Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ или пелети ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Газ или пелети ?

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Сега и ако изброиш предимствата на тези конвектори пред климатиците цена няма да имаш.
    Аз мога да ти кажа недостатъците и на двете:
    1. Виелица в стаята;
    2. Студ на краката;
    3. Шум в ушите.

    Аз съм на подово зимата, като пусна конвекторите на охлаждане лятото всички се сърдят и оплакват.
    Обикновено го спирам навсякъде и оставям само там където се готви щото е невъзможно иначе.

    А забравих цената е много приятна - колкото 3/4 климатик а за безшумните и повече.

    Да споделя и аз за конвекторчетата,че са ми минали няколко през ръцете.
    Има вариант да не е виелица в стаята,студено на краката и шум в ушите обаче цената за съжаление не е никак приятна.
    И да не се чуват,могат да духат и от горе и от долу.Работят супер на температури около и под 50 градуса.
    Да най-добрият вариант който аз лично правя най-често е комбинация от нискотемпературна термопомпа("въздух-вода"да се разбира до 55 градуса),подово отопление и конвектори.
    Към подовият кръг температура от 35/40 градуса според зависи настилката,а към конвекторите 45/55 според зависи външна температура и желанията клиентски.
    Лятото автоматично се отсича подовото и се подава охлаждане само към конвекторите.
    И така.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #47
      От: Газ или пелети ?

      Тия конвектори на охлаждане не капят ли?

      Коментар


      • #48
        От: Газ или пелети ?

        Кондензират.Имат си тава за обиране на конденза.От теб се иска да го отведеш навън.Другото е че задължително се изолират перфектно тръбна разводка,фитинги и колектори.
        С изолация поне 9мм,а според моят опит 13мм е правилният размер.
        П.С.При големи канални машини в окачен таван се изолира дори кондензната тръба(по принцип пвц)тъй като дори тя кондензира при големи жеги и се получават грозни петна и течове.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #49
          От: Газ или пелети ?

          За предимствата на водното подово няма спор.

          За виелицата в стаята и шума не съм съгласен. Вентилаторите са на степени и най-бавната е изключително тиха. Моите са Carrier и съм доволен. Като се почиства редовно филтъра (1-2 пъти годишно) са доволно тихи и на по-високите степени.
          Цената сигурно е по-висока от тази на радиаторите, но и ефективността им е несъизмерима. Разбира се, ако нямаш намерение да държиш системата включена нонстоп през целия сезон. Тогава инертността на радиаторите е предимство.

          За студа в краката, дали с радиатори или с конвектори, все тая. Както казах по-горе, комбинирани с котел на газ, конвекторите затоплят изключително бързо и това позволява да пускаш системата като се прибереш вкъщи.

          Коментар


          • #50
            От: Газ или пелети ?

            Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
            Да споделя и аз за конвекторчетата,че са ми минали няколко през ръцете.
            Има вариант да не е виелица в стаята,студено на краката и шум в ушите обаче цената за съжаление не е никак приятна.
            И да не се чуват,могат да духат и от горе и от долу.Работят супер на температури около и под 50 градуса.
            Да най-добрият вариант който аз лично правя най-често е комбинация от нискотемпературна термопомпа("въздух-вода"да се разбира до 55 градуса),подово отопление и конвектори.
            Към подовият кръг температура от 35/40 градуса според зависи настилката,а към конвекторите 45/55 според зависи външна температура и желанията клиентски.
            Лятото автоматично се отсича подовото и се подава охлаждане само към конвекторите.
            И така.
            Съгласен със всичко - за едни други пари има конвектори дето и не се чуват и дето можеш да ги инсталираш и горе и долу и по средата.
            Обаче вече цената отива на един хубав инверторен че и със добър КОП
            Като се постави в сметката инсталация тръби задвижки термостати и т.н. сметката набъбва още и не излиза.

            Още твърдя че е много по евтино и по лесно вместо конвектори да се сложат климатици.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #51
              От: Газ или пелети ?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Тия конвектори на охлаждане не капят ли?
              Сигурно капят,ама отвънка
              Use since:
              OpenBSD 3.x
              FreeBSD 4.x
              Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

              Коментар


              • #52
                От: Газ или пелети ?

