Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да повиша мощността на водната риза на камина?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

    Тръбнaтa рaзводкa нa изходa от кaминaтa не е много рентaбилнa,освен aко не е дaденост.По принцип дори и с помпa е добре поне около метър топлaтa водa дa тръгне по възходящa линия,основен зaкон от физикaтa ,след товa я кaрaй дa ходи където си решил.Друг принцип зa ефективност е при възможност до всякa точкa дa си върви кръг,a aко искaш дa зaкaрaш топлото с еднa тръбa до двa или три рaдиaторa тогaвa се вдигa Фто и то не е Ф20кaкто се виждa в твоя вaриaнт.Нa десет позиционен колектор съм кaрaл до всякa точкa кръг,подaвaщa и връщaщa и почвa дa грее веднaгa ,но товa е aко ситуaциятa нa монтaжa го позволявa ,aко нямa нaчин зa подобнa рaзводкa се кaрa голямо Ф тръбa и чaк където е необходимо се рaзпределя по кръгове ,но отделни и с диaгонaлно връзвaне нa рaдиaторите.Воднaтa ризa е впоследтвие и тaзи твоятa е клaсическa зa кaминa,П обрaзнa с горнa чaст нa две звенa с нaй-горнa цялa чaст ,която е при димоотводa и е нaй-гaднa зa чистене.Последовaтелно връзвaне нa повече от двa рaдиaторa не е рентaбилно и ефективно.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #32
      От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

      За всеки радиатор си има кръг,само на единия са вързани два радиатора в две стаи.Основния въпрос е,как и какво да направя за вдигна температурата на водата в системата,топлоотдаването на самата камина е в повече,така че може да се мисли и как да се ограничи то,като се вкара топлина в ризата.
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • #33
        От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

        Значи квото и да се умува по въпроса смятам че, като цяло трябва да се увеличи количеството вода в камината.
        Според мен това е възможно единственно със увеличаване на обема на ризата което ще доведе до стесняване на горивната камера.
        Дали това няма да се отрази на процеса на горене и да се намали обема на необходимия кислород,и да почне да пуши.
        Не знам ама си мисля че тази идея не е съвсем добра и няма да има добри резултати.
        Все пак се пали в хол и се търси ефект от удоволствието на живия огън.

        Коментар


        • #34
          От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

          Количеството водя няма да доведе до нищо повече. Просто системата ще стане по-инертна-по-бавно ще загрява, и по-бавно ще изстива.
          Единствения начин за по-добро улавяне на топлината която се генерира чрез изгаряне на горивото е да се увеличи нагревната площ. Единствения!

          По-горе писах-щом камината стопля много стаята в която е-значи трябва да се ограничи топлоотдаването навън от камината. Ако има тухли-да се махнат, и на тяхно място да се сложи риза. Дали обаче е възможно с гаражни средства-не знам.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #35
            От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

            Абе,никой ли не забелязва че от трите страни на буквата П,работи само една...Демек ризата е близо 12 кв,но реално работят 4...Аре че пишем утре,че днеска имахме мероприятие...Решението е просто...При това разположение на щранговете, каквото и да добавиш като площ и капацитет няма да има има ефект,но както обещах..утре.

            Коментар


            • #36
              От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

              Айдееее стана утре-шегувам се
              Според теб работи само горната страна,нали?По натрупаните отлагания на страниците ли съдиш?
              Абе аз само гадая,ще чакам включването......
              Yamaha Yz450F
              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
              Всичко с ''рошави''гуми!

              Коментар


              • #37
                От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                Първоначално публикуван от fill Преглед на мнение
                Абе,никой ли не забелязва че от трите страни на буквата П,работи само една..
                Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                .А изводите хубаво са скрити отзад за прегледност ама не вършат работа така.
                Айде да се самоцитирам!! Забелязали сме!!
                И една примерна схема ей така набързо нахвърляна.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.png
Прегледи:1
Размер:11.8 КБ
ID:5718735

