Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оффроуд Тиган или Барбекю

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

    Не съм специалист,но по моя преценка, ако цената е около 100 евро и добро качество ,ще се намерят много мераклии, които биха платили тази цена!

    Коментар


    • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

      Снимките са от преди една година, сега има и по дълбок, пак около 100лв. се върти цената. Чугунен не стоманен.


      Тъй като във форума има специалисти по какво ли не, дали може да се предложи някакво покритие което да се сложи върху стоманата, целта е по-малко да залепва и по-важното - да не пуска ръжда. Първо сигнално се сетих че едно време на село минаваха хора и калайдисваха съдове (котлета - съд за загряване на вода над огнище) , но не знам дали калая не е по вреден от ръждата

      Коментар


      • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

        Калайдисването е за медни/пиринчени/ съдове, за стомана мисля няма как да стане.
        Галванизиране, може би, но колко ще е трайно, а и то не те спасява от лепнене.
        Да не лепне - нагорещен сач и обръщане когато е готово от едната страна, да не го накъсаш като го дърпаш или отлепяш с някаква огрибка.

        Коментар


        • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
          Калайдисването е за медни/пиринчени/ съдове, за стомана мисля няма как да стане.
          Галванизиране, може би, но колко ще е трайно, а и то не те спасява от лепнене.
          Да не лепне - нагорещен сач и обръщане когато е готово от едната страна, да не го накъсаш като го дърпаш или отлепяш с някаква огрибка.
          Циганите успешно продават калайдисани стоманени тави за лютеница представяйки ги за медни. При натриване на стоманената повърхност със син камък желязото измества медта в сулфата и медните молекули се отлагат по повърхността, което е основа за калйдисване. Това мисля, че ползват тъмните братя, но при обработка на стомана с ортофосфорна киселина също не е проблем да се калайдиса.
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

            Абе какви калайдисвания, помеднявания, хромирания и азотирания...?

            Аз моя таландар си го ползвам редовно.

            Мазнинката си е попила в стоманата, и досега не ми е залепнало нищо.

            След експлоатация се избърсва много добре със стар вестник.. и толкоз..

            Коментар


            • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

              Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
              Пич...

              С обикновен електрожен,и електроди 2.5 ВЕЖЕН,мога човек да ти направя,само да има кой да му даде Душа...
              Хвърляш две железа у въздуха,има ли маса,докът са паднали-са заварени!

              ........щом си намерил кой да ти дава маса докато железата са във въздуха.....Браво!

              а дъното и дръжките няма лошо и от неръждястващи железа да са.


              http://imageshack.us/f/5/1004240r.jpg/



              .

              Коментар


              • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                Оня ден най-накрая успях да си тествам таландара. Да си призная, месото и всичко стана много вкусно, благодарности на Мещера, че ме снабди с това чудо на кулинарията.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:240862_10150189799458045_696228044_7084464_1552952_o.jpg
Прегледи:1
Размер:270.0 КБ
ID:5279750
                Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                Коментар


                • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                  Ехо ще ми оспамите темата.
                  Ако някой не е чел темата от самото начало нека я прегледа.

                  Коментар


                  • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0314.jpg
Прегледи:2
Размер:188.2 КБ
ID:5279815
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0306.jpg
Прегледи:1
Размер:327.0 КБ
ID:5279814
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0312.jpg
Прегледи:1
Размер:296.8 КБ
ID:5279813
                    Това е моята разработка по темата .Пробвана е вече два пъти .
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                      "От Русия с любов"

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01.jpg
Прегледи:1
Размер:58.6 КБ
ID:5279816

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02.jpg
Прегледи:1
Размер:102.2 КБ
ID:5279817

                      Според мен изключително неудобно, обаче хората си го харесват


                      Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                      Ехо ще ми оспамите темата.
                      Ако някой не е чел темата от самото начало нека я прегледа.
                      Какво по-точно имаш предвид

