Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ или пелети ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Газ или пелети ?

    Основната мисъл на Марин е за "сгодата". Не вярвам, че някой не знае какво е предимството на добре изолирана сграда. Казвам добре изолирана, защото около новото ни "луксозно" жилище, изолацията е лепена с топки лепило върху неизмазана стена.

    П.П. При едно запитване до строителя, отговорът беше, че всичко е според разрешените норми.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #77
      От: Газ или пелети ?

      Нaмерих пробив във въпросa. До тaзи зимa и aз хaмaлувaх. След десет см. изолaция се окaзa че имaло и друг живот. Фaсaдaтa вече приличa нa нещо, рaзходa е коренно рaзличен, пaленето е когaто ти кефне и се нaтъкмиш. При минимaлнa темперaтурa нaд 5 гр. през нощтa не се включвa нищо.през денa се нaгрявa до 26 и сутрин е 22 гр. Aко нямa слънце през деня зaпaлвaм отвреме-нaвреме или пускaм климa.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #78
        От: Газ или пелети ?

        Ако всички жилища бяха с южно изложение щеше да настъпи такъв живот...!

        Коментар


        • #79
          От: Газ или пелети ?

          Здравейте
          Понеже съм нов в форума избягвам да се правя на велик.Но като видях че се разисква болна тема не се сдържах.Искам да споделя нещо с вас което не чух тука.Значи имаме доста имоти включително и дадени под наем и аз се грижа за всичко.Първите 2 имота ги газифицираха умни хора(специализирана фирма) с проекти изчисления и всичко.Следващите ОБАЧЕ ГИ изчислих аз и ги направих не по правилата АМИ КАКТО АЗ МИСЛЯ ЧЕ Е ОПТИМАЛНО.Всичко е на газ.Доволен съм и ще дам следните примери:
          1Апартамент около 240 кв площ (с моя корекция на направената инсталация) месечни сметки студен месец около 150 до 200 кинта...максимум 250 е рекорда(един път).Топъл месец 50-100лв...Това е с топлата вода.Имайте във впредвид че сме 5 човека и се къпим яко и нямаме врати понеже всеки го мързи да затваря.Жената мие всичко с топла вода. Поддържана тем.около 19-21 градуса.
          2.90 кв апарт изцяло направен по мои изисквания и даден под наем плащат 50-100 лв на месец с топлата вода.ТОВА Е МНОГО.След като се позаинтересувах видях че поддържа 24 градуса щото има бебе.
          3.Магазин без никаква изолация около 300м2 се отоплява на газ тем около 14 градуса месечни сметки от 70 до 200 лв...
          На газ сме от 2006 година...досега НИКОГА НЕ Е СПИРАЛА. Аз лично съм газифицирал над 10 имота и съм отлично запознат с плюсовете и минусите.Има много митове за газифицирането и за първите имоти и аз се набутах яко(с пари)
          В общи линии мога да кажа следното. 3 стаен апартамент цялата инвестиция котел 4 големи радиатора тръби топла вода излезе някъде около 2500лв..тръби мръби труд и прочие...първите имоти платих първоначално към 5-6000 лв...
          Кат ми изпразниха джоба бързо почнах да уча котли радиатори особености.
          Газта е номер 1.Имаш дистанционно управление с дисплей.Прибира се жена ти само натиска копчето и готово.Пълни автоматични режими.Пушка е.Чисто.Няма хамалогия няма мръсотии.В същото време изключително комфортно отопление.Това с климатици да те вее вятъра...абе...
          Не правя реклама нито продавам отоплителни инсталации.Но твърдя че тези дето ги изграждат не са в час.И в резултат набутват яко клиента.А аз съм чуствителен на тази тема щото няколко имота по 50-100 лв отгоре се събира стабилна сума и хич не съм очарован да ги дам на вятъра.

          Коментар


          • #80
            От: Газ или пелети ?

            Добави и около 1000-1200 лв. за първоначален договор, инсталационна такса, проект, надзор и др. В това не са включени тръбни разводки и други СМР.

            Коментар


            • #81
              От: Газ или пелети ?

              На цена около 700 лв за 1000 м3 сметката на газта се вързва,изобщо няма какво да се мисли.
              Use since:
              OpenBSD 3.x
              FreeBSD 4.x
              Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

              Коментар


              • #82
                От: Газ или пелети ?

                Първоначално публикуван от valsodar_rn Преглед на мнение
                Ако всички жилища бяха с южно изложение щеше да настъпи такъв живот...!
                Ако до всяко добро същество застане още едно........
                [COLOR=DimGray ]mishomishev[/COLOR]
                Но твърдя че тези дето ги изграждат не са в час.И в резултат набутват яко клиента.
                Точно затова трябва да се сподели къде да се внимава след като вече някой е "ял дървото". Конкретни насоки един вид.
                Тази земя, по която тъпча сега,
                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                тази земя – не е моя земя,
                тази земя, простете, е чужда.

                Коментар


                • #83
                  От: Газ или пелети ?

                  Първо: скъп качествен котел от реномиран производител с дистанционен стаен термостат-много важна инвестиция за години напред.
                  Второ: система с добър дебит и големи по площ радиатори-целта е работа на котела на възможно най-ниска температура, за препоръчване до 40-45гр.
                  и Трето: да купуваме газ от други места не само от матрьошките, (това не зависи директно от нас по единично)

                  И след всичко това, ще забравите за наличието на такива теми за коментари.
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Газ или пелети ?

                    Почвам уеееекинко да се замислям за газта........
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Газ или пелети ?

                      Ако ти стига кеша за разходите няма какво да го мислиш.Те навън отдавна са го измислили просто ние сме леко далече от истината.
                      Няма страшно в умирачката...
                      Страшното е да си жив!...

                      Коментар


                      • #86

                        Коментар


                        • #87
                          От: Газ или пелети ?

                          Май отивам към кондензен двуконтурен газов котел около 7-13 кВ. Приемам съветите ви.
                          Тази земя, по която тъпча сега,
                          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                          тази земя – не е моя земя,
                          тази земя, простете, е чужда.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Газ или пелети ?

                            Браво. BAXI
                            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                            Drag Grand Canyon Daily
                            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                            LZ1JYM

                            Коментар


                            • #89
                              От: Газ или пелети ?

                              Юнкерс на Бош!.....Със стаен програматор....много е умен!
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Газ или пелети ?

                                Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                                7-13 кВ.
                                Най малко около 26кв съм виждал. 7/13 не знам да има такъв.
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X