Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашни климатици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Монтаж на климатици

    Имайте впредвид, че цената за монтаж падна толкова, че в бизнеса останаха само оръфляци!
    Големите вериги предлагат монтажа като подарък, а никой сериозен хладилен специалист няма да се прави на клоун-акробат по балконите за въшливите 50 лева печалба, да влачи качественно оборудване и да влага желание, при положение че смяната на един компресор на хладилна камера му носи 1000 лв / с печалбата от продажбата на компресора/..

    Днешните монтажни фирми са нещо като птичките накацали крокодила, дето дояждат остатъците от храната в зъбите на Технополис и Техномаркет!

    Важното е да е от оторизираните, защото иначе като ти думне компресора си направо за нов климатик!
    Аз имам десетина такива, /думнали/, ако някой иска да ги купи , да се обади, иначе някой гаврош ще удари джакпота!

    Коментар


    • До: Монтаж на климатици

      интересни хора сте вие - чакате да стане 40С и се сещате, че Ви трябва А/С

      в офиса климатикът ми е на 10 години /RHOSS/ - като сменихме адреса си го взехме и си го сложихме пак същия... само натискам копчето - нито го пълня, нито компресор му сменям, нито... какви са тия гаранции и т.н.

      вкъщи климатика си го монтирахме още преди да се нанесеме - също нямаме никакви грижи...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • До: Монтаж на климатици

        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
        Имайте впредвид, че цената за монтаж падна толкова, че в бизнеса останаха само оръфляци!
        Големите вериги предлагат монтажа като подарък, а никой сериозен хладилен специалист няма да се прави на клоун-акробат по балконите за въшливите 50 лева печалба, да влачи качественно оборудване и да влага желание, при положение че смяната на един компресор на хладилна камера му носи 1000 лв / с печалбата от продажбата на компресора/..

        Днешните монтажни фирми са нещо като птичките накацали крокодила, дето дояждат остатъците от храната в зъбите на Технополис и Техномаркет!

        Важното е да е от оторизираните, защото иначе като ти думне компресора си направо за нов климатик!
        Не ги знам кои са тия големи вериги дето предлагат монтажа като подарък, щото заявената чрез Техномаркет услуга си се заплаща. Предполагам, че е същото и при Технополис.

        А иначе въпросните оторизирани фирми може и да са "оръфляци", като гледам, че някои от тях не си вдигат телефоните, а други са дали за връзка само GSM, което навежда на мисълта за "one man show".

        Ама какви са вариантите, ако на "великите" в бранша им е под достойнството да дойдат да монтират 2 климатика?!?

        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        интересни хора сте вие - чакате да стане 40С и се сещате, че Ви трябва А/С
        Тедо, за сещане съм се сетил отдавна. Ама имаше преди това по-важни задачи. Като например привеждане на джипката в подходящо състояние, което си изискваше съответната инвестиция на пари и време ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • До: Монтаж на климатици

          Най-бърз монтаж:
          http://www1.int.conrad.com/scripts/w...c=X&~cookies=1

          Малко ТТ данни:
          This compact air cooler has been specially designed for cars and caravans. Warm air passes through a special filter that is soaked in water. The evaporation of the water cools the air noticeably.
          Technical data: Operating voltage 12 V · Power consumption 2/4 W · Water reserve 0.35 l · Dim. (L x W x H) 200 x 110 x 150 mm
          Прикачени файлове
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • До: Монтаж на климатици

            Във Враца онзи ден една булка ни предлагаше по 10 лева на климатик за поставяне. Смята, че за един ден можело да се поставят три климатика и надницата ще е 30 лева. Подкрепям Volk - просто на такива цени никой нормален човек оважаващ себе си и можещ няма да се гърби.
            Поставянето на климатик е лесно като умствен и технически потенцял... гърбенето е в хамалщината. Невярвам да нямаш поне един приятел дето да го умее и да ти го направи с мерак както никой друг. Аз съм поставял преди три години един в нас и не е спирал... Гаранции одавна нетърса в нищо, защото винаги намират поводи, за да нети ги признаят.
            В едно магазинче тук онзи ден чух 600 климатика са продадени за деня... представяте ли си в София за какво говорим... Сещат се хората от както ги стъпче жегата... Българска ти му работа.
            Лек ден и късмет!
            Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

            Коментар


            • До: Монтаж на климатици

              Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение

              А бе, колега, тук става въпрос за монтаж на домашни климатици ...
              Това охладителче за 15 евро имам сериозни съмнения, че ще ми свърши някаква работа за купето на джипката, та камо ли за помещение 50 квадрата ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • До: Монтаж на климатици

                климатика е има-няма 500лв... какво общо има с "привеждането на джипката...", което е струвало несъразмерно повече...
                как мислиш, дали ще ти го монтират по-качествено през Май или октомври или сега в 40С жега и когато са затрупани с поръчки и бързат...?
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • До: Монтаж на климатици