                Коментар


                • #38
                  От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                  Би ли разяснил схемата?Според това което аз виждам,и разбирам е че:над питата която е ''облизвана'' от пламъка,трябва да се сложат тръби,свързани с ризата и пълни с вода.Изводите да не са както са сега-отзад,един под друг,а единия да е от едната страна на камината?
                  Yamaha Yz450F
                  Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                  Всичко с ''рошави''гуми!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                    Да но тръбите са по желание.А изводите са единя долу дето е в червено а другия горе от другата страна.И това съм го направил от 4мм щото оригиналната прегоря и лекинко ме наводни. Затова писах да я изхвърлиш оригиналната.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                      Забелязал съм, че ризата прогаря обикновено на място, където няма циркулация. Водата завира, парата не отнема топлина, изолатор е и мястото прегрява. А в плоска риза от ламарини няма как да гарантираш циркулация навсякъде. Някога си играх и правих изцяло от тръби, работи добре, но е много труд самото изработване.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                        Труда не ме плаши въобще.Нека всеки който има желание да казва кое,как и да видим какви ще ги сътворя.
                        Yamaha Yz450F
                        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                        Всичко с ''рошави''гуми!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                          Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                          Труда не ме плаши въобще.Нека всеки който има желание да казва кое,как и да видим какви ще ги сътворя.
                          Здравей!
                          Ти мазе имаш ли на тая къща!/тва е жокер/
                          По тоя начин както си вързал тръбите,с тия сечения,наопаки на всякаква термотехника,никога няма да се стоплиш!
                          Мястото където си позиционирал тази неефективна недомислица на Прити,с малка мощност и неефективна водна риза,ако щеш 20 помпи да включиш нищо няма да стане!
                          Системата е изначално сбъркана:избор на печка,място на печка,сечение на тръби,място на колектори,посока на движение на флуида,контактния термостат е биг боклук който ще те изненада неприятно/щото не е предвиден гравитатъчен начин за предвиждане на флуида/.Просто всичко е за преработка ,но от някой дето разбира!!!
                          П.С.Впрочем имам големи съмнения дали и топлоотдаващата ти повърхност/демек радиатори/е изчислена точно!
                          П.П.С.Впрочем мурафета е да постигаш температури на битуване при по-ниски работни/циркулаторни теператури/-35-45 градуса-хем няма нагар в гор.камера,хем няма кондензи по прозорците,хем по малко дръва одят!
                          Впрочем аз се газифицирах и с тия индиански простотии спрях да се занимавам....около 10 години!
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                            Мазе нямам.Нямам и подходящ комин за котел,както и помещение за него-това във връзка с жокера.И аз знам кое е хубаво и кое не е ''индиански простотии'',знам и ползите от топленето на газ ама...............абе то всеки знае кое е хубаво.
                            Темата е,за това как да си подобря/преработя камината,даже всичко става ясно още от заглавието.
                            Yamaha Yz450F
                            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                            Всичко с ''рошави''гуми!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                              На времето когато "тренирах" изработването на отоплителни водни "ризи" ползвах рифелова ламарина и електроди от неръждавейка.
                              От 1994 г. до днес не е имало проблеми. Това дава отговор за надеждността на ламарината.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                                Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                                Мазе нямам.Нямам и подходящ комин за котел,както и помещение за него-това във връзка с жокера.И аз знам кое е хубаво и кое не е ''индиански простотии'',знам и ползите от топленето на газ ама...............абе то всеки знае кое е хубаво.
                                Темата е,за това как да си подобря/преработя камината,даже всичко става ясно още от заглавието.
                                Прерaботи си и ризaтa,но си препрaви и тръбнaтa рaзводкa от кaминaтa поне нa изходящaтa топлa водa ,не я кaрaй дa ходи веднaгa нaдолу,отвори нa един цол поне един метър и сложи тогaвa колекторa с необходимия брой подaвaния до и от всеки рaдиaтор ,бойлер,лирa.При мене отоплителя е нa долен етaж и съм дaл денивелaция нa всички тръби от 2см. до точкa и си рaботи и без помпa,единствено еднa лирa не върти щото е с много чупки ,нa сaмият долен етaж рaдиaтор и бойлер въртят без помпa въпреки ,че сa мaлко по високо от кaминaтa ,но изходящaтa тръбa не тръгвa нa долу и естествено при зaтопляне си тръгвa нaгоре ,след товa и е по-лесно.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X