                      Коментар


                      • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                        Първоначално публикуван от valkov.val Преглед на мнение
                        Ехо ще ми оспамите темата.
                        Ако някой не е чел темата от самото начало нека я прегледа.
                        Ще ти я оспамят я, като не даваш "нагледна" информация!
                        Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                        Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                        Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                        Коментар


                        • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                          Първоначално публикуван от Мещера Преглед на мнение
                          Пич...
                          я дай насам сача,от каквато ще и стомана да е,щи го заваря!
                          Недей ми говорете такива неща,че стомаха ме боли от смях!
                          С обикновен електрожен,и електроди 2.5 ВЕЖЕН,мога човек да ти направя,само да има кой да му даде Душа...
                          Хвърляш две железа у въздуха,има ли маса,докът са паднали-са заварени!
                          не ти знам майсторите,ама ги турай у задния джоб,приятелю!
                          Има колеги,дето съм им правил сачове,питай...

                          ПП Сериозно,ако искаш прати ми диска,ще го заваря на клип и ще пусна клипа тука брато!
                          Недей да говориш така, без да познаваш Майстор Джамбо. Неслучайно го пиша с главна буква. Човека от 20 години се занимава само с нестандартни заварки. Всеки ден заварява дизелови глави, спукани кожуси на скоростни кутии, джанти, радиатори за климатици и какво ли не. Само алуминии,чугуни, неръждавейки, и разни калпави сплави. Много е навътре в теорията на заваряването, металознанието и в практиката. Щом и на него му се пукна заварката първия път, значи не е толкова лесно. Пък и той каза, че старите и новите дискове са от различен вид стомана.

                          Този валандер е малък - 38 см в диаметър. Идеален ми е за газовия котлон на терасата. Даже вече го пробвах и е .... много вкусно!

                          Сега съм приготвил един голям диск - 54 см, прати ми го колегата n960 от Кюстендил. Надявам се при него да няма проблеми със заварката
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                            Недей да говориш така, без да познаваш Майстор Джамбо. Неслучайно го пиша с главна буква. Човека от 20 години се занимава само с нестандартни заварки. Всеки ден заварява дизелови глави, спукани кожуси на скоростни кутии, джанти, радиатори за климатици и какво ли не. Само алуминии,чугуни, неръждавейки, и разни калпави сплави. Много е навътре в теорията на заваряването, металознанието и в практиката. Щом и на него му се пукна заварката първия път, значи не е толкова лесно. Пък и той каза, че старите и новите дискове са от различен вид стомана.

                            Този валандер е малък - 38 см в диаметър. Идеален ми е за газовия котлон на терасата. Даже вече го пробвах и е .... много вкусно!

                            Сега съм приготвил един голям диск - 54 см, прати ми го колегата n960 от Кюстендил. Надявам се при него да няма проблеми със заварката
                            Колега,не се обиждай.Ако нещо...извинявай.Дисковете на колегата от Кюстендил са добри.Просто едно парче квадратна шина се налага на отвора в средата и-заварка.най-обикновена.
                            Има и една тайна разбира се...Трябва да се правят нещата с много любов и желание...

                            Коментар


                            • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                              Колеги,само да споделя,че най-големият Валандар у форума-моят,вече няма да е в Дулово.Ще бъде в Пловдив!
                              Нека са живи и здрави новите ползватели на този уред,и да споделят впечатления!

                              Коментар


                              • От: Оффроуд Тиган или Барбекю

                                Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                                ...... някакво покритие което да се сложи върху стоманата....
                                Значи идеята за покритие се оказа тъпа.


                                Ето един по-модерен вариант, някъде по страничката от която са снимките видях цена 100$
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Biji05.jpg
Прегледи:1
Размер:16.0 КБ
ID:5282157Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bb2_big.jpg
Прегледи:1
Размер:78.8 КБ
ID:5282153 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fgrips_big.jpg
Прегледи:1
Размер:32.6 КБ
ID:5282154Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bb1_big.jpg
Прегледи:1
Размер:37.1 КБ
ID:5282155Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cover_big.jpg
Прегледи:1
Размер:31.9 КБ
ID:5282156

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X