                Вече почти 24ч нямам ток, пред вид тежкия сняг въпреки че сме ужким в град Пловдив. Всички около мен дето са с термопомпи, климатици, газ-маз, пелетни котли, , конвектори-монвектори и пр. модерни отопления са на студено. На студено са и тези дето са без що годе нормални UPS-и. Повечето си зарязаха къщите и избягаха на топло при роднини и познати. Аз само прехвърлих помпата на старовремския Виадрус с радиторчета към упс-а, и в къщи е супер през целия ден.
                Разберете, тук е България, и трябва да сте готови за най-лошия вариант непрекъснато. Модерните отопления определено не живеят без мрежово захранване.
                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                Коментар


                • #53
                  От: Газ или пелети ?

                  Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                  Модерните отопления определено не живеят без мрежово захранване.
                  Тук се намесва и различния вид проблеми - един газов котел или пелетна горелка просто ще спре (можеш да го пуснеш на инверторче или малък генератор), климатиците с генератор са загубена кауза, а ако изтървеш котел на твърдо гориво просто ще стане беля.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Газ или пелети ?

                    Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                    Вече почти 24ч нямам ток, пред вид тежкия сняг въпреки че сме ужким в град Пловдив. Всички около мен дето са с термопомпи, климатици, газ-маз, пелетни котли, , конвектори-монвектори и пр. модерни отопления са на студено. На студено са и тези дето са без що годе нормални UPS-и. Повечето си зарязаха къщите и избягаха на топло при роднини и познати. Аз само прехвърлих помпата на старовремския Виадрус с радиторчета към упс-а, и в къщи е супер през целия ден.
                    Разберете, тук е България, и трябва да сте готови за най-лошия вариант непрекъснато. Модерните отопления определено не живеят без мрежово захранване.
                    Аз драма не виждам - камина в хола и 6 кубика дръве под навеса.
                    Няма да мухлясват само я вече 2 година откакто термопомпа не трябват.
                    Да спира тока че да пускам джипо, ама то сняг по варненско йок
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #55
                      От: Газ или пелети ?

                      Е затова не пипам вкъщи старата гравитачно изпълнена отворена система на която просто съм добавил помпа на байпас.
                      Като няма ток просто отварям крана и единственият минус е че по бавно ми грее един от бойлерите дето е далече от котела.
                      За студ си имам климатици.Не че не мога да си сложа термопомпа.Обаче винаги човек трябва да има алтернатива.
                      Затова и обмислям в паралел на котела да се монтира или термопомпа вода/вода+буфер и солари или пелетен котел+буфер и солари.
                      Вътре не смятам да пипам докато не се налага.Знам какво е нужно за да подменя цялата система и ремонт на два етажа къща не ми се вижда приятен от никъде.
                      25години е изкарала до сега с малки доработки и смяна на чугунените радиатори с алуминиеви.И работи само да има кой да слага дърва.
                      Засега има.
                      Поздрави.
                      Няма страшно в умирачката...
                      Страшното е да си жив!...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Газ или пелети ?

                        Колкото повече чета, толкова повече виждам че не знам. Това е сериозно.
                        Тази земя, по която тъпча сега,
                        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                        тази земя – не е моя земя,
                        тази земя, простете, е чужда.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Газ или пелети ?

                          Наука като всяка друга. Има си инженери, които се мъчат по 5 години да учат, и на тях би трябвало да им е по-ясно.
                          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Газ или пелети ?

                            Едно малко генераторче и една тубичка гориво в резерв и проблема е решен.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Газ или пелети ?

                              Трябва ама не им е.Щото само в тая държава за 5 години пиене ставаш инженер.В другите ставаш пияница.
                              Мое мнение не касаещо всички инженери,но по-голяма част от тях за жалост.
                              Няма страшно в умирачката...
                              Страшното е да си жив!...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Газ или пелети ?

                                Тази сутрин, като ми спряха тока и аз преосмислих нещата. Добре е, все пак, че имам алтернативи на камина са дърва, както газ за известно време.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X