Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ или пелети ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Газ или пелети ?

    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
    Юнкерс на Бош!.....Със стаен програматор....много е умен!
    Абе и аз се нямам за глупав, но жена ми май ме пребори за газта.....
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

    Коментар


    • #92
      От: Газ или пелети ?

      Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
      Най малко около 26кв съм виждал. 7/13 не знам да има такъв.
      Има, има. Даже и на 3,6 долна граница се оказва че има, ама се в странство ми ги показва чичо ти гугльо.
      Тази земя, по която тъпча сега,
      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
      тази земя – не е моя земя,
      тази земя, простете, е чужда.

      Коментар


      • #93
        От: Газ или пелети ?

        Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
        Има, има. Даже и на 3,6 долна граница се оказва че има, ама се в странство ми ги показва чичо ти гугльо.
        То и на моя долната граница на работа е 4kw, но се води 33kw., тоест дава се пълната му мощност колко е като модел. А той автоматично се превключва на колко да работи в зависимост от това дали сега се включва и бързо трябва да вдигне температура или само я поддържа и по това преценява с каква мощност ще работи в даден момент.
        Последно редактирано от disko04; 05-02-16, 14:56.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #94
          От: Газ или пелети ?

          Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
          Има, има. Даже и на 3,6 долна граница се оказва че има, ама се в странство ми ги показва чичо ти гугльо.
          Здравей колега и аз минах по този път.Първо беше Прити с водна риза дърва кюмюр носене чистене боядисване и всички екстри.После дойде гаста и притито за продан.До сега не е спирала газта за 6-7години.Супер е.Правих външни и вътрешни изолации.Отделно сложих и 2 здрави инвертора за всеки случай.Попрочети в сетком форума за газовите котли и инсталации.Има колега който е модератор там пише се Лазар дава много добри съвети и по телефона.Поздрави и успех.

          Коментар


          • #95
            От: Газ или пелети ?

            Някой да сподели опит и мнение за VICTRIX TT
            Тази земя, по която тъпча сега,
            тази земя, която пролетен вятър пробужда,
            тази земя – не е моя земя,
            тази земя, простете, е чужда.

            Коментар


            • #96
              От: Газ или пелети ?

              Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
              Някой да сподели опит и мнение за VICTRIX TT
              Това е Иммергаз, нали? И аз се ослушвам за него. От Jordan ми казаха, че работи в най-голям диапазон на мощност, но като чета параметри, започва от 9 Кв., а не от 4. Преди се бях спрял на Френски Дедитрих, но има лоши отзиви за поддръжката, както и за Вайлант, но всеки си има теория.
              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

              Коментар


              • #97
                От: Газ или пелети ?

                Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                ... Преди се бях спрял на Френски Дедитрих, но има лоши отзиви за поддръжката, както и за Вайлант, но всеки си има теория.
                Моята не теория а практика с Дедитрих: Докато бях на дизел имах денонощна подръжка от фирменият сервиз. Сезонно обслужване-почистване, настройки и каквото се сетиш, а им се налагаше да идват често поради спецификата на горивото. Откакто минах на газ не съм опирал до услугите им като и не съм спирал котела, има-няма 5-6 г. Котела работи денонощно и целогодишно.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #98
                  От: Газ или пелети ?

                  Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                  Това е Иммергаз, нали? И аз се ослушвам за него. От Jordan ми казаха, че работи в най-голям диапазон на мощност, но като чета параметри, започва от 9 Кв., а не от 4. Преди се бях спрял на Френски Дедитрих, но има лоши отзиви за поддръжката, както и за Вайлант, но всеки си има теория.
                  Тука по технически данни са 1,9-12 кв, 3-23 кв, 3-26 кв, което ако е вярно звучи добре. http://www.enerja.bg/bg/products.html
                  Тази земя, по която тъпча сега,
                  тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                  тази земя – не е моя земя,
                  тази земя, простете, е чужда.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Газ или пелети ?

                    Предлагам Влад студиото да организира сБирка (спиртка) в Дупница с месни местни мезета, за да се изчисти този въпрос веднъж завинаги, иначе с чесане по форума нема да стане тая работа.
                    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
                    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
                    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

                    Коментар


                    • От: Газ или пелети ?

                      Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                      Това е Иммергаз, нали? И аз се ослушвам за него. От Jordan ми казаха, че работи в най-голям диапазон на мощност, но като чета параметри, започва от 9 Кв., а не от 4.
                      От това което поизчетох в мрежата, разликата м/у минимална и максимална мощност без спиране на пламъка се казва "степен на модулация". Важен фактор, при мен е 1 към 7, което се води добре. Гледам разни не много скъпи котли им дават 1 към 9, но това ми се струва подозрително! При мен когато мине на минимална мощност (което е през по голямата част от времето) чувам вътре да почуква клапана за газта който дозира количеството и. При този приятен режим на работа последната трета (хилядна от кубика) червена цифра на разходомера се движи едва едва. И обратно когато работи на висока мощност не и се виждат цифрите!
                      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                      Коментар


                      • От: Газ или пелети ?

                        Ей много затихна нещо темата, а този сезон би трябвало да е актуална.
                        От днес сутринта съм вече на топло. Отоплителната инсталация е готова, изпитана и задействана. Отвън в момента е три градуса, а вътре 23.
                        Не ме питайте пелети или газ, отговарям веднага - газ.
                        Котела е двуконтурен на Имергас, Витрикс 24ТТ 2 ЕРП.
                        Впечатления и отзиви тепърва. Днес съм доволен.
                        Тази земя, по която тъпча сега,
                        тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                        тази земя – не е моя земя,
                        тази земя, простете, е чужда.

                        Коментар


                        • От: Газ или пелети ?

                          Така е, ако има газ на близко друго не ти трябва.
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • От: Газ или пелети ?

                            Спор няма че газта е благинка голяма когато я има и не е на безбожна цена.


                            Sent from my iPad using Tapatalk
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • От: Газ или пелети ?

                              Още не знам как ще ми дойде като пари на месец, но определено си е голема сгода и удобство.
                              Тази земя, по която тъпча сега,
                              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                              тази земя – не е моя земя,
                              тази земя, простете, е чужда.

                              Коментар


                              • От: Газ или пелети ?

                                При първата сметка ще се похвалиш и ще направиш съпоставака.
                                За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X