Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да повиша мощността на водната риза на камина?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

    Абе като я включвах към чешмата,наплашен от Кольо(който каза че ще тече като лейка),а той е човек който бая пъти ми е давал акъл,и си викам айде сега си е*а майката,но просълзи съвсем леко само на две места.За всеки случай,утре сутринта ще отрежа тапата,и на нейно място ще заваря една тръба 1/2 с кран,за да може да пусна водата и да излезе въздуха,след това затварям крана и ще я оставя така ''надута''.Мисля че няма да протече от никъде,защото ако течеше и днес щеше да протече,но ей так за мое успокоение.След това след заварянето на преходите от 1'' с които се свързва серпентината към системата.
    Мисля да ''облека'' от всички страни серпентината с ламарина 3 или 4мм за да огранича пламъка да ''бие'' по външната ламарина,която е много тънка.Ще се получи формата на старата риза.И без това тази камина отдава много топлина в стаята където е монтирана.Щом направя още неща,ще кача снимки.А на всички вас,благодаря за съветите и помоща която ми указвате!
    Yamaha Yz450F
    Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
    Всичко с ''рошави''гуми!

    Коментар


    • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

      И не се шaшкaй много aко при пробите всичко е в ред ,a при първото пaлене вече зa експлоaтaция някъде нaпрaви кaпки,този ефект го имa при много водни ризи,бил съм свидетел кaк буквaлно почвa дa тече и цвърти водa в плaмъкa ,нaгрее ли обaчр всичко приключвa.Товa от опит,зaвaрчик тръбaр съм и съдове под нaлягaне ,метод 111.Зaвaрките ,aко си ги нaлял добре и имa дори минимaлен провaр ще нaдживеят и две кaмини кaто курубa.Вaжно е дa укрепиш пружинaтa много добре ,щото мърдaне от греене е проблем зa животa и.Сглобявaй,тествaй и дa обaдиш кaкъв е ефектa ,демек колко е положителен,щото ще е тaкъв.Успех в пробите!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

        Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
        за да огранича пламъка да ''бие'' по външната ламарина,която е много тънка
        Не е много тънка-2 мм е, но все пак не трябва да се нагрява директно от пламъка. Та идеята ти е добра, само, че след заваряването на ламарината към тръбите-проба пак на чешмата, нали...

        Надуваш с чешмяното налягане и гледаш, Ако след обстоен оглед не тече-няма смисъл да я държиш повече под налягане, няма да избие от дългото време през което стои под налягане. Ако има нещо нередно-проличава си веднага, или след време, но нямаш шанс да го хванеш с тази проба. Та не си играй да държиш с часове серпентината надута. Не, че ще и стане нещо, ама е безсмислено.
        По принцип по-добрия тест е с въздух под налягане, и мазане с разтвор на веро по шевовете, или потапяне във вана с вода. Въздуха е с много по-малка плътност от водата и минава оттам откъдето водата няма да покаже теч, но ти нали ще си с вода-няма нужда от чак толкова втеляване.

        И последно(за днес)-направи ми впечатление, че подчертаваш, че си отворил напълно кранчето за водата.
        От това също няма никакъв смисъл. Единствената разлика с напълно отворен кран, и частично отворен е в скоростта с която в серпентината ще се получи същото налягане като във водопровода. В масовия случай става въпрос за секунда-две, така, че няма никакво значение дали ще отвъртиш кранчето на четвърт оборот, или ще го отвориш напълно.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

          [QUOTE=ivo929;2991710
          Мисля да ''облека'' от всички страни серпентината с ламарина 3 или 4мм за да огранича пламъка да ''бие'' по външната ламарина,която е много тънка.Ще се получи формата на старата риза.И без това тази камина отдава много топлина в стаята където е монтирана.Щом направя още неща,ще кача снимки.А на всички вас,благодаря за съветите и помоща която ми указвате![/QUOTE]

          Не прекалявай с "укрепването" на серпентината-достатъчно е само на колената.Така ще има "свобода" за за линейните разширения.
          Ако укрепваш ризата към екрана по добре е без заварки.

          Коментар


          • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

            Замислил съм да укрепя ризата само коляно към коляно-така както ме съветваш ти.Към външната обвивка от ламарина,серпентината ще бъде захваната на четири места със скоби или със заварка,но ако е със заварка ще е на колената,така че да не пречи на линейното разширение.Поръчах ламарината за външната обшивка-4мм черна ламарина.
            Yamaha Yz450F
            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
            Всичко с ''рошави''гуми!

