коментар


                      • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                        Похвала за ентусиазма и упоритостта. Това са качества които много ценя. От сега съм сигурен ,че това ще е само първата от поредицата.Целта е натрупване на знания и опит.
                        Още веднъж пожелание за успех в начинанието.


                        (Втората ми "творба" беше от два "П" образни колектора , стени от тръби с шини между тях,търсех възможно най-голямата активна нагревна площ......= натрупах "опит" и много нерви")

                        Коментар


                        • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                          Ето че почти завърших тръбната риза.Преди малко затапих със заварка изхода,а на входа пуснах водата от чешмата на макс.Всичкото добре но не съобразих друго-така не може да излезе въздуха и сега серпентината е пълна с вода около 1/3.Утре ще махна тапата и на нейно място ще заваря тръба 1/2 с кран,за да мога с тяхна помощ,да обезвъздуша цялата серпентина,и след като съм сигурен че вътре е само вода,да я проверя с налягането от ВиК мрежата.Сега както е ''надута'',просълзи само от две места,които заварих.След като съм сигурен че не тече от никъде,ще укрепя здраво серпентината,понеже сега е като пружина.Ето малко снимки,както е закачена към чешмата:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6050063.JPG
Прегледи:1
Размер:115.0 КБ
ID:5719408Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6050064.JPG
Прегледи:1
Размер:128.9 КБ
ID:5719409Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6050065.JPG
Прегледи:1
Размер:122.1 КБ
ID:5719410Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6050066.JPG
Прегледи:1
Размер:112.9 КБ
ID:5719411
                          Yamaha Yz450F
                          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                          Всичко с ''рошави''гуми!

                          Коментар


                          • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                            Това, че тече само от две места е направо супер! При толкова много заварки си се справил перфектно.

                            Но пробите за течове се правят при напълно готово изделие, когато вече няма какво да се заварява по него, и няма риск да се пробие някоя тръба от новото заваряване. Няма лошо да си видиш майсторлъка и предварително, но след като завариш всичко което има за заваряване-пак.
                            Най-вероятно няма да има друг теч, но пък си представи каква кушия ще си направиш, ако има.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                              Като го скриеш това грозното нагърчено нещо в камината и като я запалиш наесен, няма да я познаеш.

                              Коментар


                              • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                Като го скриеш това грозното нагърчено нещо в камината и като я запалиш наесен, няма да я познаеш.
                                Шъ я познае,шъ я познае...Най вече по "кило" ватите.../дет ги раздават на кило../Иво,да знайш че следващата зима,ако спиш на къра,няма да е заради камината...Браво за иньетлъка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X