Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за котел на пелети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнение за котел на пелети

    Зависи от камината. Според мен не си струва.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • От: Мнение за котел на пелети

      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
      Не е така, ако умее сам да го направи и има време за това, ще се върже и финансово.
      Ще бъде приключение с неизвестен край,дори да е от клуб "направи си сам".Това го казвам,защото се сблъсквам често с хора,които не могат да вкарат в режим пелетна камина от магазина,та не мога да си представя да почне човек от железарията и да стигне накрая до софтуера сам.Пример:наша българска фирма е прекопирала 1/1 ламарините на италианска пелетна камина,но поради различен софтуер резултатите са доста различни,познай в чия полза.
      Иначе съм виждал в някакви сайтове да се продават различни по размер кошнички,пълниш ги с пелети, слагаш в камината и палиш,но не мисля че това е идеята на отоплението с пелети.Но..., ако човек си постави като голяма цел да превърне обикновена камина в пелетна ще го направи,каквото и да му коства,ей така,да докаже,че ще стане.
      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
      Враца

      Коментар


      • От: Мнение за котел на пелети

        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
        Имам вградена камина с водна риза, как мога да я направя на пелети?
        Трудно, не евтино и не естетично. Аз не бих го правил.

        Коментар


        • От: Мнение за котел на пелети

          Разбрах, благодаря за отделеното време.
          Остава си на дърва. Не умея и най добре бай Станимир да си носи дръвцата, таман ще се поизмарям малко преди да се опна на дивана.
          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

          Коментар


          • От: Мнение за котел на пелети

            Правих парно с пелетна група да отопление ,всичко на ниво ,резерв от мощност ,но като всички други ,много скъпо , 2-3 чувала на 24 часа !Е мерси ,с дърва ,еко брикети и некоя лопата качествени въглища ,съм по къс ръкав вътре,при -20 навън.От много познати и приятели ,знам само един дето е супер доволен като разход -цена,пелетния котел е немски ,но има много яка изолация на къщата ,иначе надали ще е доволен.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: Мнение за котел на пелети

              Здравейте!
              Предстои ми пренасяне в къща след около месец-два, и съм решил да изградя система за отопление с пелетен (само за такова гориво, не комбиниран) котел. Къщата е триетажна, така че предвиждам радиатори на всеки етаж, но поне през първите две години ще се обитават само два етажа, затова отоплението ще става без да се включват радиаторите на последния етаж.
              Квадратурата на етажите (заедно с площадките на стълбите) е по около 60 m.2, тоест общо около 180 m.2 за целия имот. Стените са доста дебели (тухла), има външна и вътрешна замазка, но е без съвременни изолационни плоскости. В много добро състояние е общо взето, без течове.
              Интересува ме абсолютно всичко по едно такова решение за отопление – марка на котле, мощност (според това, което прочетох по форуми до момента, изчислявам я на около 22-25 KW), брой и вид на радиаторите, както и дали е нужно да се поставят радиатори под прозорците на стълбището.


              Последно редактирано от STROIL; 02-08-17, 06:08.

              Коментар


              • От: Мнение за котел на пелети

                Предстои ми закупуване на котле за пелети, та приемам мнения и препоръки за различни марки и модели.

                Коментар


                • От: Мнение за котел на пелети

                  Първоначално публикуван от mir777 Преглед на мнение
                  Предстои ми закупуване на котле за пелети, та приемам мнения и препоръки за различни марки и модели.
                  Предполагам, ако споделиш квадратура, обем и конструкция на отопляемата площ ще получиш смислени препоръки. Така е трудно и дори може да е бъде подвеждащо каквото и да е споделено мнение.
                  GPS системи https://www.easytracking.bg/
                  Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                  Коментар


                  • От: Мнение за котел на пелети

                    Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                    Предполагам, ако споделиш квадратура, обем и конструкция на отопляемата площ ще получиш смислени препоръки. Така е трудно и дори може да е бъде подвеждащо каквото и да е споделено мнение.
                    Интересуват ме марка, модел и народност, другото ми е ясно, но да кажем киловатите са около 35-40 ориентировачно ги казвам.