                  Първоначално публикуван от DINI Преглед на мнение
                  Във Враца онзи ден една булка ни предлагаше по 10 лева на климатик за поставяне. Смята, че за един ден можело да се поставят три климатика и надницата ще е 30 лева. Подкрепям Volk - просто на такива цени никой нормален човек оважаващ себе си и можещ няма да се гърби.
                  Поставянето на климатик е лесно като умствен и технически потенцял... гърбенето е в хамалщината. Невярвам да нямаш поне един приятел дето да го умее и да ти го направи с мерак както никой друг. Аз съм поставял преди три години един в нас и не е спирал... Гаранции одавна нетърса в нищо, защото винаги намират поводи, за да нети ги признаят.
                  Дини, не знам във Враца, ама в София цените са от порядъка на 150 до над 200 лв на климатик (с включени до 3 м. маркучи и кабели). И това - най-често без ДДС.
                  Това, че ти предпочиташ да не търсиш гаранции си е твое решение и проблем. Лично аз нямам намерение заради икономията от сумата за монтажа да рискувам да се овътря с неколкократно по-висока сума, ако нещо изпуши.
                  Такава "икономия" е, както се казва, "майка на мизерията".
                  Вярно е, че търговецът може да потърси повод да не признае гаранцията, но това не е причина аз да му сервирам перфектното оправдание: "Ами вие не сте спазили условията. Гаранционната ви карта не е попълнена с данните за монтаж от оторизирана фирма".

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  климатика е има-няма 500лв... какво общо има с "привеждането на джипката...", което е струвало несъразмерно повече...
                  как мислиш, дали ще ти го монтират по-качествено през Май или октомври или сега в 40С жега и когато са затрупани с поръчки и бързат...?
                  Ами то има климатици и климатици ...
                  А мърлячът си е мърляч и при 40 и при 20 градуса. Вече е въпрос на късмет на кого ще попаднеш.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • До: Монтаж на климатици

                    Това с гаранцията наистина е така. Когато монтирах моя преди 5 години той изобщо не тръгна. Явно при транспорта нещо вътре се беше потрошило. Натовариха външното тяло на бусчето. След няма и час се върнаха направо с ново и го монтираха. От тогава си работи безгрижно. Дори и профилактика не съм му правил. Но, ако бях тръгнал да го слагам сам? Всяка техника може да се потроши при транспортиране! Ама на мен монтажа си ми влизаше в цената и го слагах пролетно време та беше от събота за вторник.
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • До: Монтаж на климатици

                      Първоначално публикуван от DINI Преглед на мнение
                      Сещат се хората от както ги стъпче жегата... Българска ти му работа.
                      Аз имам климатик от 3 години който изобщо не е спирал да духа на зададена стойност 18 градуса, при това положение сега в жегата отказа и вместо да го ремонтирам си купих нов по-мощен, мисля че е нормално да си сменя климатика когато ми изгори стария а не предварително.
                      Иначе си прав хората така полудяха от тая жега че вече никъде няма вентилатори даже и от тези в магазините за 1 лв.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • До: Монтаж на климатици

                        Нека ви кажа какво става в момента...

                        Сега всякакви мънички фирмички са претоварени с поръчки, тъй като не могат да поемат повече от 20 % от обема и могат да си позволят да си правят експерименти...
                        В бюрата по труда се пускат много обяви и нови момчета, от кол и въже се взимат и се хвърлят в боя със старите изпотрошени инструменти към обикновенните клиенти.
                        Добрите екипи и хубавите манометри заминават за обектите на корпоративните клиенти.
                        Нов монтажник на климатик, може да направи такива поразии, че ти е бедна фантазията!
                        Най-малкото ако не затваря с изолирбанд краищата на тръбите, докато ги реже и една песъчинка влезе в капилярната тръбичка!

                        Моя съвет е да изчакате края на лятото и да си намерите на спокойствие читава фирма...
                        А мобилните телефони се дават с друга цел, след края на сезона картата просто се изхвърля!