            Коментар


            • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

              И носачи без заварка да направиш пак става,просто нещо да поизправи и да държи тръбите в определена позиция .Нещо като носач тип "гребен"по вертикал,дали ще го завариш къмвъншните стени или вътрешните си решаваш ти,мисли си и за евентуален демонтаж.С вода вътре ризата ще си е стабилна откъм термо-механика,просто и направи укрепване.То пластмасово шише пълно с вода трудно се деформира на директен огън ,та тръба!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                Днес има отново развитие по проекта.Заварих преходите на 1'',отново тест с налягане от водопровода за всеки случай,нямаше проблеми.После направих външна обшивка на серпентината от 4мм ламарина,заприлича външно на старата риза,но вътре е съвсем друга бира .Стана бая тежко,монтирах цялото си творение в камината и я затворих чрез заваряване отзад-понеже я разглобих с флекса.Равносметката:13,5м тръба 3/4'',54 колена,110 заварки ''тръба за тръба'',много труд и хвърлена пот в това горещо време,мисля че се получи нещо.Наесен като запаля камината ще разбера дали си е струвало всичко това,и съответно ще пиша какъв е резултата.
                Искам да благодаря на всички,които взеха участие в темата,и ме съветваха кое,как да направя!
                Ето няколко снимки на камината:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6070063.JPG
Прегледи:1
Размер:127.4 КБ
ID:5719555Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6070064.JPG
Прегледи:1
Размер:122.2 КБ
ID:5719556Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P6070066.JPG
Прегледи:1
Размер:131.5 КБ
ID:5719557
                Yamaha Yz450F
                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                Всичко с ''рошави''гуми!

                Коментар


                • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                  Дано да не остава въздух в тръбите, че с тези наклони това е напълно реална опасност. А въздух в тръбите означава първо шум от преминаващата вода(не е кой знае какъв дискомфорт, ама що да го има), и второ което е по-гадното-там тръбата може да прегрее и бързо да корозира и да се пробие.

                  Във всички видове серпентини са избегнати въздушните джобове.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                    Ако топлия щранг е най високата точка,просто пълни от там и готово.При наличието на помпа,няма как да остане въздух.

                    Коментар


                    • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                      Обезвъздуши цялaтa си ситемa с водопроводно нaлягaне ,после с циркулaционнaтa помпa точкa по точкa зa по сигурно.Един съвет ,нaпрaви си топлинните експлоaтaционни тестове сегa ,нa няколко пъти,зa дa имaш време зa реaкция спокойно дa си опрaвиш нещaтa ,aко имa проблем.Дискомфортa от жегaтa е мaлкия дявол!Успех!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                        След като намеря няколко човека да вкараме камината в къщи и да я монтирам към системата,ще я напълня от водопровода,и ще я обезвъздуша.Паленето мисля да остравя за есента,защото като знам преди три години,когато правих парното по това време,и като го тествах какво стана в къщи-жегаааа.Малко да захладнее и ще я тествам.
                        Yamaha Yz450F
                        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                        Всичко с ''рошави''гуми!

                        Коментар


                        • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                          Здрасти колега един съвет и от мен - такава тръбна риза съм виждал на камините звезда само че там тръбата върви последователно на горе за да може да се обезвъздуши хубаво тези падове от горе на долу които си направил ще има проблем!!!И най малкото количество въздух което остане във тръбите като дадеш зор на камината ще се изпари водата и ще направи въздушна тапа.

                          Коментар


                          • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                            Ами ще видим като започна да я ползвам.Така ли иначе,всичко вече е заварено и монтирано.Ако има проблем,ще се наложи да я вадя отново навън от къщата и с флекса да я разрязвам,понеже е сглобена със заварка.Ако ми остане време това лято ще преработя старата риза,като разместя входа/изхода,да стои за резерва,ако тази не върши работа.
                            Yamaha Yz450F
                            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                            Всичко с ''рошави''гуми!

                            Коментар


                            • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                              Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                              ...Ако ми остане време това лято ще преработя старата риза,като разместя входа/изхода,да стои за резерва,ако тази не върши работа.
                              Не си аби времето с тая скрап...Както и да го бориш това недоразумение,едва ли ще получиш пет литра на квадрат нагревна площ.Я провери колко литра събира и дай някакви размери на вътрешната страна на ризата.

                              Коментар


                              • От: Как да повиша мощността на водната риза на камина?

                                Фил,сега нямам време да се занимавам със старата риза.Близките дни ще намеря такова и ще напиша колко литра събира и колко квадрата е вътре огнището.Кажи сега според теб,това с което си играх толкова,ще върши ли работа?
                                Yamaha Yz450F
                                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                                Всичко с ''рошави''гуми!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X