                    Коментар


                    • От: Мнение за котел на пелети

                      Грейко,котел и горелка.Яде безпроблемно и нискокачествени пелети,включително и слънчогледови,а тенденцията в производството на пелети е да се използват все по-необичайни суровини,като клони,шума костилки и каквото се сетят,тъй като леснодостъпните дърва са на привършване,особено широколистни.така че вземи си поне горелка Грейко,защото е с два шнека и не може да се задръсти.Горелки и котли не продавам,но продавам пелети и разпитвам всеки клиент с какво се топли,та оттам са ми и наблюденията.
                      Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                      Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                      Враца

                      Коментар


                      • От: Мнение за котел на пелети

                        Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                        Грейко,котел и горелка.Яде безпроблемно и нискокачествени пелети,включително и слънчогледови,а тенденцията в производството на пелети е да се използват все по-необичайни суровини,като клони,шума костилки и каквото се сетят,тъй като леснодостъпните дърва са на привършване,особено широколистни.така че вземи си поне горелка Грейко,защото е с два шнека и не може да се задръсти.Горелки и котли не продавам,но продавам пелети и разпитвам всеки клиент с какво се топли,та оттам са ми и наблюденията.
                        Перифразирайки оня виц дето се пита "Дали мъж може да забремени мъж....", може да се счита, че за пелетите и горелките в нашата страна важи същото, а именно - Може ли пелетна горелка да гори пелети от пръст? Не, не може, но пък опитите в България продължават.

                        От тая гледна точка от Грейко да вложат малко повече материал особенно в шнека, че с тая усукана тел за шнек... малко като детска играчка изглежда.
                        ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                        Коментар


                        • От: Мнение за котел на пелети

                          Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                          Грейко,котел и горелка.Яде безпроблемно и нискокачествени пелети,включително и слънчогледови,а тенденцията в производството на пелети е да се използват все по-необичайни суровини,като клони,шума костилки и каквото се сетят,тъй като леснодостъпните дърва са на привършване,особено широколистни.така че вземи си поне горелка Грейко,защото е с два шнека и не може да се задръсти.Горелки и котли не продавам,но продавам пелети и разпитвам всеки клиент с какво се топли,та оттам са ми и наблюденията.
                          Нахвалиха ми Грейко и BURNiT, та се чудя дали да заложа на българското или на нещо вносно.

                          Коментар


                          • От: Мнение за котел на пелети

                            Доколкото се сещам имаш дистрибутор на Грейко в Троян. Телефона му трябва да го има на страницата на производителя. Що не пробваш да го поразпиташ. Аз лично заложих на техен котел и горелка 30kw но още нямам преки впечатления. Ще монтирам другия месец. Поради тази причина се въздържах от мнение и препоръка.
                            GPS системи https://www.easytracking.bg/
                            Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                            Коментар


                            • От: Мнение за котел на пелети

                              Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                              Доколкото се сещам имаш дистрибутор на Грейко в Троян. Телефона му трябва да го има на страницата на производителя. Що не пробваш да го поразпиташ. Аз лично заложих на техен котел и горелка 30kw но още нямам преки впечатления. Ще монтирам другия месец. Поради тази причина се въздържах от мнение и препоръка.
                              Защото като разпитвам някой търговец и обикновено това което продава е най доброто, и ми се искаше да получа малко не пристрастни мнения преди да направя избора.

                              Коментар


                              • От: Мнение за котел на пелети

                                В един друг форум с насоченост към такива които искат сами да си правят нещо има тема от 60 страници за въпросните котли и горелки. И за другите модели има доста споделено от ползватели. Много от тях са от твоя район и може и да получиш мнения и от първа ръка.
                                GPS системи https://www.easytracking.bg/
                                Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X