Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

    Днес пак работихме с горелката .Уж с други въглища ,които след проучване се оказаха същите като предния път.
    Пробвах и повечко подаване и много въздух , после и с малко въздух и какво ли не .

    Правят шлака като шапка и то сигурно 10 -15 см ,ако не я съборя с ръжена не могат да горят свежите въглища .
    Имам при мен вече и от брикетна фабрика Русе .Другата седмица ще пробвам и тях ,май изглеждат по-добре .
    0887/400121 Антон Донев

    Коментар


    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

      Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
      ...Правят шлака като шапка и то сигурно 10 -15 см ,ако не я съборя с ръжена не могат да горят свежите въглища ...
      Стана ми интересно, как новопостъпващите въглища и новообразуваната шлака не избутват тази "шапка" нагоре и встрани. На чак толкова спичащи се въглища не съм попадал. Чета из темата, колеги отпадъчна пепел от въглища горят и са доволни.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

        Не си личи добре на снимката ,но все пак ...

        Не е на едри буци ,които да падат ,а шапка, която тук там се пропуква .Все едно сталактон
        Прикачени файлове
        0887/400121 Антон Донев

        Коментар


        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

          Колега пробвай с антрацит.

          Коментар


          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

            Започвате да произвеждате сгурия като от някогашните промишлени котли със скара. Тя се образува, защото имате зони с много въздух и съответно висока температура в съседство с такива с малко въздух и още неизгорял кюмюр. Точно там става сгурията.

            Коментар


            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

              При мен такъв проблем съм виждал само при сламени пелети, даже съм сложил снимки в темата. Освен това, като гледам снимките на сгурията и буците шлака по-горе, сякаш виждам и много недоизгоряли въглища там. Нещо има нередно, но не мога да преценя само по снимки. Най-вече го отдавам на работа на предела на мощността на горелката. Изсилете един ДВГ на максималните обороти непрекъснато, пък после му смятайте КПД-то и докога ще издържи.
              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

              Коментар


              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                При мен такива "петури" сгурия се получават при горенето на пернишки въглища... При горене на донбас и брикетна пепел такива шапки от сгурия няма !!!

                Коментар


                • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                  Нямаше ме събота и неделя и го оставих на отопление - 50 градуса ,минимално подаване и 3 ст вентилатор ,горелката се включва рядко .

                  Сега отидох да погледна -същата работа .
                  Май ще ходя да ги меря с буците .Остана още малко в бункера да изгори и ще пробвам с русенските .
                  0887/400121 Антон Донев

                  Коментар


                  • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                    Първоначално публикуван от Viktor11 Преглед на мнение
                    Колега пробвай с антрацит.
                    Планувал съм го .

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Започвате да произвеждате сгурия като от някогашните промишлени котли със скара. Тя се образува, защото имате зони с много въздух и съответно висока температура в съседство с такива с малко въздух и още неизгорял кюмюр. Точно там става сгурията.
                    Ми той не е ли такъв принципа на работа на горелката ?

                    Първоначално публикуван от double-dealer Преглед на мнение
                    При мен такива "петури" сгурия се получават при горенето на пернишки въглища... При горене на донбас и брикетна пепел такива шапки от сгурия няма !!!
                    Такива съмнения имам и аз ,или за бургаски или други нискокалорични .
                    0887/400121 Антон Донев

                    Коментар


                    • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                      Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                      Ми той не е ли такъв принципа на работа на горелката ?.
                      Ми не трябва да е такъв. Въздухът трябва да стига равномерно до всичкото гориво, иначе пада КПД-то и се чудим откъде иде тая сгурия. Колкото и въглища да вкараш, не се ли смесват добре с въздуха, няма мощност. Идеалният случай е да изкараш само пепел, ама това не става в домашни условия.

                      Коментар


                      • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                        Вентилатора има ли клапа. Ако има колко е отворена.

                        Коментар


                        • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                          Какво би ме посъветвал в моя случай ?
                          0887/400121 Антон Донев

                          Коментар


                          • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                            Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                            Какво би ме посъветвал в моя случай ?
                            Не съм запознат с хардуера в твоя случай, работя с промишлени газови и мазутни горелки, но по принцип - горивото е каквото е, въздухът обаче освен по количество, както се регулира в твоя случай, трябва да може да се разпределя равномерно в горивната камера, така че да може да окислява повече гориво за единица време(което е и мощността дефакто). Трябва да се търси начин с перки, дюзи, завихрители... да се разшири потока.

                            Коментар


                            • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                              От вчера нещо ме човърка да пиша, напиша го изтрия го, след някой час пак...и така до сега.
                              Та гложденето произлиза от там, че цялата работа ми прилича да не е уплътнена чашката към корпуса на горелката както трябва и като резултат се получава неравномерно изгаряне и може би точно тази шлака.
                              Ако може изключи я, да се охлади и прегледай дали е уплътнена(описал съм по-горе къде и как). Ако трябва я уплътни на ново!

                              Изпратено от моят HTC One с помощта на Tapatalk
                              ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                              Коментар


                              • От: Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

                                На сайта на Дефро има доста информация за четене относно въглищата, например това:
                                http://www.defro.bg/pages.aspx?id=70...B5%D0%BB%D0%B0
                                Добро четиво е този сайт.
                                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X