Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ или пелети ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газ или пелети ?

    Предстои ми изграждането на отоплителна инсталация в жилището и вариантите са два. Камина с водна риза и съответните радиатори захранвана от пелети, или същото но на газ. Града е вече газифициран.
    Още не мога за себе си да реша газ или пелети ? Кое е по-перспективно, по-икономически изгодно. по-сигурно и т.н.
    Жилището е втори етаж от триетажна сграда, около 120 м2.
    Газта хубаво, чисто, лесно и т.н., но ако врътнат кранчето ? Монопол да му ебеш майката.
    Пелетите повече хамалогия, но пък ги предлагат на много места.....
    Споделете мнения, мисли и най-вече опит.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  • #2
    От: Газ или пелети ?

    Твърдо пелети, при мен е подобно, камина на дърва с водна риза, радиатори и конвектор и отделно газ. Или едното или другото.

    Камината колкото и да я напълниш, след 3-4 часа почва да пада температурата, сметка за газ под 500лв на месец не съм имал зимните месеци.

    240 м2 къща на 2 етажа.

    Пелетите имаш по една лопатка боклук, дозира си, пуска си, няма хамалогия толкова.
    WH GRAND CHEROKEE HEMI 5.7 LIMITED

    Коментар


    • #3
      От: Газ или пелети ?

      Не можем да се разберем с жената по казуса. Тя иска на газ, аз мисля че с пелети е по-разумно..... Децата ни гледат сеира.
      Тази земя, по която тъпча сега,
      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
      тази земя – не е моя земя,
      тази земя, простете, е чужда.

      Коментар


      • #4
        От: Газ или пелети ?

        Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
        Не можем да се разберем с жената по казуса. Тя иска на газ, аз мисля че с пелети е по-разумно..... Децата ни гледат сеира.
        Щом има и жена, що питаш тука?
        Не си късай нервите да даваш смислени доводи. ТЯ вече е решила.

        Коментар


        • #5
          От: Газ или пелети ?

          Направи и двете!Диверсификация!Аз съм така.От 2007 със котел на твърдо гориво-всеяден,най-вече донбас и от 2015 с газ.
          Двете могат да работят в паралелен режим,поне при мен е така.Ако свържеш и соларна система ще останеш приятно изненадан от енергетичните потребности!
          Р.С.Между впрочем жените почти винаги са прави!
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            От: Газ или пелети ?

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Щом има и жена, що питаш тука?
            Не си късай нервите да даваш смислени доводи. ТЯ вече е решила.
            Във вас ми беше надеждата, а вие жената, та жената. Значи дилемата е газ или пелети. За и двете пАри нЕма !
            Тази земя, по която тъпча сега,
            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
            тази земя – не е моя земя,
            тази земя, простете, е чужда.

            Коментар


            • #7
              От: Газ или пелети ?

              Щом доволна е жената ти не питай за цената!

              Коментар


              • #8
                От: Газ или пелети ?

                Виж колегата какво е писал за 500лв. газ през зимните месеци. Грубо отоплителният сезон при тази сметка излиза около 2250лв.

                Аз пети сезон по ред на пелети си правя сметката да имам 6 тона приготвени за отоплителния сезон, като от тях изхарчвам 4-5, и си ги попълвам следващото лято (юли месец на цени около 280лв/тон). Това за два етажа по 80кв. с доста загуби от дограма и стълбищната клетка.

                В крайна сметка ако цената е приоритет - пелети, ако не - газ...
                124 -> 164
                T4

                Коментар


                • #9
                  От: Газ или пелети ?

                  Щом не искаш да дойдеш до нас (с жената), да видиш как 4 години се грея с пелети, ще обяснявам и тук.
                  С Пелети ще е по-евтино, но имаш една хамалогия - едни 3-4 тона да подредиш някъде есента, и същото количество да ти мина през ръцете през отоплителния сезон (до втория етаж), както и 1-2 пъти месечно да чистиш камината/котела (вервай ми не е от най-приятните дейности).

                  За газта нямаш хамалогия, нямаш чистене на котела, но имаш по-висока цена за киловат и монополна зависимост.

                  От тук натам въпрос на гледна точка и пари.

                  П.П. И вземи се обади.
                  Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                  LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                  Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Газ или пелети ?

                    Добре де, някой може ли да каже цена на кВч прозведен от пелети?
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • #11
                      От: Газ или пелети ?

                      Към 7-8 ст.,бистрихме го в темата за цената на тока.
                      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                      Враца

                      Коментар


                      • #12
                        От: Газ или пелети ?

                        А газта е 10ст. Сега остава да се сметне консумацията и да се реши дали за разликата си заслужава хамалогията.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #13
                          Газ или пелети ?

                          Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                          Не можем да се разберем с жената по казуса. Тя иска на газ, аз мисля че с пелети е по-разумно..... Децата ни гледат сеира.
                          Нито едно от двете дядо попе...

                          Климатици или термопомпа с подово - там е истината и бъдещето с 3 дена сняг и студ през месец януари...
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Газ или пелети ?

                            С пелети нямам опит. За водно подово обаче съм напълно съгласен. От 12 години се отоплявам на газ с подово отопление. Чисто, екологично и не много евтино, но за сметка на това изключително комфортно. Всяка стая е с термостат и си задаваш температура по избор. Температура на котела - около 35 градуса. Сметки за газ през отоплителния сезон - 200 - 350 лв. на миналогодишните високи цени на газта и според температурите за апартамент 100 кв. м., като в цената влиза и топлата вода и ползването на газова печка с котлони. На вилата имам котел на твърдо гориво с алуминиеви радиатори и от хамалогията, когато си отида, още повече заобичвам синьото гориво.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Газ или пелети ?

                              Моите 5 с'тинки...
                              Етаж 120 м2 - котле /пиролиза/ и газ/метан/ могат да работят поотделно и паралелно...
                              Пиролизно - 10 м3 борови сухи - 400 лв за зимния сезон, а отоплението с газ около 400 лв. за месец...
                              Решението е - пиролизно и добра изолация!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X