Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да повиша мощността на водната риза на камина?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

    Всички изхождате от формата на старата риза, но ако Иво не го мързи-да вземе шлайфа и да е понареже, та да видим какво ще излезе отвътре.
    Ако е просто куха-съгласен съм, че не работи ефективно, но ако вътре има прегради които да карат водата да минава отвсякъде-става друга работа. На моя първи опит за подобряване на ефективността на едно малко прити вътре имаше преградна ламарина, което прекарваше водата през цялата риза.
    Да не се окаже, че старата риза си е ефективна, и преправянето е сложна работа, че като гледам няма много място за увеличаване на площта
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #62
      От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

      Тя 100% има прегради, но за механична якост по-скоро. Някой току виж я вързал към система под налягане.

      Коментар


      • #63
        От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

        Ако някой върже такава камина в система под налягане-естествения подбор ще сработи
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #64
          От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

          Грам не ме мързи и щом трябва ще срежа ризата да видим какво има вътре.Ако обаче няма прегради,ще стане ли,ако преместя присъединяващите щрангове,както съм ги маркирал по-горе на снимката с червено(единия горе в ляво,другия долу в дясно)?
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • #65
            От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

            Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
            Грам не ме мързи и щом трябва ще срежа ризата да видим какво има вътре.Ако обаче няма прегради,ще стане ли,ако преместя присъединяващите щрангове,както съм ги маркирал по-горе на снимката с червено(единия горе в ляво,другия долу в дясно)?
            Пак не е гаранция ,че няма да има мъртви зони където водата се застоява.За да няма мъртви зони трябва да е серпентина от тръби и с колена каквито съм ти показал и тогава входа и изхода ще са отзад за да е пригледно. Направи я ,че и аз ще те последвам , със същата съм и аз съм се замислял за тия неща.

            Коментар


            • #66
              От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

              Намерих вече в нета фирма която предлага 180 градусови колена(мисля даже че си копирал тяхното изобразжение),ще си направя една скица за да видя кое,как,колко ще ми трябва.Като се замисля,наистина,само така със серпентина,се гарантира че водата се движи в цялата риза,и няма мъртви и неефективни зони.Замислям се за черни тръби 1'',със 180 градусови колена,като формата ще е като на старата риза-на П и серпентина над пламъка.
              Yamaha Yz450F
              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
              Всичко с ''рошави''гуми!

              Коментар


              • #67
                От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                В Ст.Загора има фирма която предлага такива колена......не знам дали няма да се счете за реклама иначе ще ти я напиша
                п.п. пратих ти линк на лично
                Последно редактирано от weezy; 16-06-16, 11:47. Причина: допълване

                Коментар


                • #68
                  От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                  Иво, все пак сметни с колко ще увеличиш нагревната площ. Да не се окаже, че с тръби ще имаш по-малка площ... Надявам се знаеш как се изчисслява площ на цилиндър. Ако ти е малко-може да направиш две "серпентини" които да влизат една в друга(както досегашната риза в печката, като ги вържеш последователно.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Иво, все пак сметни с колко ще увеличиш нагревната площ. Да не се окаже, че с тръби ще имаш по-малка площ... Надявам се знаеш как се изчисслява площ на цилиндър. Ако ти е малко-може да направиш две "серпентини" които да влизат една в друга(както досегашната риза в печката, като ги вържеш последователно.
                    Коле, няма какво да се смята, по-малка площ ще има само ако между тръбите остави разстояние по-голямо от техния диаметър.
                    Даже при равно на диаметъра площта ще е по-голяма, отколкото на права ламарина.
                    Още по-голяма площ може да се постигне с по-тънки тръби и две серпентини една в друга.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #70
                      От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                      180 градусови колена
                      Това ми се ще да го видя!
                      Докторе,като чуеш за трикраки хора,изпитваш ли щение да видиш третия крак...Ако си виждал 90 градусово коляно,не е трудно да събереш две...
                      По темата.Едно време като нямаше такива колена,ги правех като лира. Врязвах щранговете и заварявах парчета ламарина за да дам посока като на серпентина.Но си е заигравка.При тези колена си зависим от диаметъра им на огъване.Можеш да ги завъртиш малко,за да се получи форма на пружина.Така ще събереш повече навивки.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                        Тръбите,може ли да са черни тръби,или трябва да са някакви специални?Мисля да правя ризата от 1'' тръба с 3мм стена.
                        Yamaha Yz450F
                        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                        Всичко с ''рошави''гуми!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                          Не ли 90грaдусa едно коляно нa професионaлен език се води дъгa,45,75 ,180грaдусa,впрочем имaш ли тръбогиб с подходящите кaмъни можеш дa си сгъвaш всякaкви дъги.Товa кaто понятие ,но и инaче кaзaно кaто коляно не е грешно,мa кaто го погледнеш си е дъгa ,пa къв ъгъл е нямa знaчение.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                            Един цол е малко голям диаметъра. Трябва да се стремиш към възможно най-малкия диаметър, за да може в единица разстояние да събереш максимална нагревна площ. Е, по-големия диаметър се работи по-лесно, ама го правиш само веднъж, та се постарай малко. и вземи по-малки тръби.
                            Шевната тръба е напълно пригодна за целта(не слушай тези дето ти разправят, че трябва да е от безшевна, тя наистина е по-добра, но няма никакъв смисъл от нея в една камина, предназначението на безшевните е съвсем в друга област), а дебелина от 3 мм е добре. И по-дебела е добре, ама тръба с малък диаметър, и с голяма дебелина на стената се намира трудно.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                              Не изчетох всичко (към мода - чист спам) ,
                              Заглавието си е тотална грешка .

                              Как да повишим КПД_то ... Досега трябваше да ви избие очите .

                              Пък като вземем да смятаме колко от 2, 3 ,4 или 5 процента се "вдига мощтноСТа " - е тука вече си ритам дипломата и си купувам 30 овце .
                              Поне мляко ще пия - освен ако не са мъжки.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                                Та,какво каза по темата.............?
                                Коле,ще взема по-малък диаметър,вчера като правих скицата и видях че с 1'' тръби ще събера макс. 5 реда.С по-малък диаметър,да кажем 3/4'' ще са повече.
                                Yamaha Yz450F
                                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                                Всичко с ''рошави''гуми!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X