Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ или пелети ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газ или пелети ?

    В моят район в момента е 50ст кубика крайна цена.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • От: Газ или пелети ?

      За целия октомври -88 лева.На двата етажа по 90 кв е 20-21 градуса,къпане нонстоп 4 човека,готвене изцяло на газ.Тока падна на 40 лева,водата е хидрофорена.Предстои да слагам и солар с който да подпомагам отоплението...разправят че сметката за газ падала с 40%.
      А бе голяма си е благина.Ей да не забравя да слезна някой ден до мазето да нагледам котела как е-туй-онуй,фитинги,налягане и т.н.Ама може и да не е тоя месец.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • От: Газ или пелети ?

        От няколко дни го ръчкам, сменям режими и градуси. Да се опознаем. Познавачите да дадат съвет за градусите на БГВ и водата в радиаторите. Как е най-икономично и приемливо. Странности и особености.
        Тази земя, по която тъпча сега,
        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
        тази земя – не е моя земя,
        тази земя, простете, е чужда.

        Коментар


        • От: Газ или пелети ?

          Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
          От няколко дни го ръчкам, сменям режими и градуси. Да се опознаем. Познавачите да дадат съвет за градусите на БГВ и водата в радиаторите. Как е най-икономично и приемливо. Странности и особености.
          Топлата вода (вече откритата) съм държал и на 38 и на 44 градуса (проточно), обърни внимание кой е най добри режим за работа конкретно на твоя котел. Кога работи по равномерно без много прекъсвания. А за радиаторите, колкото по ниска по добре. Аз работя от 39 до към 46, меня я спрямо външната температура, миналата година стигнах и до 50 при -20 на вън, няма начин, трябваше да компенсирам студа. Но котела ми е под носа и мога да го ръчкам постоянно. Другото е настройката на дистанционния термостат в една от стайте и третото термо главата на всеки радиатор.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • От: Газ или пелети ?

            Лятото топлата вода е 35 градуса (по-ниско не може), в момента е 40, когато застудее сериозно максимум 42 градуса. Това за мен и за децата, на жената винаги и е студена.
            За отопление държа температурата 45 градуса, при много големи студове може да кача и до 50.
            Котелът ми не е кондензен и поради тази причина не мисля, че ще имам полза, ако смъкна градусите за отопление.
            RAV 4
            F650GS

            Коментар


            • От: Газ или пелети ?

              БГВ-то по-добре го дръж на 55, за да се чисти топлообменника и тръбите от гадинки, така или иначе от там нищо не спестяваш. A топлото от 45 до 55, зависи от размерта на радиаторите и спецификата на сградата.
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • От: Газ или пелети ?

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                БГВ-то по-добре го дръж на 55, за да се чисти топлообменника и тръбите от гадинки.
                За тази цел Л. Пастьор е казал че минимумът е 63.

                Коментар


                • От: Газ или пелети ?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  За тази цел Л. Пастьор е казал че минимумът е 63.
                  И 63 става, но е излишо. Май гадинките в храните и питейната вода са различини. Стандартите за БГВ са в бойлера 60, на крана 55.


                  Аз друго не мога да разбера, от какво точно се спестява от по-студена БГВ?
                  Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                  Drag Grand Canyon Daily
                  Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                  LZ1JYM

                  Коментар


                  • От: Газ или пелети ?

                    1. загуби
                    2. ощавяне като пуснеш по грешка топлата вода

                    Аз ползвам термостатни кранове ама с обикновените стават грешки. Бойлерите едно време бяха до 85, сега са до 75, а стандарта за БГВ е когато е от парно. Щото плащаш на кубици.

                    Коментар


                    • От: Газ или пелети ?

                      Е на 55 е трудно да се ощавиш. А загубите на топлина в тръбите е пренебрежима, освен ако не говорим за сградна рециркулация, но пък там би трябвало да има изолация.


                      Аз парно отдавна не плащам, за запоследно когато бяхме наели Бруната да прави топлинно счетоводство на една сграда, си смяташе на месечна база киловати на кубик. Не знам толофикация не правят ли така.
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • От: Газ или пелети ?

                        Какво съвпадение - и аз отдавна не плащам парно. Та не знам.

                        Коментар


                        • От: Газ или пелети ?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Какво съвпадение - и аз отдавна не плащам парно. Та не знам.
                          Eееееех, щастливци!

                          Коментар


                          • От: Газ или пелети ?

                            Нищо случайно няма в това щастие.

                            Коментар


                            • От: Газ или пелети ?

                              Според моя опит, най-добре е БГВ да се настрои на такава температура, която при къпане не е нужно да се охлажда със студена вода. Котелът започва да включва и изключва:първо е некомфортно; второ става още по-неикономичен.
                              Та в този ред на мисли, 55 градуса за БГВ е неудачно решение.
                              RAV 4
                              F650GS

                              Коментар


                              • От: Газ или пелети ?

                                Mдааа за водата в радиаторите май за сезона е добре да е около 40 С, но за БГВ ме хвърлихте в размисъл. Какви гадни, какви чудесии ? Относно икономичността при БГВ, заслужава ли си да топлиш водата и после да я разхлаждаш ?
                                Тази земя, по която тъпча сега,
                                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                                тази земя – не е моя земя,
                                тази земя, простете, е чужда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X