                        Коментар


                        • До: Монтаж на климатици

                          офф незнам какво да кажа. Вече имам доверие само на себе си. Всеки ден без изключение се сблъсквам с лъжата и алчността на човечеството. Гледат да ти вземат парите и въобще несе интересуват как ще ти свършат работа. Незнам за вас, но аз имам доверие повече на себе си аз да си го монтирам от колкото да дам парите на някой неудач. Имам приятели от училище дето слагат климатици... това им е работата, а всъщност ако им дам да забият един пирон ще си почупат ръцете. Такъв ли ще ми дава гарнации и ще ми гарантира качествен монтаж?
                          Може би аз съм карък или де да знам, но случвам на толкова неудачи мислещи се и вярващи, че са специялисти, а в същност измет... БИло то компютри, било то техника, автомобили, ядене... всичко е измама. Най-лошото е, че за скъпите неща каквито са климатиците аз работа по 2-3 месеца по 12 часа и немога да си позволя да си купя друг понеже някой неудач си е оставил ръцете или да им плащам монтаж по 10 пъти докато го оцелят...
                          Наскоро правих една седалка... Всичко сам.. релси, облегалки, дунапрен... мъка 3 дни. Дадох я на една от най-кадърните фирми във Враца да ми я тапицират. След 3 седмици ходене по мъките стигнах до крайния резултат - обаждане от шивачката, че седалката е готова. Отивам да си я взема и какво да видя. Нещото в което съм вложил толкова много усилия...майната им на парите... пари съм виждал много пъти, но всичкия ми мерак се згромоляса в краката ми когато видях нищожноото и гадно изпълнение идваше ми да изкрещя и да умра. Имаше места изшити на ръка. Как да се довериш на някого като всички хора са изпълнени с алчност и измама?
                          Въпросните климатици... преди години ми вързаха един. Започнах да се интересувам и в по късен стадии разбрах, че вързаният е направен адски неудачно, защото то нали компресора работи в масло и телата са важни как са ориентирани едно спрямо друго. Да но това кой го интересува... слагат където могат и на никой нему пука дали е качествено. Аз им казвам да неми дупчат изолацията, а да им направя планки... неее какво говориш праскат и режат като касапи...
                          Започнах и дограма да си правя... Вие можете ли да си представите, че си наемаш машини, работиш си на тях, правиш всичко с най-скъпото стъкло и най-скъпите и хубави профили, който предлагат в града и ти излиза по-евтино от некачественото и скъпо испълнение от най-евтиния профил на една фирма. Поръчах си една врата така ми взеха мерки, че разкъртиха половината каса за да я интегрират вътре...
                          Как да имаш доверие на някого за нещо като сами изяждаме себе си като вълци... Неможе да правим всичко сами в тоя живот нали затова несме очелници да си помагаме и да черпим ресурсите си взаимно за един по-добър живот....
                          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                          Коментар


                          • До: Монтаж на климатици

                            Хубаво, ама по тази логика не трябва и да си купиш климатика от магазина, а да си го направиш сам... Щото знаеш ли кой го е сглобявал и кой го е транспортирал? Няма как да го пробваш в магазина. Вадиш от кашона, връзваш и, ако не тръгне изобщо какво? Вече гаранцията е заминала...
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • До: Монтаж на климатици

                              Първоначално публикуван от DINI Преглед на мнение
                              офф незнам какво да кажа. Вече имам доверие само на себе си. Всеки ден без изключение се сблъсквам с лъжата и алчността на човечеството. Гледат да ти вземат парите и въобще несе интересуват как ще ти свършат работа. Незнам за вас, но аз имам доверие повече на себе си ...
                              Вярно, че има много такива, които са на принципа "Вземи парите и бягай", ама пък чак толкова черногледо ...

                              Има и достатъчно много читави хора, които си гледат съвестно работата. Примери мога да ти дам достатъчно.
                              Когато имах повреда на клавиатурата на лаптопа, от фирмата, откъдето го бях купил, ми дойде човек на крака, взе го и го отнесе в техния сервиз, където без никакви въртели отстраниха проблема.
                              Преди 3 години ми сложиха ПВЦ-дограма. Хората направиха монтажа много читаво и изобщо не съм и сънувал проблеми, от които се оплакват много други (тук провиснало, там не се затваря, ...). Наистина, имах изпуснали след година-две стъклопакети. Май нещо използваните пластмасови дистанционери между стъклата се оказаха несполучливи. Може и кръв да им е капало от сърцата на хората, обаче замениха всички изпуснали стъклопакети до един, без да кажат "гък". Т.е. съвсем коректно дотук си спазват 5-годишната гаранция.

                              Другата страна на въпроса е, че много пъти хората се напъват на всяка цена да вземат най-евтиното - и като стока, и като услуга, но очакват качеството да е на висота.

                              Е, такъв филм няма. Както на времето беше изокала една продавачка на облекла: "Госпожо, вие искате хем да е марково, хем да е качествено, хем да е без пари. Това, госпожо, и в рая го няма!" ...

                              Далеч не винаги високата цена означава качествена стока/услуга, но почти винаги твърде евтиното е равносилно на ниско качество ...
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-07-07, 16:29.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • До: Монтаж на климатици

                                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                                Моя съвет е да изчакате края на лятото и да си намерите на спокойствие читава фирма..
                                То хубаво съвет ама в моя случай е неприложим защото компютрите на които се крепи целия холдинг са при мен и всяко едно прегряване е пагубно за целия бизнес независимо че се правят всекидневни бекъпи, пък и техниката е на стойност мноооого надвишаваща 10 скъпи климатика, проблема е че дори не искат да монтират и със заплащане за експресен мотаж....
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X